Nová miniinvazivní metoda omlazení a liftingu ENDOLIFT®

Nová miniinvazivní metoda omlazení a liftingu ENDOLIFT®
Je vedoucí lékařkou L centra, které nabízí zákroky jako například modelace a zvětšení rtů, vyhlazení vrásek pomocí botulotoxinu, neinvazivní liposukce a nejrůznější laserové zákroky.
Vytvořeno: 25. 1. 2023 · Aktualizováno: 25. 1. 2023

„Principem ENDOLIFT® je invaze pomocí speciálního mikrooptického vlákna do tukové vrstvy pod kůží. Vlákno se zavádí bez jakýchkoli řezů a slouží jako intradermální cesta pro přenos laserové energie, která remodeluje hluboké i povrchové vrstvy kůže, vypíná povislou kůži, aktivuje novotvorbu kolagenu a současně působí i na redukci tuku v ošetřené oblasti. Jde o metodu vhodnou pro široké spektrum klientů - mužů i žen, od 30 cca do 80 let, ideálně při ptóze tváří a krku.“ říká MUDr. Drahomíra Kotlářová

Co je to ENDOLIFT® a jak se používá?  

ENDOLIFT® je lékařské ošetření prováděné vždy jen na specializovaných certifikovaných pracovištích. Provedení liftingu touto metodou vyžaduje použití speciálních Eufoton® FTF mikrooptických vláken, tenkých jako vlas, které se dají snadno zavádět bez nutnosti jakýchkoli řezů a po jejich použití nezůstávají žádné jizvy.

Jak probíhá konzultace před zákrokem?

Jde o ambulantní ošetření, které v případě liftingu obličeje trvá asi 2 hodiny, vč. důkladné konzultace před zákrokem. Při té zhodnotíme stav u daného klienta, projdeme jeho zdravotní stav (pro vyloučení možné kontraindikace), poučíme ho, jak bude zákrok probíhat, i s provedením galerií fotografií před/po, aby si klient uměl představit možný efekt.

Pacienti mohou již během několika hodin po zákroku vykonávat všechny běžné aktivity. Ihned po zákroku může bez omezení řídit, po odeznění anestetika necítí bolest, může pár hodin až 1 den pociťovat lehký otok v ošetřené oblasti. Ten velmi rychle sám odezní.

Je nutná anestézie? 

Provedení ENDOLIFTu® je bezbolestné, před zákrokem je podána kanylou lokální anestezie a otvor po kanyle pak použijeme pro zavedení vlákna. Při některém ošetření lze využít i jen minimální povrchovou anestezii nebo anestezii zcela vynechat, ošetření může probíhat i jen s chlazením. Záleží na citlivosti pacienta a rozsahu ošetřované oblasti.

ENDOLIFT® je celosvětově mladou metodou, avšak principy a technologie které využívá, jsou známé, ověřené a v medicíně (nejenom estetické) úspěšně využívané již mnoho let. ENDOLIFT® si za 3 roky, kdy je ve světě používán, oblíbili jak pacienti, tak lékaři. Těmi je nazýván „revoluce v estetice" pro svoji jednoduchost a krásné výsledky.

Jaká je péče po zákroku?

Po provedeném ENDOLIFTu® doporučujeme nosit jeden měsíc na noc fixaci (kompresní obličejová bandáž, tzv. ohlávka), žádná další speciální pozákroková péče není nutná. Ošetření je zcela bez komplikací běžně spojenými s chirurgickými zákroky. Týden po ošetření by se měl klient vyvarovat intenzivnímu slunečnímu svitu (neopalovat se) a nechodit do sauny, kvůli možnému zhoršení otoku. Jinak žádná omezení nejsou, návrat do práce je možný i v den ošetření.

Kdy je možné pozorovat výsledky?

Ke stažení a redukci povislé kůže dochází díky nabuzení tvorby vlastního kolagenu (neokolageneze) a metabolických funkcí v extracelární matrici (= v síti tvořené proteiny a polysacharidy, která vyplňuje mezibuněčné prostory a napomáhá ke vzájemné vazbě a komunikaci buněk v dané tkáni). Mírný efekt ENDOLIFTu® je viditelný okamžitě, avšak celá ošetřená oblast se postupně zlepšuje.

