Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Mezoterapie vlasů. Co to je a k čemu slouží?

Mezoterapie vlasů. Co to je a k čemu slouží?
Marcela Pinkasová

Po studiu cizích jazyků jsem začala překládat pro módní portál. Nyní píšu o novinkách ze světa estetické medicíny a plastické chirurgie, kde překládám zajímavé články o kráse a zdraví.

Vytvořeno: 28. 11. 2023 · Aktualizováno: 28. 11. 2023
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Vlasová mezoterapie je biostimulační ošetření, které podporuje reaktivaci vlasových buněk, bojuje proti prvním příznakům plešatění, kontroluje vypadávání vlasů, posiluje vlasy a podporuje aby se razantní vypadávání vlasů v budoucnu neopakovalo.

Vlasová mezoterapie je rychlá, pohodlná a velmi snadná technika, která spočívá v podkožním podávání malých injekčních aplikací, které biologicky aktivují buňky folikulární jednotky, čímž je dosaženo kvalitnějších a odolnějších vlasů.

Při mezoterapii vlasů se do mezodermy (střední vrstvy kůže neboli dermis) vstřikují vitamíny, minerály a směsi aminokyselin potřebné pro posílení vlasů. Aktivní živiny jsou dodávány přímo do vlasového folikulu. Tímto způsobem se docílí omlazení pokožky hlavy, což vede k opětovnému růstu vlasů.

Největší výhodou vlasové mezoterapie je, že kombinuje jednoduchou, rychlou a bezbolestnou proceduru s vysokou účinností. Intradermální injekce biostimulačních látek velmi tenkými jehlami umožňuje jejich pomalé a postupné uvolňování, čímž se jejich příznivé účinky prodlužují na delší dobu.

cc66916c-8aae-11ee-9be7-00505699734b.jpg
Vlasová mezoterapie obsahuje kmenové buňky

Výhody mezoterapie vlasů

  • Mezoterapie vlasů je zcela bezbolestná, jednoduchá a pohodlná, protože mikrojehly pronikají do kůže pouze do střední vrstvy (mezodermu). Proces regenerace je velmi rychlý a výsledky jsou brzy viditelné.
  • Zpomaluje vypadávání vlasů mnoha způsoby. Živiny v injekcích jsou speciálně vybrány pro své příznivé vlastnosti určené k tomuto úkolu. Vlasová mezoterapie tak stimuluje zvýšený krevní oběh ve vlasové pokožce a dodává vlasovým folikulům výživné prvky, které podporují růst vlasů.
  • Neutralizuje nadbytek DHT (dihydrotestosteronu), který zkracuje životní cyklus vlasů. To je jedna z nejčastějších příčin alopecie a mužské plešatosti. Výživné látky používané při mezoterapii vlasů neutralizují přebytečný DHT a umožňují vlasovým kořínkům obnovit jejich normální životní cyklus pro zdravý a dlouhodobý růst.
  • Snižuje tvorbu lupů. Mikroperforace na úrovni mezodermu stimulují tvorbu kolagenu a elastinu, klíčových složek zdravé pokožky. Zároveň tyto injekce podporují zvýšený průtok krve, což přispívá k vyživené pokožce hlavy a silným, zdravým vlasovým folikulům se zdravou, hydratovanou pokožkou, která je méně náchylná k výskytu lupů.

Hlavní výhodou mezoterapie vlasů je zpomalení vypadávání vlasů a reaktivace jejich růstu. V závislosti na typu alopecie budou mít účinky ošetření větší či menší rozsah.

  • V případech stresové alopecie, kdy je vypadávání vlasů dočasným a obvykle vratným procesem, pomáhá mezoterapie urychlit obnovu s lepšími výsledky.
  • V případech androgenní alopecie, která je nejčastější a je geneticko-hormonálního původu, ji mezoterapie nemůže definitivně potlačit, ale může zmírnit její účinky a oddálit její vznik.

Je proto důležité zvážit, s jakým typem alopecie se setkáváme a co lze v jednotlivých případech očekávat.

