Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Revoluční neinvazivní přístroj EMFACE

Revoluční neinvazivní přístroj EMFACE
Působí na klinice Berska Clinic kde se specializuje na zákroky anti-agingové léčby.
Vytvořeno: 19. 6. 2023 · Aktualizováno: 21. 6. 2023

MUDr. Šárka Běrská je zakladatelka kliniky estetické a preventivní medicíny Berska Clinic. Vystudovala všeobecné lékařství na Lékařské fakultě UPOL, mezi její koníčky patří sport a cestování. Paní doktorka jako první v České republice začala pracovat s přístrojem Emface a v dnešním rozhovoru nám prozradí, v čem je ošetření tak unikátní.

98c64b52-0c3e-11ee-ae7f-005056999513.jpg
MUDr. Šárka Běrská pořídila do své ordinace přístroj EMFACE jako první v ČR

Jak jste se dostala k estetické medicíně?

K estetické medicíně mne přitáhl můj zájem o umění a estetiku. Je to lékařský obor, který kombinuje vědecké znalosti o procesu stárnutí a možnostech, jak jej zpomalit (anti-aging), s určitým umělecky tvůrčím přístupem k dosažení zkrášlení (beatifikace).

Jaké přístroje používáte a proč jste přístroj pro neinvazivní lifting EMFACE získala právě Vy jako první v Česku?

Od roku 1993, kdy jsem začala pracovat s prvním elektroléčebným přístrojem ve své praxi, jsem vyzkoušela přístroje pro estetická ošetření obličeje či těla. V roce 2022 byl uveden na trh EMFACE, první přístroj, který cílí nejen na kůži, ale i na hlubší struktury celého obličeje a za jehož vývojem stojí česká firma BTL. V USA zazářil a dostal označení tvář budoucnosti. Když jsem se seznámila se zkušenostmi uznávaných světových lékařských kapacit a mnohými vědeckými studiemi, rozhodla jsem se EMFACE pořídit jako první v ČR. Nadchl mne svou jedinečností, převratnou technologií a také elegantním a bezbolestným způsobem, kterým pracuje.

Jak vlastně EMFACE působí?

EMFACE je revoluční přístrojové neinvazivní ošetření, které v průběhu dvacetiminutové aplikace simultánně ošetří nejen kůži, ale i svaly a pojivovou tkáň obličeje. Kombinuje radiofrekvenci (která využívá energetické vlny k zahřívání hlubokých vrstev vaší pokožky a tím dochází ke zvýšení počtu vláken elastinu a kolagenu) a energii HIFES (vysoce intenzivní fokusovanou elektrostimulaci), která využívá elektrické proudy k vyvolání supramaximálních svalových kontrakcí. Ty zvyšují objem a kvalitu selektivních svalových struktur, konkrétně zvedačů tváří a čela, čímž dochází k obnově a zvýšení podpory tkání obličeje a liftingu obličeje směrem nahoru, od čelistí přes lícní kosti až po čelo.

737390fe-0aa8-11ee-928f-00505699734b.jpg
Firma BTL je světově úspěšná

Emface ošetření působí na všechny oblasti obličeje a dodává mu liftovaný vzhled. Ošetření cílí opravdu jen na ty svaly, které zvedají obličej nahoru a se svaly, které stahují obličej dolů to nedělá vůbec nic. Ošetření je tak účinné, protože kombinuje skutečně fungující svalovou stimulaci s radiofrekvencí, která tkáně prohřeje, a tak pomůže se zmnožením vláken kolagenu a elastinu, a tím k vyhlazení vrásek a zdokonalení textury a vzhledu pokožky. To znamená, že Emface funguje společně dvěma způsoby najednou, remodeluje kůži a zpevňuje svaly, což vede k výrazné redukci vrásek a k celkovému vyplnění obličeje.

Během ošetření se na obličej přilepí aplikátory, které jsou připojeny k uzemňovací podložce. Během dvacetiminutového sezení je cítit pocit silnější masáže tváří a čela a pocit zahřívání. Je to ošetření dva v jednom, které působí na nejhlubší vrstvy kůže.

Emface lifting je unikátní, protože je to nyní jediné ošetření, které skutečně buduje a tonizuje svaly vašeho obličeje. Nepůsobí jen na kolagen-ikdyž to díky radiofrekvenci dělá-ve skutečnosti posiluje samotný sval, následkem čehož obličej vyplňuje a omlazuje. Botulotoxin působí také na sval, ale prostřednictvím jeho znehybnění, což samozřejmě sval neposílí. Emface ano. Představte si to jako zvedání lehkých závaží v posilovně, která přínáší formovaný a pozvednutý obličej v důsledku mnoha svalových kontrakcí, ale v případě Emface, nemusíte chodit do posilovny, jediné, co musíte udělat, je odpočívat a relaxovat.

bb933ef0-0aa5-11ee-bec4-005056997292.jpg
Díky Emface dosáhnete přitažlivějšího V tvaru obličeje a současně budete vypadat přirozeně

Ošetření je třeba opakovat minimálně 4x v odstupu jednoho týdne a po 8 týdnech od posledního sezení se nejvíce projeví pozitivní výsledky, znamenající přirozeně omlazený obličej. Efekt přetrvává asi 1 rok a může se individuálně lišit v závislosti na stupni změn způsobených věkem.

Emface lifting není vhodný pro těhotné ženy, nositele kardiostimulátoru, elektrických a kovových implantátů.

Jaké jsou Vaše první zkušenosti a co na něj říkají Vaši klienti?

K úbytku kolagenu dochází již od 20 let věku, takže EMFACE je vhodný téměř pro každého. Emface vyhledávají hlavně ti, kteří mají pokleslé kontury obličeje, povadlá víčka, ale ještě nedozrály k chirurgickému řešení, dále ti, kteří jsou rezistentní k botulotoxinu nebo se obávají jehel. Mladší klienti Emface ošetření podstupují, protože chtějí působit preventivně proti stárnutí, chtějí dosáhnout přitažlivějšího tvaru obličeje a chtějí současně vypadat přirozeně. A lidé, kteří jsou starší, se po ošetření cítí a vypadají mladistvěji, odpočatěji a celkově lépe.

Po celé kůře se dostavuje svěží, plnější a vyhlazený vzhled. Výsledek je úžasně přirozený, protože jej vykouzlí vaše vlastní svaly a zmnožený kolagen a elastin v kůži. A oceníte zvláště i to, že jej dosáhnete bez použití jehel, bez bolesti a bez viditelných stop po ošetření.

Asi 95% pacientů je s výsledkem velmi spokojeno.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.