Pacientka před a 8 týdnů po ENDOLIFTu tváří a podbradku. Archiv: MUDr. Drahomíra Kotlářová, L-centrum Pardubice
Pacientka před a 8 týdnů po ENDOLIFTu tváří a podbradku. Archiv: MUDr. Drahomíra Kotlářová, L-centrum Pardubice

Za 1 měsíc je již vyfotitelná změna, nejlepší výsledek je za 3 měsíce od ošetření, kdy během této doby došlo již postupně v hlubokých vrstvách pokožky k intenzivnímu vytváření a přestavbě kolagenových vláken.

Může být ENDOLIFT® alternativa klasického faceliftu?

Pro pacienty, které trápí menší nález ptózy (poklesu) partií obličeje či krku, a nebo při zdravotní kontraindikaci chirurgického řešení, může být ENDOLIFT® alternativou i klasického chirugického faceliftu.

Princip ošetření může někomu připomínat niťový lifing. A ano, novotvorba kolagenu je zde podobná, avšak ENDOLIFT® vytvoří v podkoží hustou mřížku, což nitěmi možné není. Efekt ošetření tak vydrží déle. Důležitý je také fakt, že po ENDOLIFTu® nezůstává v kůži žádný „cizí" materiál, jako v případě liftingových nití, které se postupně vstřebávají.

Jaké oblasti se metodou ENDOLIFT® ošetřují? 

Omlazení a lifting metodou ENDOLIFT® je nejvhodnější pro ošetření oblasti tváře, krku, očí a očních víček, horního rtu, okolí úst a linie čelisti a především podbradku, kde vynikajícím způsobem funguje kombinace vypnutí pleti s odstraněním nadbytečného tuku a celá oblast podbradku se po ošetření krásně vyrýsuje.

MUDr. Drahomíra Kotlářová s pacientkou během ošetření
MUDr. Drahomíra Kotlářová s pacientkou během ošetření

Metodou ENDOLIFT® je možné ošetřit i mnohé oblasti na těle, jako např. oblast bříška a boků, stehen, hýždí či kolen a kotníků. Ošetření partií na těle musí být velmi dobře indikováno a rozhodně neslouží jako prostředek pro celkové zhubnutí u obézních klientů. ENDOLIFT® je metodou liftingovou a modelační, nikoli pro odstranění výrazných tukových polštářů.

Nejlepších výsledků metoda dosahuje v oblasti obličeje, krku a podbradku, kde i zákrok netrvá tak dlouho (což u ošetření ploch těla může být i několik hodin, což je náročné již nejen pro pacienta, ale i pro lékaře).

Jaké jsou kontraindikace ošetření? 

Kontraindikací k provedení ENDOLIFTu® je akutní infekční onemocnění pacienta (horečka, infekt), jinak je možné jej provést víceméně u každého klienta. Pokud však v oblasti, kterou si přeje ošetřit, má nedávno aplikované liftovací nitě či injekční výplně, je nutné ošetření naplánovat tak, aby časový odstup byl alespoň půl roku. Předchozí aplikace botulotoxinu kontraindikací není.

S jakými dalšími metodami se dá ENDOLIFT® kombinovat?

Pokud klient či klientka zvažuje celkové omlazení obličeje vždy je výhodné, pokud vše detailně probere s lékařem, protože někdy může být výhodné pro efekt, který si přeje (a očekává) ENDOLIFT® s některou s dalších metod (filler, botulotoxin či jiné) nakombinovat.

Jaká kombinace metod by to měla být a v jakém časovém sledu by měl doporučit lékař, který je v aplikaci všech těchto metod zkušený a vyškolený. Při výběru specialisty pro své ošetření ENDOLIFT® by si měl pacient vždy vybrat lékaře pro tuto metodu certifikovaného.

Pacientka před a 2 měsíce po ENDOLIFTu. Archiv: MUDr. Drahomíra Kotlářová, školitelka metody pro ČR a SR
Pacientka před a 2 měsíce po ENDOLIFTu. Archiv: MUDr. Drahomíra Kotlářová, školitelka metody pro ČR a SR

Jaká je cena ošetření? 

Cena omlazení obličeje se pohybuje v rozmezí od 20.000 Kč do 35.000 Kč, podle rozsahu ošetřené oblasti. Pro výborný efekt postačí jen jedno ošetření ENDOLIFT®, není nutné jeho opakování, jako u mnohých jiných neinvazivních omlazovacích metod.

MUDr. Drahomíra Kotlářová je vedoucí lékařka L-centrum Pardubice, školitelka metody ENDOLIFT® v ČR & AirMed s.r.o., výhradní distributor přístroje ENDOLIFT® pro Českou republiku.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Reklama

Také by vás mohlo zajímat...