Netrapte se ztrátou vlasů. Vědci vyvinuli řešení

Autor:

Ztráta vlasů postihuje zejména muže, i když ani ženy se jí mnohdy nevyhnout. Má mnoho příčin i mnoho projevů a radost z ní nemá nikdo. Také s ní bojujete a už máte dost nošení tupé, paruk nebo klobouků? Máme pro vás dobrou zprávu – vědci vyvinuli příjemnější a hlavně výrazně efektivnější řešení. Je jím italský systém biokompatibilních vlasových štěpů RealHair®, který je účinnější než transplantace a praktičtější než jakákoliv paruka.

Příčina ztráty vlasů může být spojena s genetickými predispozicemi i s nespočtem dalších vlivů, jako jsou léky, hormonální výkyvy, kožní infekce nebo stres. Může se začít rozvíjet už v pubertě, ale většinou přichází až v dospělosti. Čísla pak mluví jasně – až dvě třetiny mužů zaznamenávají do 35 let určitý stupeň ztráty vlasů a ve věku 50 let už se s výrazně se tenčícími vlasy setkává až 85 % mužů. Problém se – byť v menší míře – týká i žen, u kterých je ovšem daleko palčivější.

sper

Vlasy potřebují výživu

Není třeba panikařit pokaždé, když na hřebenu uvidíte pár vlasů, kolem stovky jich totiž denně vypadne každému z nás. Je to přirozený proces obměny a není třeba se jím nijak vzrušovat. Více vlasů vám vypadne při těhotenství a zejména při kojení, kdy ve všech ohledech vyživujete miminko místo sebe. Více vlasů vám vypadne při stresu v práci a rodinných problémech, dokonce i při nesprávné dietě. Pokud se situace delší dobu nemění, případně se snad zhoršuje, je na čase zpozornět a obrátit se na odborníka, který se problematikou vlasů a pokožky na hlavě zabývá, tedy na trichologa.

RH15008

„Vlasy často slábnou a chřadnou, protože se jim nedostává potřebná výživa. Pro skutečně účinnou výživu vlasové pokožky je proto sáhnout po tzv. mezoterapii. Jde o mini-invazivní ošetření, při němž se výživné koktejly aplikují injekčně přímo do pokožky, kterou hloubkově vyživují, a tím podporují růst vlasů,“ říká tricholog kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Olga Shalamová. Taková mezoterapie je ideálně pravidelnou kúrou, která vlasy dlouhodobě posiluje. Zvolit se může i mezoterapie vlastní plazmou obohacenou a trombocyty (PRP) – ta růst vlasů a zdraví pokožky hlavy stimuluje už na buněčné úrovni.

 

RH15017 RH15023

 

Zapomeňte na paruky a transplantace

Pokud je ztráta vlasů v takové fázi, že už není vratná, doposud se to mohlo řešit dvěma způsoby – drahou, bolestivou a ne vždy úspěšnou transplantací, anebo koupí paruky či tupé. Vědci předních italských univerzit ovšem přišli s daleko příjemnější a praktičtější alternativou. Jmenuje se RealHair® a jde o moderní systém biokompatibilních polymerových štěpů, který člověku poskytuje absolutní svobodu, co se běžných denních činností týče.

„Pacient může sportovat, chodit plavat, sprchovat se a dokonce i zajít ke kadeřníkovi. Štěp se chová jako jeho vlastní vlasy a není na pohled ani na pohmat nijak odlišitelný,“ vysvětluje tricholožka kliniky Mediestetik, která přinesla tuto metodu do České republiky jako vůbec první a dosud ji tu provádí jako jediná.

  realhair pred

realhair po

Co je RealHair®?

Základem štěpu RealHair™ je speciální hypoalergenní kůže, která je díky modernímu počítačovému systému vyrobena každému pacientovi na míru a je naprosto kompatibilní s pokožkou hlavy. Je prodyšná, a nijak proto nebrání jejímu přirozenému metabolismu.

Do této syntetické kůže jsou jeden po druhém ručně vetkány 100% přírodní lidské vlasy shodné s barvou a strukturou vlasů pacienta, které nikdy nebyly barvené nebo jinak chemicky ošetřené, a tudíž jsou naprosto zdravé. Vlasový štěp je pak pomocí speciálního gelu připevněn k lysému místu na hlavě tak, že dokonale přilne a přestane být odlišitelný od svého okolí.

Lze ho česat, lakovat i barvit a nikdo nepozná, že nejde o vaše vlasy. Při správné a pravidelné údržbě navíc vydrží ve stejné podobě a kvalitě až tři roky, po jejichž uplynutí je možno jej obnovit podle stávající situace.

Publikováno: 2.11.2015

Transplantace vlasů - Novinky

Transplantace vlastních vlasů

MUDr. Evžen Trupar Ph.D.

V posledních letech dochází k nárůstu klientů, přicházejících s přáním léčby alopecie – plešatosti. Tato skutečnost souvisí s...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní