Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zpevnění pokožky pomocí zlatých nití

Zpevnění pokožky pomocí zlatých nití
Vystudovala jsem českou filologii pro editory. Věnuji se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímám se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Vytvořeno: 3. 7. 2023 · Aktualizováno: 3. 7. 2023
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co jsou to zlaté nitě GoldLift®

Jde o nejnovější miniinvazivní technologii zpevňování pokožky prováděnou výhradně lékařem. Do pleti se při ní zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě, obohacené ještě o jedno, docela tenoučké vlákno (o průměru menším než 0,1 mm) z 24karátového zlata. Síť z těchto nití, která není okem viditelná a pacient ji v pleti necítí, funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení k větší produkci kolagenu.

Zlaté nitě GoldLift® zaručují dlouhodobý efekt

Po šesti měsících organismus mezonitě odbourá a ty se úplně rozpustí, zlaté nitky ovšem v pleti zůstávají a aktivně ji podporují až deset let. Ze všech dostupných estetických procedur, které stimulují produkci kolagenu v pleti za účelem jejího zpevnění, má tak omlazení zlatými nitěmi nejdéle trvající efekt.

Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti, a to dlouhodobě. Kromě toho zlato také zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním a tím jim dodává kyslík a výživné látky. Pokožka tak nejen vypadá krásně, ale je také zdravější a pomaleji stárne.

47e5aede-1414-11ee-a728-005056999513.jpg
Zlaté nitě GoldLift® nabízejí nejdéle trvající efekt

Tenounké nitě z 24 karátového zlata

Proces stárnutí se na pleti každého z nás začíná projevovat zhruba kolem 25. roku života, byť není zprvu příliš výrazný. Způsoben je především chřadnutím a povolováním kolagenových vláken v pleti (zhruba 1,5 % kolagenu v kůži ubývá každý rok), které se nejčastěji projevují vznikem vrásek a povadáním pokožky.

Nejúčinnějším řešením tohoto problému je – stejně jako u všech jiných zdravotních či estetických problémů – zejména prevence. Tu lze provádět různými způsoby, jedním z těch nejefektivnějších je tzv. GoldLift®, tedy podpora chřadnoucí pleti tenounkými nitěmi z 24karátového zlata, a to nejen preventivně, ale také v momentě, kdy už tyto problémy pleti viditelně zaznamenáváme.

Pro koho je ošetření pomocí zlatých nití vhodné?

Ošetření je vhodné takřka pro kohokoliv, koho již trápí vrásky a povadlá pokožka, nebo kdo se těmto problémům chce v blízké budoucnosti vyhnout. Nejsou s ním spjata víceméně žádná rizika ani komplikace a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Kontraindikacemi jsou pouze těhotenství a doba kojení, nemoci srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění a samozřejmě alergie na složky nitě.

Ošetřit touto metodou lze celý obličej. Nejčastěji vyhledávanými oblastmi jsou čelo, tváře, okolí očí a obličejový ovál. Kromě toho je možné ošetřit také krk, dekolt či různé tělesné partie, jako jsou spodní strana paží, břicho či kolena.

7bc0f682-1414-11ee-875a-00505699734b.jpg
Ošetření je vhodné pro ty, které trápí povadlá pokožka a vrásky

Průběh ošetření zlatými nitěmi

Průběh ošetření není pro pacienta nijak náročný, předchází mu pouze odlíčení a pečlivá desinfekce ošetřované oblasti. Nitě se aplikují pomocí tenounkých jehliček v lokální anestezii, takže pacient necítí žádné nepohodlí. Ošetření navíc probíhá ambulantně a časově zabere zhruba 60 až 90 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti, tudíž jde o skutečně rychlou a účinnou metodu, kvůli níž si není třeba brát dovolenou, ani se nijak jinak omezovat z hlediska denního rozvrhu.

Také bezprostředně po ošetření se pacient může vrátit ke svému běžnému režimu, není totiž nijak limitován. GoldLift® nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani speciální režim, pouze se bezprostředně po jeho podstoupení nedoporučuje sauna, bazén ani opalování. Od druhého dne už však může pacient kamkoliv.

Pacienti s velmi citlivou pokožkou mohou zaznamenat drobné modřinky kolem míst aplikace nití, případně drobný otok, který zpravidla do několika hodin zmizí. Na pokožku je možno hned druhý den nanést make-up, takže ani případné modřinky nebývají pro pacienta žádným problémem. Ve většině případů je ovšem ošetření snášeno dobře a zcela beze stop.

9eb632f6-1414-11ee-b824-005056997292.jpg
Ošetření probíhá ambulantně

Efekt ošetření pomocí zlatých nití

Efekt ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pleť je na pohmat i pohled vypnutější a pevnější. V průběhu následujících několika týdnů obalí nitě v pleti kolagen a efekt ošetření se maximalizuje. Vrásky mizí a pleť je viditelně mladší a pevnější než dřív, také vypadá svěžejší a rozjasněná – a to dlouhodobě.

Ošetření není třeba opakovat, neboť výsledný efekt trvá až deset let, lze ovšem kombinovat s celou řadou jiných estetických ošetření, ať už jde o ta přístrojová či manuální. V tomto záleží zcela na představách pacienta a na doporučení lékaře.

c3e9aea4-1414-11ee-bca3-005056997292.jpg
Efekt vydrží až 10 let

Často kladené otázky

  • Je možné použít zlaté nitě jen v oblasti obličeje, nebo i na jiné části těla? Zlaté nitě GoldLift® dokáží odstranit vrásky a zpevnit pokožku nejen na obličeji. Lze je aplikovat také v oblasti krku, dekoltu, podpaží nebo vnitřní strany stehen.
  • V čem se liší GoldLift® oproti ostatním liftingovým metodám? Zlaté nitě nabízejí nejdéle trvající omlazující efekt. A to až deset let.
  • Je možné se po ošetření okamžitě vrátit do každodenního života? Ano, po výkonu není nutná žádná rekonvalescence. Pouze v den aplikace byste se měli vyhnout návštěvě bazéna, sauny či opalování.
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.