Autor:

Aquafilling je název hydrofilního gelu určeného k omlazení kůže nebo k využití jako výplňového materiálu. Dokáže rychle a efektivně vypnout povadlou kůži a odstranit vrásky v oblasti obličeje, je možné ji aplikovat i ke zpevnění prsou. Používá se při ní vysoce elastický gel, který je převážně tvořen z vody, lidskému tělu je tedy přirozený a díky tomu velice účinný.

vyplne injekce botox oblicejj

Tento gel je tvořen syntetickým polyamidem prostorové struktury s četnými vodíkovými vazbami mezi uhličitými a amidovými skupinami. Je vysoce hydrofilní a vytváří zásobník fyziologického roztoku. Až 98% gelu tvoří fyziologický roztok, zbylé 2% jsou uvedený polyamid, který na sebe fyziologický roztok váže. Gel je zcela kompatibilní s lidskou tkání. Díky své struktuře je gel vysoce viskozní a rozkládá se velice pomalu, takže, dle údajů výrobce, by měl účinkovat až čtyřikrát déle než výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Efekt je viditelný okamžitě.

Aquafilling je inertní gel s minimem nežádoucích účinků, zarudnutí a otok v místě aplikace bývá velice zřídka. Je nekancerogenní a neteratogenní. Je taky kompatibilní s ostatními výplněmi a proto se může s nimi kombinovat v aplikaci do stejné anatomické oblasti. Je velice jemný a pro aplikaci lze použít jemných kanyl s menší bolestivostí. Nedochází k jeho migraci nebo fragmentaci.

Aquafilling se dá využít jako výplňový materiál ke korekci vrásek obličeje, ale taky k výplni tkáňových deficitů v obličeji a ke zvětšení rtů. Při aplikaci v obličeji může efekt přetrvávat až tři roky. Lze ho však využít i ke zvětšení prsů, hýždí, nebo jiných částí těla s proklamovaným efektem pěti až osmi let. Hodně však záleží na individuálních vlastnostech organizmu, jeho metabolizmu apod.

Samotná aplikace probíhá pomocí vpichů pod pokožku, po ošetření nedochází k zarudnutí kůže a není ji také potřeba umrtvovat speciálním gelem, jako tomu je u podobných metod.

V současnosti existují dvě formy gelu. Aquafilling faceline (1 ml stříkačky) je určen k výplním v oblasti obličeje, tento gel je více tekutý a Aquafilling bodyline (100 gr.kontejner) k aplikaci do prsů, hýždí apod. Tento gel je složením stejný, je ale více viskozní.

Užívání polyakrylamidových výplní sahá do 80 tých let minulého století. Aquafilling je gel nové generace s minimem polyamidů a bohatým obsahem vody. Jeho vývin začal v roce 2002 a po sérii klinických výzkumů se do běžného užívání uvolnil v r. 2011.

Aktualizováno: 9.3.2016

Aquafilling - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní