Ověřil/a:
Klinika estetické medicíny poskytuje služby v oblasti plastické chirurgie, dermatologie a stomatologie. Jedná se o přední zdravotnické zařízení v Evropě, které působí i v České republice.
Vytvořeno: 4. 2. 2021 · Aktualizováno: 23. 3. 2021

Navigace

  • Úvod
  • Co jsou to zlaté nitě GoldLift®
  • Pro koho je ošetření pomocí zlatých nití vhodné?
  • Průběh ošetření zlatými nitěmi
  • Efekt ošetření pomocí zlatých nití
  • Často kladené otázky

Úvod

Proces stárnutí se na pleti každého z nás začíná projevovat zhruba kolem 25. roku života, byť není zprvu příliš výrazný. Způsoben je především chřadnutím a povolováním kolagenových vláken v pleti (zhruba 1,5 % kolagenu v kůži ubývá každý rok), které se nejčastěji projevují vznikem vrásek a povadáním pokožky.

Nejúčinnějším řešením tohoto problému je – stejně jako u všech jiných zdravotních či estetických problémů – zejména prevence. Tu lze provádět různými způsoby, jedním z těch nejefektivnějších je tzv. GoldLift®, tedy podpora chřadnoucí pleti tenounkými nitěmi z 24karátového zlata, a to nejen preventivně, ale také v momentě, kdy už tyto problémy pleti viditelně zaznamenáváme.

Co je GoldLift®

Zlaté nitě GoldLift® nabízejí nejdéle trvající efekt

Co jsou to zlaté nitě GoldLift®

Jde o nejnovější miniinvazivní technologii zpevňování pokožky prováděnou výhradně lékařem. Do pleti se při ní zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě, obohacené ještě o jedno, docela tenoučké vlákno (o průměru menším než 0,1 mm) z 24karátového zlata. Síť z těchto nití, která není okem viditelná a pacient ji v pleti necítí, funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení k větší produkci kolagenu. Po šesti měsících organismus mezonitě odbourá a ty se úplně rozpustí, zlaté nitky ovšem v pleti zůstávají a aktivně ji podporují až deset let. Ze všech dostupných estetických procedur, které stimulují produkci kolagenu v pleti za účelem jejího zpevnění, má tak omlazení zlatými nitěmi nejdéle trvající efekt.

Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti, a to dlouhodobě. Kromě toho zlato také zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním a tím jim dodává kyslík a výživné látky. Pokožka tak nejen vypadá krásně, ale je také zdravější a pomaleji stárne.

Pro koho je ošetření vhodné?

Ošetření je vhodné pro ty, které trápí povadlá pokožka a vrásky

Pro koho je ošetření pomocí zlatých nití vhodné?

Ošetření je vhodné takřka pro kohokoliv, koho již trápí vrásky a povadlá pokožka, nebo kdo se těmto problémům chce v blízké budoucnosti vyhnout. Nejsou s ním spjata víceméně žádná rizika ani komplikace a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Kontraindikacemi jsou pouze těhotenství a doba kojení, nemoci srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění a samozřejmě alergie na složky nitě.

Ošetřit touto metodou lze celý obličej. Nejčastěji vyhledávanými oblastmi jsou čelo, tváře, okolí očí a obličejový ovál. Kromě toho je možné ošetřit také krk, dekolt či různé tělesné partie, jako jsou spodní strana paží, břicho či kolena.

Průběh ošetření

Ošetření probíhá ambulantně

Průběh ošetření zlatými nitěmi

Průběh ošetření není pro pacienta nijak náročný, předchází mu pouze odlíčení a pečlivá desinfekce ošetřované oblasti. Nitě se aplikují pomocí tenounkých jehliček v lokální anestezii, takže pacient necítí žádné nepohodlí. Ošetření navíc probíhá ambulantně a časově zabere zhruba 60 až 90 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti, tudíž jde o skutečně rychlou a účinnou metodu, kvůli níž si není třeba brát dovolenou, ani se nijak jinak omezovat z hlediska denního rozvrhu.

Také bezprostředně po ošetření se pacient může vrátit ke svému běžnému režimu, není totiž nijak limitován. GoldLift® nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani speciální režim, pouze se bezprostředně po jeho podstoupení nedoporučuje sauna, bazén ani opalování. Od druhého dne už však může pacient kamkoliv.

Pacienti s velmi citlivou pokožkou mohou zaznamenat drobné modřinky kolem míst aplikace nití, případně drobný otok, který zpravidla do několika hodin zmizí. Na pokožku je možno hned druhý den nanést make-up, takže ani případné modřinky nebývají pro pacienta žádným problémem. Ve většině případů je ovšem ošetření snášeno dobře a zcela beze stop.

Efekt ošetření

Efekt vydrží až 10 let

Efekt ošetření pomocí zlatých nití

Efekt ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pleť je na pohmat i pohled vypnutější a pevnější. V průběhu následujících několika týdnů obalí nitě v pleti kolagen a efekt ošetření se maximalizuje. Vrásky mizí a pleť je viditelně mladší a pevnější než dřív, také vypadá svěžejší a rozjasněná – a to dlouhodobě.

Ošetření není třeba opakovat, neboť výsledný efekt trvá až deset let, lze ovšem kombinovat s celou řadou jiných estetických ošetření, ať už jde o ta přístrojová či manuální. V tomto záleží zcela na představách pacienta a na doporučení lékaře.

Často kladené otázky

  • Je možné použít zlaté nitě jen v oblasti obličeje, nebo i na jiné části těla? Zlaté nitě GoldLift® dokáží odstranit vrásky a zpevnit pokožku nejen na obličeji. Lze je aplikovat také v oblasti krku, dekoltu, podpaží nebo vnitřní strany stehen.
  • V čem se liší GoldLift® oproti ostatním liftingovým metodám? Zlaté nitě nabízejí nejdéle trvající omlazující efekt. A to až deset let.
  • Je možné se po ošetření okamžitě vrátit do každodenního života? Ano, po výkonu není nutná žádná rekonvalescence. Pouze v den aplikace byste se měli vyhnout návštěvě bazéna, sauny či opalování.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."