Informace o ceně: Operace dolních víček

11.660 Kč
průměr
276
odborníků

Operace dolních víček je chirurgický zákrok, jehož cílem je odstranění tukových prolapsů pod očima. Tukové váčky pod očima nejsou jen estetickým problémem přidávajícím na věku, zvětšené prolapsy pod kruhovým očním svalem zároveň tlačí na oční víčka a zhoršují jejich celkovou pohyblivost, což vede k otokům, slzení, velké únavě očí, až bolestem hlavy. Díky operaci se tukové váčky a kruhy pod očima přestávají tvořit. Výsledkem jsou oči bez nevzhledných váčků a mladistvější, odpočatější pohled. Průměrná cena operace dolních víček je 11.660 Kč.

Operace dolních víček Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 6.900 Kč 12.900 Kč 18.900 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 17.000 Kč 19.000 Kč 21.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 10.500 Kč 11.750 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Praha 6.200 Kč 14.100 Kč 22.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 6.500 Kč 9.250 Kč 12.000 Kč
Ceny ve městě Kolín 9.000 Kč 10.500 Kč 12.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 7.000 Kč 8.500 Kč 10.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 7.000 Kč 10.495 Kč 13.990 Kč
Ceny ve městě Pardubice 7.600 Kč 11.250 Kč 14.900 Kč
Ceny ve městě Plzeň 7.000 Kč 10.750 Kč 14.500 Kč
Ceny ve městě Vysoké nad Jizerou 7.500 Kč 11.750 Kč 16.000 Kč
Ceny ve městě Český Krumlov 9.000 Kč 9.500 Kč 10.000 Kč
Ceny ve městě Jirkov 9.000 Kč 10.000 Kč 11.000 Kč
Ceny ve městě Frýdlant nad Ostravicí 12.000 Kč 13.500 Kč 15.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 5250 - 8.744 Kč
+10 Příběhů
Průměrná cena 8.745 Kč - 14.575 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 14.576 Kč - 24.500 Kč
3 Příběhy

Co je zahrnuto v ceně operace dolních víček?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace dolních víček podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné plastice dolních víček předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav očí a očního okolí pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: operace se provádí v lokální anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 40 až 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: ihned po operaci může pacient odejít do domácího ošetření.
 • Pooperační péče: je-li použito nevstřebatelných stehů, odstraňují se většinou po pěti až deseti dnech.

Co může zvýšit cenu operace dolních víček?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace dolních víček probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav očí a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace operace dolních víček s jinými zákroky, jako je současná operace horních víček.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace dolních víček, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 11.660 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace horních víček: 14 000 až 29 000 Kč
 • Plexr – plastika očních víček: cca 5 000 Kč
 • Operace ptózy očního víčka: cca 7 000 Kč

Hradí operaci dolních víček pojišťovna?

Ano, ve výjimečných případech může být operace dolních víček ze zdravotních důvodů hrazena ze zdravotního pojištění. O jejím provedení však musí rozhodnout oční lékař. Provedení operace z čistě estetických důvodů si pacient hradí plně sám.

Existuje možnost financování operace dolních víček?

Ano, existuje, neboť některé kliniky svým klientům tuto možnost nabízí. Jestliže má pacient o financování operace očních víček zájem, měl by kontaktovat konkrétní kliniku, která tento typ operačního výkonu provádí a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Cena operace očních víček by neměla být jediné kritériu při výběru vhodné kliniky, která operační výkon provede. Pacienti by měli dbát na odbornost operujícího chirurga a přihlédnout k recenzím pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
terezat
Rýhy pod očima TerezaT · Dnes

Dobrý den, prosím, poradíte, jak odstranit “rýhy” pod očima? Byla mi doporučena operace dolních víček? Pomůže na tento problém? Věk 36 let.

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Nejlepší odpověď

Dobry vecer, Bohuzel mohu hodnotit jenom dle fotek.. Ja bych Vam navrhnul nejspise transkonjunktivální plastiku dolnich vicer - laserova operace spojivkou, u ktere odstranime BEZ jizvy tukove polstarky - nadbytky - dolnich vicek, jenz zousobuji otoky.. nasldne provedeme laserovy resurfacing k odstraneni drobnych vrasek... pro Vas idealni reseni.. ... Číst dál

6 odpovědí číst dál
xxmajda

Dobrý den, je mi 44 let a mám povolenou kůži pod očima bez tukových výhřezů. Byla mi doporučena kantopastika. Zajímalo by mě, zda se provádí i samostatně nebo jen v kombinaci s dolními víčky a zda se po zákroku kůže pod víčky opravdu vypne. Nezmění se velikost a výraz očí? Kde se nachází jizvy? Má někdo zkušenost? Děkuji

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Moc by mne zajímalo, kdo Vám doporučil tento výkon, respektive název tohoto výkonu. Neviděl jsem Vás, ale nejsem si jistý, že by Vám poklesl vazivový úpon zevního koutku. Většinou povadne kůže víček a když je hodně dole tak se dělá tzv. závěs zevního koutku ale bez intervence do úponu. Je to relativně obtížný výkon a sem tam nemusí mít úplně ten ne ... Číst dál

5 odpovědí číst dál

Dobrý den, prosím o doporučení, jak vylepšit či vyřešit propadlé oční okolí. Je mi 42 let a asi 10 let zpět jsem podstoupila operaci vrchních víček. Měla jsem povadlá vrchní víčka, je ale už trošku znát čas zákroku a stav se mírně vrací. Mám to nejspíš po otci... jak vrch, tak pod očima. Teď mne ale trápí propadlé kruhy a vrásky. Oči vypadají velmi unaveně, občas se mi tam dělají taková oteklá jelita, ale spíš níže, ne hned pod očima. Můžete mi prosím poradit, co by bylo pro mne nejvhodnější řešení a zároveň přibližně napsat částku.