Mohlo by vás zajímat: Co očekávat od trichologického vyšetření

Pro znásobení účinků vlasové mezoterapie se tyto účinné látky často kombinují s léky a vlasovými kúrami, které se vstřikují přímo do folikulu a které aktivují regeneraci vlasů, jako je dutasterid, minoxidil, panthenol a PRP (plazma bohatá na destičky).

3379fe24-8ab0-11ee-ae2c-005056997292.jpg
Před ošetřením mezoterapie je provedeno kompletní vyšetření pokožky

Jak probíhá vlasová mezoterapie

Vlasová mezoterapie nemá prakticky žádné vedlejší účinky ani kontraindikace, protože se jedná o techniku injekčních aplikací, která se provádí na povrchových úrovních dermis. Nepředstavuje žádné zdravotní riziko, pokud ji ovšem provádí odborný lékař nebo vlasový specialista. Po zákroku je běžné, že v ošetřované oblasti můžete pociťovat mírnou bolest doprovázenou malým zánětem, mírným pálením, které obvykle trvá několik hodin, dokud se aplikovaná látka nerozpustí. Mohou se také v místě vpichu objevit malé modřiny  a skvrny.

Kolik sezení mezoterapie vlasů je zapotřebí?

Doba trvání vlasové kúry je zpočátku 3 měsíce s 1 až 2 sezeními týdně, která lze následně posílit udržovacími sezeními každých 15 nebo 30 dní po dobu dalších 3 měsíců. Samotné ošetření vlasů je u každého pacienta individuální v závislosti na léčené patologii vlasů, ale zpravidla trvá 20 minut. Délku a frekvenci léčby posoudí lékař. Výsledky vlasové mezoterapie se obvykle začnou projevovat po 3 měsících. Pokud je nutné provést více cyklů, je normální počkat s novým ošetřením až po 6-12 měsících.

Jaká je následná péče po absolvování mezoterapie vlasů?

Lékař může doporučit aplikaci protizánětlivého krému po každém sezení, aby se zmírnilo zanícení v oblasti způsobený vpichy jehly. Je velmi důležité mít na paměti, že po každém sezení je třeba se vyhnout vlhkým místům, jako jsou sauny nebo bazény, a intenzivnímu fyzickému cvičení. Je také vhodné chránit ošetřovanou oblast před slunečním zářením.

406f1c68-8ab0-11ee-a64f-005056997292.jpg
Mezoterapie vlasů je rychlé, pohodlné a bezbolestné ošetření

Vlasová mezoterapie a transplantace vlasů

Mezoterapie, stejně jako další léčebné postupy, se používá ke zpomalení a oddálení vypadávání vlasů, ale ne k jeho definitivnímu zvrácení. Tuto pozici dnes zaujímá výhradně transplantace vlasů, která je jediná, definitivní a nevratná v řešení plešatosti. Pokud zkombinujete transplantaci společně s mezoterapií vlasů, dosáhnete ještě lepších výsledků. Ošetření mezoterapie před zákrokem transplantace může velmi kladně přispět ke stabilizaci vypadávání vlasů. Ošetření po transplantaci poté podporuje růst transplantovaných vlasů, které rostou silnější a zdravější.

  • Vlasová mezoterapie je po transplantaci vlasů velmi potřebná, téměř povinná. Transplantované folikuly jsou ve fázi obnovy, jsou tenčí než v dárcovské oblasti, takže přísun živin a zvýšení průtoku krve urychlí jejich růst a zahuštění, podpoří regeneraci buněk a hojení, čímž se transplantované vlasy rychleji vyrovnají zbytku vlasů.

Jak vidíte, mezoterapie vlasů je rychlé, pohodlné a bezbolestné ošetření, které snadno oživí a posílí vaše vlasy, zabrání jejich vypadávání, pomůže při transplantaci vlasů a v případě alopecie.

Mohlo by vás zajímat: Transplantace vlasů očima poradce pro transplantaci vlasů

Bibliografie: 

(2023) Mesoterapia capilar. Qué es y para qué sirve. Available at: https://pedralbesclinic.com/me... (Accessed: 2023).

Perfect Visage
Brno, Jihomoravský kraj
Olomouc, Olomoucký kraj
České Budějovice, Jihočeský kraj
Rajská Clinic
Praha, Praha (kraj)
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.