Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

20. 7. 2011 · Aktualizováno: 18. 9. 2023

Mladší o pár let - Epizoda 9 - Zuzana -babička nebo maminka?

Stojí to za to

O lékaři

Hodnocení:
Mladší o pár let - Epizoda 9 - Zuzana -babička nebo maminka?
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Účastnicí 9.epizody Mladší o pár let je Zuzana Rambousková (46). Pracuje jako terénní pečovatelka. Žije s přítelem a má tři dcery. Dvě starší, z prvního manželství, a šestiletou Zuzanku, jejímž otcem je Zuzany současný přítel. A právě nejmladší dcerka byla tím, co Zuzanu přimělo přihlásit se na casting Mladší o pár let 2. „Paní učitelka si myslela, že mě do školy přivedla babička," vzpomíná smutně Zuzanka. A to bylo impulsem k tomu, začít s věkem bojovat.

Jak si tentokrát poradili odborníci Kliniky GHC s problémy paní Zuzany? Vrátí Zuzance maminku mladší o deset let, jak si přeje?

Velkým problémem paní Zuzany byla postava. Po posledním těhotenství přibrala téměř 30 kilogramů. „Jestli mi odborníci změní obličej, je to určitě i motivace dělat něco s tělem," uvažovala paní Zuzana ještě před proměnou. Přiznala ale, že její životospráva není ukázková. Ráda vaří česká jídla, peče, ráda jí, ale prakticky nesportuje.

Plastický chirurg MUDr. Miroslav Krejča, primář oddělení plastické chirurgie Kliniky GHC, indikoval paní Zuzaně několik výkonů. „Jedná se o kombinaci zákroků, které řeší problémy v jejím obličeji. Jednak je to klasický facelift, přičemž odstraníme tkáň, která je v nadbytku. Doplníme temporálním liftem (plastická operace čela) a operací víček. Kromě toho provedeme výplň obličeje vlastním tukovým transplantátem odebraným z břicha obohacený regenerativními a kmenovými buňkami," uvedl MUDr. Krejča. Tukovou tkáň získal lékař liposukcí, tedy odsátím tuku z nežádoucích partií, čímž pomohl paní Zuzaně řešit i její problém s postavou.

Paní Zuzana, letitá kuřačka, trpěla po operaci velkými otoky a strávila na Klinice GHC šest dní. To ji trochu rozhodilo – ale rozhodně neodradilo.

Aby jí ještě více ulehčila boj s přebytečnými kily, naordinovala paní Zuzaně dermatoložka Kliniky GHC MUDr. Tereza Gabryšová elektrolipolýzu. Jde o metodu rozrušování tuku, která je určena k postupnému zeštíhlení různých partií těla. „Pokusíme se paní Zuzaně redukovat tukové nadbytky v oblasti dolních končetin," uvedla lékařka. Do tukových polštářů se zavedou velmi tenké jehličky, které po zavedení do tkáně budou připojeny k přístrojům a bude do nich pouštěn elektrický proud po dobu jedné hodiny. "Tím dojde k zvýšení metabolismu a postupné redukci tukových polštářků," vysvětlila MUDr. Gabryšová.

Ani paní Zuzana neunikla obávané Síni pravdy pod taktovkou klinické genetičky, primářky MUDr. Moniky Koudové a doc. MUDr. Lubomíra Nováka CSc. , vedoucího lékaře Kliniky GHC Praha. Genetické vyšetření odhalilo zvýšené riziko rozvoje Alzheimerovy choroby. Lékařka doporučila paní Zuzaně trénink paměti. Docent Novák zmínil hraničně zvýšené množství cholesterolu a varoval Zuzanu před jejím dlouholetým zlozvykem, kouřením cigaret.

Speciální genetické vyšetření potvrdilo sklony paní Zuzany k rychle progredující paradontóze, která u ní navíc už propukla. Do boje s paradontózou se vrhla stomatoložka Kliniky GHC Praha MUDr. Zlata Ivanova. „Budu se snažit dát do pořádku zuby jak z funkčního, tak estetického hlediska," slíbila lékařka. A co slíbila, to splnila: paradontóza byla u paní Zuzany zastavena, zuby vyběleny – a to ostatní nyní závisí na tom, jak si rady lékařky ohledně dentální hygieny vezme „za své".

Na fyzioterapeutickém oddělení Kliniky GHC si paní Zuzana užila svou první masáž v životě. „Manželé by měli svým ženám místo květiny či bonboniéry věnovat něco takového jako je masáž nebo kosmetické ošetření,"rozhodla se paní Zuzana inspirovat muže.

Stejně jako ostatní účastníci proměn, i paní Zuzana se velmi těšila na samotný závěr své proměny. Kadeřník Tomáš Arsov z Kliniky GHC Praha zachoval paní Zuzaně formu střihu, pouze ho pojal dynamičtěji a vlasy prostříhal. Vizážistka Kateřina Kornová doporučila výraznější líčení očí, tváří i rtů. Stylistka Helena Bedrnová zvolila tentokrát business styl a kontrastní barvy.

A výsledek? „Obrovská změna – k lepšímu," řekl dojatý přítel se slzami v očích. Dcerce se na mamince líbily korále – a taky radostný úsměv, který má nyní ve tváři. „Chci se stále cítit dobře. Začala jsem proto cvičit, kupuju si kosmetiku, líčím se," říká paní Zuzana. Ráda se teď na sebe dívá do zrcadla a přiznává, že jí těší i pochvalné reakce okolí. „Jsem se sebou spokojená," dodává.

0

Komentářů (0)

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama
Skvělý facelift

Zákrok jsem podstoupila na Asklepionu u pana Mudr. Petera Chovana. S výsledkem operace a s přístupem pana doktora jsem velmi spokojena. Také ostatní personál je velmi příjemný. Prostředí v Asklepionu je velmi přátelské a pozitivní. Jsem ráda,...

Číst dál
60let, Facelift s krásným výsledkem

V únoru 2017 jsem absolvovala na klinice Leticia v Brně Facelift, SMAS lifting.Operoval mě pan doktor Petr Hyza.Pan doktor je profesionál ve svém oboru,velmi empatický,milý.Stejne tak hodnotím i personál kliniky,úžasné sestřičky.Zákrok splnil...

Číst dál
Facelifting u muže - perfektní výsledek

Dne 26.5 2017 jsem podstoupil operaci obličeje Face lifting, Smass lifting. Prvotní přístup, provedená operace a konečný výsledek u pana doktora Pilky naprosto parádní. Jsem maximálně spokojen. Personál vstřícný ,ochotný a zodpovědný. Pokud...

Číst dál

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.