Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Netrapte se ztrátou vlasů. Vědci vyvinuli řešení

Netrapte se ztrátou vlasů. Vědci vyvinuli řešení
Mediestetik, skupina klinik
Klinika estetické medicíny poskytuje služby v oblasti plastické chirurgie, dermatologie a stomatologie. Jedná se o přední zdravotnické zařízení v Evropě, které působí i v České republice.
Vytvořeno: 2. 11. 2015 · Aktualizováno: 29. 7. 2021
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Ztráta vlasů postihuje zejména muže, i když ani ženy se jí mnohdy nevyhnout. Má mnoho příčin i mnoho projevů a radost z ní nemá nikdo. Také s ní bojujete a už máte dost nošení tupé, paruk nebo klobouků?

Příčina ztráty vlasů může být spojena s genetickými predispozicemi i s nespočtem dalších vlivů, jako jsou léky, hormonální výkyvy, kožní infekce nebo stres. Může se začít rozvíjet už v pubertě, ale většinou přichází až v dospělosti. Čísla pak mluví jasně – až dvě třetiny mužů zaznamenávají do 35 let určitý stupeň ztráty vlasů a ve věku 50 let už se s výrazně se tenčícími vlasy setkává až 85 procent mužů. Problém se – byť v menší míře – týká i žen, u kterých je ovšem daleko palčivější.

Vypadávání vlasů může mít různé přičiny. Běžně nám denně vypadne 50 až 100 vlasů. Pokud nám vypadává více vlasů po delší dobu, pak mluvíme o nadměrném vypadávání. Průměrně vlasy rostou asi 1 cm za měsíc.

Vlasy potřebují výživu

Není třeba panikařit pokaždé, když na hřebenu uvidíte pár vlasů, kolem stovky jich totiž denně vypadne každému z nás. Je to přirozený proces obměny a není třeba se jím nijak vzrušovat. Více vlasů vám vypadne při těhotenství a zejména při kojení, kdy ve všech ohledech vyživujete miminko místo sebe. Více vlasů vám vypadne při stresu v práci a rodinných problémech, dokonce i při nesprávné dietě. Pokud se situace delší dobu nemění, případně se snad zhoršuje, je na čase zpozornět a obrátit se na odborníka, který se problematikou vlasů a pokožky na hlavě zabývá, tedy na trichologa.

Vlasová mezoterapie

„Vlasy často slábnou a chřadnou, protože se jim nedostává potřebná výživa. Pro skutečně účinnou výživu vlasové pokožky je proto sáhnout po tzv. mezoterapii. Jde o mini-invazivní ošetření, při němž se výživné koktejly aplikují injekčně přímo do pokožky, kterou hloubkově vyživují, a tím podporují růst vlasů,“ říká tricholog kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Olga Shalamová. Taková mezoterapie je ideálně pravidelnou kúrou, která vlasy dlouhodobě posiluje. Zvolit se může i mezoterapie vlastní plazmou obohacenou a trombocyty (PRP) – ta růst vlasů a zdraví pokožky hlavy stimuluje už na buněčné úrovni.  

Zapomeňte na paruky a transplantace

Pokud je ztráta vlasů v takové fázi, že už není vratná, doposud se tento stav mohl řešit dvěma způsoby – transplantací, anebo koupí paruky či tupé. Vědci předních italských univerzit však představili daleko praktičtější a příjemnější alternativu. Jmenuje se RealHair®. jedná se o moderní systém biokompatibilních polymerových štěpů, který člověku poskytuje absolutní svobodu, co se týče běžných denních aktivit.

„Pacient může sportovat, chodit plavat, sprchovat se a dokonce i zajít ke kadeřníkovi. Štěp se chová jako jeho vlastní vlasy a není na pohled ani na pohmat nijak odlišitelný,“ vysvětluje tricholožka kliniky Mediestetik, která přinesla tuto metodu do České republiky jako vůbec první a dosud ji tu provádí jako jediná.

ztráta vlasů
Pečujte o své vlasy

 Co je RealHair®?

Základem štěpu RealHair™ je speciální hypoalergenní kůže, která je díky modernímu počítačovému systému vyrobena každému pacientovi na míru a je naprosto kompatibilní s pokožkou hlavy. Je prodyšná, a nijak proto nebrání jejímu přirozenému metabolismu.

Do této syntetické kůže jsou jeden po druhém ručně vetkány 100% přírodní lidské vlasy shodné s barvou a strukturou vlasů pacienta, které nikdy nebyly barvené nebo jinak chemicky ošetřené, a tudíž jsou naprosto zdravé. Vlasový štěp je pak pomocí speciálního gelu připevněn k lysému místu na hlavě tak, že dokonale přilne a přestane být odlišitelný od svého okolí.

Lze ho česat, lakovat i barvit a nikdo nepozná, že nejde o vaše vlasy. Při správné a pravidelné údržbě navíc vydrží ve stejné podobě a kvalitě až tři roky, po jejichž uplynutí je možno jej obnovit podle stávající situace.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Reklama

Také by vás mohlo zajímat...