Malinké jizvy po zvětšení prsou

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

 1. Step 8
 2. Step 9
 3. Step 10
 4. Step 11
 5. Step 12
 6. Step 13
 7. Step 14
 8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Jak funguje technika zvětšení prsou minimálním otvorem a s malou jizvou? Vložení implantátů sterilním pytlíkem MotivaImagine Insertion Sleeve je velmi jednoduché a hlavně bezpečné.

Umístění řezu při zvětšení prsou

V zásadě rozlišujeme při zvětšení prsou tři možná umístění řezu:

 • podpažím
 • prsním dvorcem
 • v podprsní rýze

Přičemž nejčastější je přístup podprsní rýhou pro menší bolestivost a šetrnost. Pacientka si ale může umístění jizvy vybrat.

Už částečně zhojena jizva po miniinvazivní augmentaci s pomoci Motiva Imagine Insertion Sleeve
Už částečně zhojená jizva po miniinvazivní augmentaci s pomocí Motiva Imagine Insertion Sleeve (foto: soukromý archiv lékaře)

Výhody vložení prsního implantátu malou jizvou

Při běžné technice je řez asi 4-6 cm dlouhý. Samozřejmě záleží také na velikosti prsního implantátu. Existuje ale také technika zvětšení prsou s minimální jizvou, při které po operaci zůstanou jen jizvy menší než 3 cm.

Skutečně tato speciální technika umožňuje délku řezu částečně dokonce pod 2,5 cm. V každém případě při použití implantátů, které jsou menší než 300 ml je to opravdu technicky možné. Tuto operační techniku jsem začal používat před více než rokem a k dnešnímu dni mám takto augmentovaných téměř 100 klientek k jejich velké spokojenosti.

motiva ergonomix 300ml demi profil jizvicka 2,7cm
Prsní implantát Motiva Ergonomix 300 ml, demi profil. Po zvětšení prsou zůstává pouze 2,7cm jizva. (foto: soukromý archiv lékaře)

Jak funguje technika zvětšení prsou minimálním otvorem

K tomu jsou nutné určité technické předpoklady. V první řadě musí být lékař schopný vypreparovat bezchybně přesnou kapsu pro implantát tímto malým řezem zcela bez krvácení. Dále jsou to náležité prsní implantáty, které jsou vhodné pro umístění minimálním otvorem.

Aby bylo možné vložit implantáty tímto malým řezem do připravené kapsy, musí lékař použít tzv. Motiva Imagine Insertion Sleeve a implantáty Motiva. Právě tyto prsní implantáty mají vlastnosti, díky kterým je možné implantát tímto sáčkem umístit.

spoko klinentka dr hyza pro spestreni clanku
Spokojená klientka po zvětšení prsou implantáty Motiva (foto: soukromý archiv lékaře)

Sterilní sáček Motiva Image Insertion Sleeve

Jedná se o velmi jednoduchý, ale inovativní lékařský nástroj podobný třeba sáčku na zdobení cukroví, je to sterilní sáček tvaru trychtýře. Malým otvorem je během operace implantát protlačen do prsu.

Technika operace zvětšení prsou hraje, jak víme, roli vzhledem k riziku vzniku kapsulární kontraktury. Vložení implantátu pomocí tohoto sterilního sáčku je velmi snadné a bezpečné, implantát se nedotkne okolí, a tím se minimalizuje riziko infekce a kapsulace.

Proč implantáty Motiva umožňují zvětšení prsou minimálním otvorem

Obal implantátů Motiva je vyroben tak, aby i při největší zátěži při vkládání tak malým řezem zůstal nepoškozen. Díky výjimečně pevnému materiálu obalu a jedinečným vlastnostem silikonového gelu implantátů Motiva Ergonomix nedojde k vůbec žádnému poškození ani změně tvaru implantátu.

Motiva set pro zvětšení prsou minimálním otvorem obsahuje světelný hák, který operujícímu lékaři usnadňuje přístup, dále tento MotivaImagine Insertion Sleeve a implantát samotný – tedy portfolio třech produktů, které firma poskytuje pro užití této techniky zvětšení prsou jako balíček.

S malou jizvou a měkkým elastickým gelem vypadají prsa po zvětšení zcela přirozeně a jsou taková i na dotek.

Aktualizováno: 20.2.2020

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní