Odstranění znaménka erbiovým laserem fotky

adan01

U paní doktorky Bedřichové na klinice Laser Esthetic jsem podstoupila odstranění kožního znaménka erbiovým laserem. Byla to má první zkušenost s tímto ošetřením, kterého jsem se trochu obávala a úplně zbytečně. S průběhem a hlavně výsledkem ošetření, stejně tak péčí jak paní doktorky, tak sestřičky i milých dam na recepci jsem byla velmi spokojená a ráda bych jim tímto moc poděkovala.
Trápilo mě znaménko na tváři, které působilo jako malý hrbolek, který se však začal v poslední době zvětšovat. To mi, kromě estetické stránky věci, dělalo starosti. Paní doktorka mi nejprve znaménko vyšetřila dermatoskopem a uklidnila mě, že o nic závažného se nejedná. Za zvětšování znaménka mohla zbytnělá mazová žlázka. Odstranění znaménka bylo možné chirurgicky nebo laserem - rozhodla jsem se, na doporučení paní doktorky, pro erbiový laser, který kromě odpaření znaménka mě pomoci i na stažení oné problematické mazové žlázky. Ocenila jsem, že na mě paní doktorka nepospíchala, vysvětlila mi průběh ošetření i péči po něm a nechala mě se v klidu rozhodnout, jestli znaménko laserem odstranit chci. Chtěla jsem a měla jsem štěstí, že ošetření bylo možné okamžitě. Samotné laserování trvalo jen pár minut a nebylo nijak bolestivé. Trochu nepříjemné ano, spíše takové štípání, než bolest - ale ve srovnání s ošetřením u zubaře úplná pohoda. :) Místo, kde bylo znaménko mi sestřička ošetřila tekutým obvazem, dostala jsem instrukce, jak se o něj starat v dalších dnech a bylo hotovo. První hodinu po ošetření bylo místo citlivé, ale rychle to odeznělo. Do druhého dne se na ošetřené plošce vytvořil stroupek, který jsem dle doporučení promazávala, krásně se vyloupal do 7 dnů. Na tváři po znaménku není ani stopy, ošetřená ploška postupně bledne. Stále přes den přemazávám opalovacím krémem 50+, aby nevznikla pigmentace.
Je to 4 týdny po ošetření a kdo neví, že jsem nějaké znaménko měla, nic nepozná, místečko je už jen lehce růžové. Pokud se odstranění znaménka laserem bojíte, jako jsem se bála já - není čeho, jděte do toho. Vyberte si ale zkušeného odborníka. Já se k paní dr Bedřichové opět ráda vrátím, pokud to bude v budoucnu potřeba. Ještě jednou děkuji. N.

Dobrý den, velice děkujeme za opravdu…

Klinika Laser Esthetic

Dobrý den, velice děkujeme za opravdu názorný popis vašeho ošetření a moc děkujeme za vyjádření vašeho názoru, ceníme si toho !!!
MUDr. Simona Bedřichová a kol.

Recenze lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Odpověděl na mé dotazy
Čas strávený se mnou
Pooperační péče
Komunikace přes telefon nebo email
Ochota a příjemnost personálu
Čekací doba

Související recenze a zkušenosti

AMIR 31.3.2012
Spokojený/á

V loňském roce jsem navštívila tuto kliniku s kožním výrůstkem na nose a krku. Měla jsem obavy jak to dopadne. Ale musím říct, že obavy byly zbytečné, neboť odstranění laserem mi provedla MUDr. Úlehlová, s jejíž prací js... Více 

Doktor ve Vašem okolí