Informace o ceně: Operace dolních víček

12.695 Kč
průměr
131
odborníků

Operace dolních víček je chirurgický zákrok, jehož cílem je odstranění tukových prolapsů pod očima. Tukové váčky pod očima nejsou jen estetickým problémem přidávajícím na věku, zvětšené prolapsy pod kruhovým očním svalem zároveň tlačí na oční víčka a zhoršují jejich celkovou pohyblivost, což vede k otokům, slzení, velké únavě očí, až bolestem hlavy. Díky operaci se tukové váčky a kruhy pod očima přestávají tvořit. Výsledkem jsou oči bez nevzhledných váčků a mladistvější, odpočatější pohled. Průměrná cena operace dolních víček je 12.695 Kč.

Operace dolních víček Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 10.500 Kč 12.985 Kč 14.800 Kč
Ceny ve městě Plzeň 12.000 Kč 13.541 Kč 14.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 11.000 Kč 11.496 Kč 11.745 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 12.000 Kč 13.250 Kč 14.500 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 10.500 Kč 11.750 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Brno 11.000 Kč 12.764 Kč 14.800 Kč
Ceny ve městě Olomouc 11.000 Kč 13.000 Kč 14.500 Kč
Ceny ve městě Vysoké nad Jizerou 10.938 Kč 11.469 Kč 12.000 Kč
Ceny ve městě Šumperk 11.000 Kč 11.000 Kč 11.000 Kč
Ceny ve městě Frýdek-Místek 10.500 Kč 10.500 Kč 10.500 Kč
Ceny ve městě Havířov 11.000 Kč 11.000 Kč 11.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 10500 - 9.520 Kč
6 Příběhů
Průměrná cena 9.521 Kč - 15.868 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 15.869 Kč - 14.800 Kč
6 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně operace dolních víček?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace dolních víček podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné plastice dolních víček předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav očí a očního okolí pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: operace se provádí v lokální anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 40 až 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: ihned po operaci může pacient odejít do domácího ošetření.
 • Pooperační péče: je-li použito nevstřebatelných stehů, odstraňují se většinou po pěti až deseti dnech.

Co může zvýšit cenu operace dolních víček?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace dolních víček probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav očí a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace operace dolních víček s jinými zákroky, jako je současná operace horních víček.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace dolních víček, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 12.695 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace horních víček: 14 000 až 29 000 Kč
 • Plexr – plastika očních víček: cca 5 000 Kč
 • Operace ptózy očního víčka: cca 7 000 Kč

Hradí operaci dolních víček pojišťovna?

Ano, ve výjimečných případech může být operace dolních víček ze zdravotních důvodů hrazena ze zdravotního pojištění. O jejím provedení však musí rozhodnout oční lékař. Provedení operace z čistě estetických důvodů si pacient hradí plně sám.

Existuje možnost financování operace dolních víček?

Ano, existuje, neboť některé kliniky svým klientům tuto možnost nabízí. Jestliže má pacient o financování operace očních víček zájem, měl by kontaktovat konkrétní kliniku, která tento typ operačního výkonu provádí a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Cena operace očních víček by neměla být jediné kritériu při výběru vhodné kliniky, která operační výkon provede. Pacienti by měli dbát na odbornost operujícího chirurga a přihlédnout k recenzím pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
terezat
Rýhy pod očima TerezaT · 24. 6. 2020

Dobrý den, prosím, poradíte, jak odstranit “rýhy” pod očima? Byla mi doporučena operace dolních víček? Pomůže na tento problém? Věk 36 let.

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Nejlepší odpověď

Dobry vecer, Bohuzel mohu hodnotit jenom dle fotek.. Ja bych Vam navrhnul nejspise transkonjunktivální plastiku dolnich vicer - laserova operace spojivkou, u ktere odstranime BEZ jizvy tukove polstarky - nadbytky - dolnich vicek, jenz zousobuji otoky.. nasldne provedeme laserovy resurfacing k odstraneni drobnych vrasek... pro Vas idealni reseni.. ... číst dál

6 odpovědí číst dál
xxmajda

Dobrý den, je mi 44 let a mám povolenou kůži pod očima bez tukových výhřezů. Byla mi doporučena kantopastika. Zajímalo by mě, zda se provádí i samostatně nebo jen v kombinaci s dolními víčky a zda se po zákroku kůže pod víčky opravdu vypne. Nezmění se velikost a výraz očí? Kde se nachází jizvy? Má někdo zkušenost? Děkuji

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Moc by mne zajímalo, kdo Vám doporučil tento výkon, respektive název tohoto výkonu. Neviděl jsem Vás, ale nejsem si jistý, že by Vám poklesl vazivový úpon zevního koutku. Většinou povadne kůže víček a když je hodně dole tak se dělá tzv. závěs zevního koutku ale bez intervence do úponu. Je to relativně obtížný výkon a sem tam nemusí mít úplně ten ne ... číst dál

5 odpovědí číst dál
Kruhy a propady pod očima Jana13 · 30. 11. 2020

Dobrý den, prosím o doporučení, jak vylepšit či vyřešit propadlé oční okolí. Je mi 42 let a asi 10 let zpět jsem podstoupila operaci vrchních víček. Měla jsem povadlá vrchní víčka, je ale už trošku znát čas zákroku a stav se mírně vrací. Mám to nejspíš po otci... jak vrch, tak pod očima. Teď mne ale trápí propadlé kruhy a vrásky. Oči vypadají velmi unaveně, občas se mi tam dělají taková oteklá jelita, ale spíš níže, ne hned pod očima. Můžete mi prosím poradit, co by bylo pro mne nejvhodnější řešení a zároveň přibližně napsat částku.