Dobrý den, pro Vás nejvhodnější řešení dokážeme určit na základě vyšetření na osobní konzultaci na Klinice YES VISAGE. Díky konzultaci získáte kompletní a ucelenou představu o výsledném efektu. S pozdravem MUDr. Martin Molitor Klinika YES VISAGE

2 odpovědi číst dál
Operace dolních víček Petr401516 · Dnes

Dobrý den, je mi 39 let a mám dlouhodobě problémy s kruhy pod očima. Nyní jsem i znatelně zhubnul a pocit unavených očí se ještě znásobil. I okolí mě čím dál více upozorňuje na nevyspalý a unavený vzhled. Chtěl bych trvalé řešení, které by daný problém vyřešilo. Shlédl jsem mnoho fotek PŘED a PO a přijde mi, že v mnoha případech se neupravuje pokleslá hranice mezi dolním víčkem a tváří. Prohlubně/pytle pod očima pak ve tváři nezmizí a dolní víčka jsou propadlá a prázdná. Četl jsem, že řešením je, že tukové váčky se neodstraňují, naopak se jimi vyplní prohlubně ve tváři. O jakou metodu se jedná, případně prosím o posouzení, jaký operační přístup je pro mě na základě fotek vhodný a co byste mi doporučili?

Dobrý den, abychom se mohli přesně vyjádřit, který zákrok je pro Vás nejvhodnější, doporučuji začít osobní konzultací s lékařem, který provede vyšetření. Na Klinice YES VISAGE Vám rádi nabídneme nezávaznou konzultaci a doporučíme další postup. S pozdravem MUDr. Martin Molitor Klinika YES VISAGE

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU OPERACE DOLNÍCH VÍČEK

Tukové váčky pod spodními víčky
Dobrý den, všem, mám 5 let odoperována vrchní víčka. Myslím, že se povedlo. Nyní laboruji se spodními,...
steve802600
Poslední komentář: 20. 11. 2019 ·
17 1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Operace dolních víček. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Velmi jsem se obávala operace dolních víček. Navštívila jsem několik odborných pracovišť, porovnávala ceny a více přístup ke klientovi. Trvalo mi to 3 roky, než jsem se rozhodla, dokonce první termín jsem zrušila a absolvovala až druhý, téměř za 3/4 roku. Delší dobu mi trvala pak rekonvalescence, mám velmi tenkou pokožku. Nyní jsem opravdu spokojená, omlazující efekt je viditelný a hlavně slzení přestalo! Doporučuji všem a neobávejte se zákroku, je to zbytečné!

Cena 9.000 Kč

Vřele můžu doporučit plastickou chirurgii v Poděbradech pana Dr. Velikého. Byla jsem zde na operaci spodních víček a jsem velice spokojená. Nejenom kvalitou a dokonalosti provedení, ale i velice lidským a milým přístupem na této klinice. Spolu se zdravotní sestřičkou tvoří dokonalý tým, který se v dnešní době bohužel moc nevidí. Ještě jednou moc děkuji a ostatním doporučuji. :)

Cena 16.000 Kč

Mala som veľa prebytočnej kože pod očami a robilo mi to nepekné vačky. Plastickú chirurgiu Poděbrady a pána doktora Velikého som si vybrala vďaka kladným ohlasom a referenciám a som maximálne spokojná. Dôležité bolo aj to, že je plastická chirurgia v mieste môjho bydliska. Na konzultácii pán doktor všetko podrobne vysvetlí a samotný zákrok prebiehal v uvolnenej atmosfére. Lokálna anestézia bola pre mňa nepríjemná, ale výsledok splnil moje očakávania. Mám týždeň po vybraní stehov a jazvu mi nenájde nikto, dokonca ani ja. Ešte mám trochu modrinu, ale tá už sa stráca... Moc ďakujem a vrelo všetkým Plastickú chirurgiu Poděbrady a MUDr. Velikého odporúčam.

Cena 16.000 Kč

Operace dolních víček proběhla bez problémů, byla jsem dopředu i během zákroku informována o dalších krocích, operace byla bez komplikací. Rekonvalescence také byla ok. Paní doktorka byla velmi příjemná, postupovala profesionálně, s lidským přístupem. Operaci doporučuji, jen upozorňuji na delší hojení, jizvy jsou patrné u mě ještě dnes, tj.téměř 2 měsíce po operaci.

Cena 16.000 Kč

Pro zákrok jsem se rozhodovala několik let, protože mě poměrně trápily nehezké váčky pod očima. Byla jsem rozhodnutá, že jednou najdu čas a odvahu a nechám si váčky odstranit. Rozhodla jsem se pro paní doktorku Kučerovou, která dřív operovala i rozštěpové pacienty. Znám ji osobně a věřím jí. Zákrok samotný nebyl nějak extrémně bolestivý, mírně nepříjemný byl pouze vpich anestetika. Na sále jsem byla přibližně dvě hodiny, paní doktorka se mnou měla dost práce. Výsledek ale stojí za to a já jsem moc spokojená. Na fotce, kterou přikládám je vidět stav před operací, týden po operaci a měsíc po operaci. Ještě si nechám u paní doktorky upravit i horní víčka. Pokud s touto operací váháte, tak není čeho se obávat. A paní doktorce touto cestou ještě jednou moc děkuji ❤

Cena 16.000 Kč