Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Transplantace vlasů metodou DHI

Transplantace vlasů metodou DHI
Klinika ABClinic Art & Beauty poskytuje svým klientům komplexní péči. Nabízí široké spektrum chirurgických i nechirurgických zákroků. Na klinice se o vás postará profesionální tým zkušených lékařů.
Vytvořeno: 9. 4. 2021 · Aktualizováno: 23. 5. 2022

Některým mužům pleš nevadí a dokonce jsou na ni hrdí, jiní se však s řídnoucí kšticí nechtějí smířit. Tento problém se ovšem netýká pouze mužské populace, trápí i řadu žen.

Plešatění je ovlivněno kombinací hormonů, věku a také genů. Vlasy vyrůstají z vlasových folikulů, jedná se o pytlovitě tvarované a malé dutiny v kůži. Plešatění se odborně říká androgenní alopecie, při ní se cyklus růstu vlasů zastaví v klidové fázi, zpět do růstové fáze se však lehce nedostane. Zjednodušeně řečeno, tam, kde vlas vypadne, se hůře obnoví jeho růst.

Na trhu je k dispozici celá řada přípravků na zpomalení vypadávání vlasů, či přípravků stimulujících růst vlasů. Existuje však daleko efektivnější řešení, například transplantace vlasů.

Transplantace vlasů metodou DHI = jediná metoda v České republice s maximální dostupností a úspěšností!

DHI Global Medical Group je světovým lídrem v prevenci, diagnostice a také léčbě vypadávání vlasů. Již od roku 1970 je nejlepší na trhu. Po celém světě najdete na 75 klinik. Naše klinika nabízí zavedení přímé implantace vlasů, která představuje největší pokrok. Na transplantaci nejen vlasů, ale i obočí, se u nás specializuje MUDr. Andrea Mačejová.

Základem úspěšné a definitivní léčby vypadávání vlasů je důkladná diagnóza. Samotnému zákroku tedy předchází důsledný pohovor o zdravotním, ale také psychickém stavu klienta, o jeho životním stylu a výživě, dermatologické a trichologické vyšetření, které posuzuje stav vlasů, vlasové pokožky, a určuje typ alopecie. Laboratorní vyšetření krve napomáhá odhalení změn hormonálních hladin a nedostatek vitamínů a stopových prvků,“ vypočítává pouhou část vstupního pohovoru MUDr. Mačejová.

konzultace
Samotnému zákroku vždy předchází konzultace s lékařem

Jak je transplantace vlasů časově náročná

Celková časová náročnost závisí od rozsahu transplantace, tj., jak velký počet štěpu se vyjímá z dárcovské zóny a následně transplantuje, zpravidla 2–8 hod., pokud se jedná o rozsáhlou transplantaci (např. až 8 000 štěpů), je lepší ji rozdělit do 2 dnů.

Začínáme stříháním vlasů, není nutné ostříhat všechny vlasy na stejnou délku, vše je na domluvě, po té mytí vlasů a dezinfekce před samotným zákrokem. Aplikujeme lokální anestetikum do dárcovské oblasti a začínáme s extrakcí/vyjímáním štěpu... Po extrakci se nastaví malá pauza a po ní již aplikujeme lokální anestetikum a provádíme samotnou implantaci jednotlivých štěpů, následně klient odchází domů s krytím pouze dárcovské zóny.

MUDr. Libor Polák
Ostrava, Moravskoslezský kraj
Brno, Jihomoravský kraj
Plzeň, Plzeňský kraj

Bezbolestný zákrok s použitím vlastních vlasů

Chirurgický zákrok se provádí v lokální anestezii, a je absolutně bezbolestný. Jednou z účinných metod je Direct Hair Implantation za použití vlastních vlasů pacienta. Ty se odeberou z kterékoli části těla, anebo z dárcovské zóny, a následně se přenesou do potřebné plešatící oblasti.

Výhodou je, že po zákroku klient odchází domů a již následující dny se může vrátit do svého zaměstnání.

Metoda DHI garantuje nejvyšší, a to 95procentní životaschopnost transplantovaných vlasů a maximální přirozený výsledek bez zanechání jizev. Máme plně pod kontrolou hloubku a úhel každého transplantovaného štěpu, proto je výsledek přesvědčivě přirozený. Úplný výsledek se projeví do roka, ale nové vlasy začínají růst již za 3–4 měsíce,“ ujišťuje renomovaný chirurg ABClinic proškolený Akademií vlasové rekonstrukce v Londýně, MUDr. Andrea Mačejová.

transplantace
Pacient před a po zákroku transplantace vlasů (zdroj foto: DHI)

Metoda DHI pomáhá s obnovou vlasů po jejích ztrátě, ale rovněž pomáhá s prevencí:

  • Stimulujeme a regenerujeme vlasy pomocí Platelet Rich Plasma (PRP): vysoce regenerativní plasma se extrahuje z malého vzorku krve a vpíchne / aplikuje se k posílení folikul a vyživení skalpu.
  • DHI nabízí vlastní úplnou řadu denní kosmetiky od šamponu a kondicionéru, až po antioxidační roztok, pro eliminaci oxidačního stresu, a tím zajišťuje prevenci vypadávání vlasů.

V čem je DHI metoda odlišná a výjimečná oproti jiným metodám transplantace vlasů

DHI metoda jako jediná nabízí přímou vlasovou implantaci, tzn. že oproti metodě FUE není nutné předem dělat do transplantované oblasti zářezy/jamky pro implantaci štěpů... Speciální implantační nástroje o průměru méně než 1 mm umožňují dokonalý přehled o hloubce, směru a úhlu implantovaného štěpu. Díky tomu umíme dosáhnout max. možnou hustotu, až 70 vlasů / cm2, vlasy se ujmou, nevypadávají, nevzniká efekt pomerančové kůže, nezůstávají jizvy, max. přirozený efekt.

Zákrok provádí vždy certifikovaný lékař. 18měsíční pooperační sledování je u DHI samozřejmostí.

Čemu se vyvarovat bezprostředně po zákroku

  1. Po dobu prvních tří dnů není vhodné se dotýkat transplantovaných vlasů.
  2. Omezení cvičení a vyhnutí se namáhavé práci po dobu až 10 dnů.
  3. Vyhnout se přímému slunci po dobu 4 týdnů (po dobu prvních čtyř dnů doporučujeme nosit čepici).
  4. Není doporučeno koupání v bazénu či moři 10 dnů od zákroku.
  5. Vyhnout se používání chemických produktů, jako jsou laky a gely po dobu 1 měsíce.
  6. Omezení kouření 3 dny od zákroku.

Technologie přímé transplantace vlasů DHI je nejdokonalejší technologií na světě a nabízí ji výlučně DHI Global Medical Group a její autorizovaní partneři.

Zdroj:

ABClinic Art & Beauty. 2021. DHI transplantace vlasů - ABClinic Art & Beauty. [online] Dostupné na: https://www.abclinic.com/oblasti-pece/transplantace-vlasu-dhi/

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.