Dobrý den, pokud máte takzvaná jelita pod očima, pak je nutné provést operaci s odstraněním tukových prolapsu. V okolí horních víček se může použít jednak neinvazivní metody jako aplikace HA anebo vlastního tuku, popřípadě kombinace chirurgického a neinvazivní ho přístupu.. Před výkonem vám doporučuji konzultaci u nás na AB clinic. S pozdravem. D ... číst dál

2 odpovědi číst dál
Operace dolních víček Petr401516 · 19. 11. 2020

Dobrý den, je mi 39 let a mám dlouhodobě problémy s kruhy pod očima. Nyní jsem i znatelně zhubnul a pocit unavených očí se ještě znásobil. I okolí mě čím dál více upozorňuje na nevyspalý a unavený vzhled. Chtěl bych trvalé řešení, které by daný problém vyřešilo. Shlédl jsem mnoho fotek PŘED a PO a přijde mi, že v mnoha případech se neupravuje pokleslá hranice mezi dolním víčkem a tváří. Prohlubně/pytle pod očima pak ve tváři nezmizí a dolní víčka jsou propadlá a prázdná. Četl jsem, že řešením je, že tukové váčky se neodstraňují, naopak se jimi vyplní prohlubně ve tváři. O jakou metodu se jedná, případně prosím o posouzení, jaký operační přístup je pro mě na základě fotek vhodný a co byste mi doporučili?

Dobrý den, Podle fotografie, kterou jste přiložil se domnívám, že jste vhodným kandidátem na transkonjunktivální blefaroplastiku, kdy je možný přístup přes spojivku, odebraný tuk “přemístit” a nakonec ještě zvenku použít laser. Dojde-li ale k poklesu tkání v oblasti obličeje, pak operace víček – a to jakákoli – toto neřeší a je potřeba zvážit ter ... číst dál

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU OPERACE DOLNÍCH VÍČEK

Tukové váčky pod spodními víčky
Dobrý den, všem, mám 5 let odoperována vrchní víčka. Myslím, že se povedlo. Nyní laboruji se spodními,...
steve802600
Poslední komentář: 20. 11. 2019 ·
17 1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Operace dolních víček. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Velmi jsem se obávala operace dolních víček. Navštívila jsem několik odborných pracovišť, porovnávala ceny a více přístup ke klientovi. Trvalo mi to 3 roky, než jsem se rozhodla, dokonce první termín jsem zrušila a absolvovala až druhý, téměř za 3/4 roku. Delší dobu mi trvala pak rekonvalescence, mám velmi tenkou pokožku. Nyní jsem opravdu spokojená, omlazující efekt je viditelný a hlavně slzení přestalo! Doporučuji všem a neobávejte se zákroku, je to zbytečné!

Cena 9.000 Kč

Vřele můžu doporučit plastickou chirurgii v Poděbradech pana Dr. Velikého. Byla jsem zde na operaci spodních víček a jsem velice spokojená. Nejenom kvalitou a dokonalosti provedení, ale i velice lidským a milým přístupem na této klinice. Spolu se zdravotní sestřičkou tvoří dokonalý tým, který se v dnešní době bohužel moc nevidí. Ještě jednou moc děkuji a ostatním doporučuji. :)

Cena 16.000 Kč

Mala som veľa prebytočnej kože pod očami a robilo mi to nepekné vačky. Plastickú chirurgiu Poděbrady a pána doktora Velikého som si vybrala vďaka kladným ohlasom a referenciám a som maximálne spokojná. Dôležité bolo aj to, že je plastická chirurgia v mieste môjho bydliska. Na konzultácii pán doktor všetko podrobne vysvetlí a samotný zákrok prebiehal v uvolnenej atmosfére. Lokálna anestézia bola pre mňa nepríjemná, ale výsledok splnil moje očakávania. Mám týždeň po vybraní stehov a jazvu mi nenájde nikto, dokonca ani ja. Ešte mám trochu modrinu, ale tá už sa stráca... Moc ďakujem a vrelo všetkým Plastickú chirurgiu Poděbrady a MUDr. Velikého odporúčam.

Cena 16.000 Kč

Operace dolních víček proběhla bez problémů, byla jsem dopředu i během zákroku informována o dalších krocích, operace byla bez komplikací. Rekonvalescence také byla ok. Paní doktorka byla velmi příjemná, postupovala profesionálně, s lidským přístupem. Operaci doporučuji, jen upozorňuji na delší hojení, jizvy jsou patrné u mě ještě dnes, tj.téměř 2 měsíce po operaci.

Cena 16.000 Kč

Pro zákrok jsem se rozhodovala několik let, protože mě poměrně trápily nehezké váčky pod očima. Byla jsem rozhodnutá, že jednou najdu čas a odvahu a nechám si váčky odstranit. Rozhodla jsem se pro paní doktorku Kučerovou, která dřív operovala i rozštěpové pacienty. Znám ji osobně a věřím jí. Zákrok samotný nebyl nějak extrémně bolestivý, mírně nepříjemný byl pouze vpich anestetika. Na sále jsem byla přibližně dvě hodiny, paní doktorka se mnou měla dost práce. Výsledek ale stojí za to a já jsem moc spokojená. Na fotce, kterou přikládám je vidět stav před operací, týden po operaci a měsíc po operaci. Ještě si nechám u paní doktorky upravit i horní víčka. Pokud s touto operací váháte, tak není čeho se obávat. A paní doktorce touto cestou ještě jednou moc děkuji ❤

Cena 16.000 Kč