Autor:

Proces stárnutí se na pleti každého z nás začíná projevovat zhruba kolem 25. roku života, byť není zprvu příliš výrazný. Způsoben je především chřadnutím a povolováním kolagenových vláken v pleti (zhruba 1,5 % kolagenu v kůži ubývá každý rok), které se nejčastěji projevují vznikem vrásek a povadáním pokožky.

Nejúčinnějším řešením tohoto problému je – stejně jako u všech jiných zdravotních či estetických problémů – zejména prevence. Tu lze provádět různými způsoby, jedním z těch nejefektivnějších je tzv. GoldLift®, tedy podpora chřadnoucí pleti tenounkými nitěmi z 24karátového zlata, a to nejen preventivně, ale také v momentě, kdy už tyto problémy pleti viditelně zaznamenáváme.

Co je GoldLift®

Jde o nejnovější miniinvazivní technologii zpevňování pokožky prováděnou výhradně lékařem. Do pleti se při ní zavádějí speciální biokompatibilní nitě, tzv. mezonitě, obohacené ještě o jedno, docela tenoučké vlákno (o průměru menším než 0,1 mm) z 24karátového zlata. Síť z těchto nití, která není okem viditelná a pacient ji v pleti necítí, funguje jako opora pleti a stimuluje tělo v místě zavedení k větší produkci kolagenu. Po šesti měsících organismus mezonitě odbourá a ty se úplně rozpustí, zlaté nitky ovšem v pleti zůstávají a aktivně ji podporují až deset let. Ze všech dostupných estetických procedur, které stimulují produkci kolagenu v pleti za účelem jejího zpevnění, má tak omlazení zlatými nitěmi nejdéle trvající efekt.

nite 3

Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti, a to dlouhodobě. Kromě toho zlato také zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním a tím jim dodává kyslík a výživné látky. Pokožka tak nejen vypadá krásně, ale je také zdravější a pomaleji stárne.

Pro koho je ošetření vhodné?

Ošetření je vhodné takřka pro kohokoliv, koho již trápí vrásky a povadlá pokožka, nebo kdo se těmto problémům chce v blízké budoucnosti vyhnout. Nejsou s ním spjata víceméně žádná rizika ani komplikace a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Kontraindikacemi jsou pouze těhotenství a doba kojení, nemoci srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění a samozřejmě alergie na složky nitě.

Ošetřit touto metodou lze celý obličej. Nejčastěji vyhledávanými oblastmi jsou čelo, tváře, okolí očí a obličejový ovál. Kromě toho je možné ošetřit také krk, dekolt či různé tělesné partie, jako jsou spodní strana paží, břicho či kolena.

Průběh ošetření

Průběh ošetření není pro pacienta nijak náročný, předchází mu pouze odlíčení a pečlivá desinfekce ošetřované oblasti. Nitě se aplikují pomocí tenounkých jehliček v lokální anestezii, takže pacient necítí žádné nepohodlí. Ošetření navíc probíhá ambulantně a časově zabere zhruba 60 – 90 minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti, tudíž jde o skutečně rychlou a účinnou metodu, kvůli níž si není třeba brát dovolenou, ani se nijak jinak omezovat z hlediska denního rozvrhu.

nite 2

Také bezprostředně po ošetření se pacient může vrátit ke svému běžnému režimu, není totiž nijak limitován. GoldLift® nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani speciální režim, pouze se bezprostředně po jeho podstoupení nedoporučuje sauna, bazén ani opalování. Od druhého dne už však může pacient kamkoliv.

nite 1

Pacienti s velmi citlivou pokožkou mohou zaznamenat drobné modřinky kolem míst aplikace nití, případně drobný otok, který zpravidla do několika hodin zmizí. Na pokožku je možno hned druhý den nanést make-up, takže ani případné modřinky nebývají pro pacienta žádným problémem. Ve většině případů je ovšem ošetření snášeno dobře a zcela beze stop.

Efekt ošetření

Efekt ošetření je do určité míry viditelný okamžitě. Pleť je na pohmat i pohled vypnutější a pevnější. V průběhu následujících několika týdnů obalí nitě v pleti kolagen a efekt ošetření se maximalizuje. Vrásky mizí a pleť je viditelně mladší a pevnější než dřív, také vypadá svěžejší a rozjasněná – a to dlouhodobě.

Ošetření není třeba opakovat, neboť výsledný efekt trvá až deset let, lze ovšem kombinovat s celou řadou jiných estetických ošetření, ať už jde o ta přístrojová či manuální. V tomto záleží zcela na představách pacienta a na doporučení lékaře.

Publikováno: 23.6.2016

Facelift - zlaté nitě - Novinky

Krása šitá na míru zlatými nitěmi

Mediestetik, skupina klinik

Lifting zlatými nitěmi byl dlouhou dobu jakýmsi luxusním a exotickým mýtem. Slýchali jsme, že se v zahraničí provádí, ale...

Související recenze a zkušenosti

Facelift - zlaté nitě - Ceny

Ceny od 4 500 Kč
Mediestetik, skupina klinik
MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 54 550 Kč
obvykle do 109 100 Kč
MUDr. Patrik Paulis
Ambulance Estetické Medicíny
Zlín, Kroměříž, Valašské Meziříčí, Bystřice pod Hostýnem
Ceny od 900 Kč
Ambulance Estetické Medicíny
ESTETICUSTI s.r.o.
Ústí nad Labem
Ceny od 10 000 Kč
ESTETICUSTI s.r.o.
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní