Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

15. 8. 2019 · Aktualizováno: 9. 10. 2023

Negativní dlouhodobý vývoj po transplantacích vlasů

Nestojí to za to
86924

Chci upozornit na fatální problém, který kliniky provádějící transplantace vlasů většinou zlehčují nebo dokonce zamlčují. Mužská pleš nevzniká jednorázově ze dne na den. Naopak je to velmi dlouhý proces. První fází mužské pleše je zhoršování kvality vlasů nad čelem nebo na temeni. Poslední fází mužské pleše je úzký pás vlasů ve tvaru podkovy od ucha k uchu přes zadní část hlavy nad krkem, jinak je celá hlava holá. Mezi první a poslední fází mužské pleše uplyne zpravidla několik desítek let, během kterých dochází k postupnému zvětšování pleše. Žádnou transplantací se nezastaví další zvětšování mužské pleše! Transplantované vlasy sice vydrží až do konce života, ale ty ostatní ne! Vaše stávající pleš se bude i po transplantaci zvětšovat tak, jak by se zvětšovala, kdybyste transplantaci nepodstoupili! V praxi to vypadá tak, že pár roků po transplantaci s hrůzou zjistíte, že kolem plochy s transplantovanými vlasy (které drží a nepadají) se vám začíná dělat pás holé kůže, který se bude s postupujícími roky dál rozšiřovat směrem dozadu - to je právě to další zvětšování původní pleše. Pokud se s tímto stavem nebudete ochotní smířit, budete muset chodit každých pár roků na další a další doplňovací transplantace, tak, jak se bude ta původní pleš stále zvětšovat! Jenže transplantace vlasů se nedají dělat do nekonečna. Vlasy na transplantaci se berou ze zadní a boční části hlavy, kde mají muži své vlasy ,,naprogramované" na doživotní růst. V této oblasti není vlasů nekonečně mnoho, po určitém počtu transplantací se dostanete do fáze, že odběrová oblast bude ,,vytěžená" a další transplantace nebude možná. Pak už vám nezbude nic jiného, než bezmocně sledovat, jak se vám s přibývajícími roky ten bizarní holý pás kůže ve vlasech stále rozšiřuje. Když vám kliniky ukazují výsledky transplantací vlasů u bývalých klientů, tak je to vždycky focené rok nebo dva po transplantaci. Nikdo už vám neukáže, jak budou ti pánové vypadat za 10 nebo 15 let po transplantaci. Přikládám své současné foto, zachycuje stav 14 roků po mé poslední (čtvrté) transplantaci. Ty vlasy na horní části hlavy jsou transplantované, a můžu potvrdit, že všechny pořád rostou a neubývají. Ale ta divná holá plocha pod těmi transplantovanými vlasy je právě ten problém, na který se snažím upozornit. V době transplantací tam byly ještě původní (netransplantované) vlasy, ale ty v průběhu posledních 14 let postupně vypadaly. Radím každému, ať si transplantaci vlasů pořádně rozmyslí, protože je to nevratný zákrok.

4

Komentáře (4)

môžem sa opýtať kde ,na akej klinike Vám to transplantovali?
Odpovědět
Příběh pana Skeptika je 3 roky starý a on už sem nejspíš nechodí, tak vám asi neodpoví. Ale z Vaší reakce se zdá, že jste vůbec nepochopila, proč to psal. Je přece úplně jedno, na jaké klinice mu to transplantovali. On nechtěl varovat před nějakou konkrétní klinikou. Chtěl varovat před transplantacemi vlasů všeobecně, protože tento zákrok nedokáže řešit budoucí ztráty vlasů v dalším průběhu života.
Odpovědět
Podla Vašej reakcie sa zdá, že práveže Vy ste moju otázku absolútne nepochopila. Ja som to velmi dobre pochopila, čo chcel pán povedať. Ale aj tak sa predsa môžem zaujímať o to, kde mu to transplantovali- ved písal, že tie horné transplantované vlasy mu držia, čo je dobrý výsledok. Ja sa zaujímam tiež o transplantáciu a uvažujem o nej, preto zháňam recenzie na doktorov či kliniky. Tu práveže som to myslela v dobrom-že kde mu to tak dobre natransplantovali. je jasné že tie zadné vlasy že vypadali už klinika neovplyvní. Ale mňa primárne zaujímalo niečo uplne iné- nie kde mu to tak dogabali,ale práve naopak, že kde mu to tak pekne natransplantovali v tej hornej časti.
Odpovědět
No jako pardon ale to ze pan ma takovou podkovu to uz mu pred temi 14 lety muselo byt jasny ze to bude postupovat, vzhledem k tomu ze podstoupil 4 transplantace musel byt hodne plesaty a nemel toto podstupovat nebo si mel nechat trochu dohustit i tato mista protoze bylo jasne ze s takovou plesi to pujde dal ale hodne lidi si nechava vlasy dohustit a tam to bude mit efekt dobry
Odpovědět

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.