Informace o ceně operace dolních víček

12.463 Kč
průměr
118
pacient

Operace dolních víček je chirurgický zákrok, jehož cílem je odstranění tukových prolapsů pod očima. Tukové váčky pod očima nejsou jen estetickým problémem přidávajícím na věku, zvětšené prolapsy pod kruhovým očním svalem zároveň tlačí na oční víčka a zhoršují jejich celkovou pohyblivost, což vede k otokům, slzení, velké únavě očí, až bolestem hlavy. Díky operaci se tukové váčky a kruhy pod očima přestávají tvořit. Výsledkem jsou oči bez nevzhledných váčků a mladistvější, odpočatější pohled.

Operace dolních víček Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Praha 10.500 Kč 12.651 Kč 14.500 Kč
Cena v Plzeň 12.000 Kč 13.500 Kč 14.000 Kč
Cena v Ostrava 11.000 Kč 11.496 Kč 11.745 Kč
Cena v Ústí nad Labem 12.000 Kč 12.250 Kč 12.500 Kč
Cena v Brno 11.000 Kč 12.700 Kč 14.500 Kč
Cena v Karlovy Vary 10.500 Kč 11.750 Kč 13.000 Kč
Cena v Olomouc 11.000 Kč 13.000 Kč 14.500 Kč
Cena v Vysoké nad Jizerou 10.938 Kč 11.469 Kč 12.000 Kč
Cena v Šumperk 11.000 Kč 11.000 Kč 11.000 Kč
Cena v Frýdek-Místek 10.500 Kč 10.500 Kč 10.500 Kč
Cena v Havířov 11.000 Kč 11.000 Kč 11.000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 10500 - 9.346 Kč
5 Příběhů
Průměrná cena 9.347 Kč - 15.578 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 15.579 Kč - 14.500 Kč
6 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně operace dolních víček?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotné plastice dolních víček předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav očí a očního okolí pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: operace se provádí v lokální anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 40 - 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: ihned po operaci může pacient odejít do domácího ošetření.
 • Pooperační péče: je-li použito nevstřebatelných stehů, odstraňují se většinou po pěti až deseti dnech.

Co může zvýšit cenu operace dolních víček?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace dolních víček probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav očí a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace operace dolních víček s jinými zákroky, jako je současná operace horních víček, nebo facelifting.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace dolních víček, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 12 500 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace horních víček: 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plexr – plastika očních víček: cca 5 100 Kč.
 • Operace ptózy očního víčka: cca 7 000 Kč.

Hradí operaci dolních víček pojišťovna?

Ano, ve výjimečných případech může být operace dolních víček ze zdravotních důvodů hrazena ze zdravotního pojištění. O jejím provedení však musí rozhodnout oční lékař. Provedení operace z čistě estetických důvodů si pacient hradí plně sám.

Existuje možnost financování operace dolních víček?

Ano, existuje, neboť některé kliniky svým klientům tuto možnost nabízí. Jestliže má pacient o financování operace očních víček zájem, měl by kontaktovat konkrétní kliniku, která tento typ operačního výkonu provádí a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Cena operace očních víček by neměla být jediné kritériu při výběru vhodné kliniky, která operační výkon provede. Pacienti by měli dbát na odbornost operujícího chirurga a přihlédnout k recenzím a názorům pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Rýhy pod očima TerezaT · 24. 6. 2020

Dobrý den, prosím, poradíte, jak odstranit “rýhy” pod očima? Byla mi doporučena operace dolních víček? Pomůže na tento problém? Věk 36 let.

Dobrý den, zhodnotit lze opravdu na základě osobní konzultace s lékařem. Takto na dálku se nelze přesně vyjádřit. Můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE na tel. 227 777 777 nebo e-mailem info@yesvisage.cz. S pozdravem MUDr. Andrea Musilová www.yesvisage.cz

6 odpovědÍ číst dál

Dobrý den, je mi 44 let a mám povolenou kůži pod očima bez tukových výhřezů. Byla mi doporučena kantopastika. Zajímalo by mě, zda se provádí i samostatně nebo jen v kombinaci s dolními víčky a zda se po zákroku kůže pod víčky opravdu vypne. Nezmění se velikost a výraz očí? Kde se nachází jizvy? Má někdo zkušenost? Děkuji

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Moc by mne zajímalo, kdo Vám doporučil tento výkon, respektive název tohoto výkonu. Neviděl jsem Vás, ale nejsem si jistý, že by Vám poklesl vazivový úpon zevního koutku. Většinou povadne kůže víček a když je hodně dole tak se dělá tzv. závěs zevního koutku ale bez intervence do úponu. Je to relativně obtížný výkon a sem tam nemusí mít úplně ten ne ... číst dál

5 odpovědÍ číst dál
Kruhy a propady pod očima Jana13 · 30. 11. 2020

Dobrý den, prosím o doporučení, jak vylepšit či vyřešit propadlé oční okolí. Je mi 42 let a asi 10 let zpět jsem podstoupila operaci vrchních víček. Měla jsem povadlá vrchní víčka, je ale už trošku znát čas zákroku a stav se mírně vrací. Mám to nejspíš po otci... jak vrch, tak pod očima. Teď mne ale trápí propadlé kruhy a vrásky. Oči vypadají velmi unaveně, občas se mi tam dělají taková oteklá jelita, ale spíš níže, ne hned pod očima. Můžete mi prosím poradit, co by bylo pro mne nejvhodnější řešení a zároveň přibližně napsat částku.

Dobrý den, pokud máte takzvaná jelita pod očima, pak je nutné provést operaci s odstraněním tukových prolapsu. V okolí horních víček se může použít jednak neinvazivní metody jako aplikace HA anebo vlastního tuku, popřípadě kombinace chirurgického a neinvazivní ho přístupu.. Před výkonem vám doporučuji konzultaci u nás na AB clinic. S pozdravem. D ... číst dál

2 odpovědi číst dál
Operace dolních víček Petr401516 · 19. 11. 2020

Dobrý den, je mi 39 let a mám dlouhodobě problémy s kruhy pod očima. Nyní jsem i znatelně zhubnul a pocit unavených očí se ještě znásobil. I okolí mě čím dál více upozorňuje na nevyspalý a unavený vzhled. Chtěl bych trvalé řešení, které by daný problém vyřešilo. Shlédl jsem mnoho fotek PŘED a PO a přijde mi, že v mnoha případech se neupravuje pokleslá hranice mezi dolním víčkem a tváří. Prohlubně/pytle pod očima pak ve tváři nezmizí a dolní víčka jsou propadlá a prázdná. Četl jsem, že řešením je, že tukové váčky se neodstraňují, naopak se jimi vyplní prohlubně ve tváři. O jakou metodu se jedná, případně prosím o posouzení, jaký operační přístup je pro mě na základě fotek vhodný a co byste mi doporučili?

Dobrý den, Podle fotografie, kterou jste přiložil se domnívám, že jste vhodným kandidátem na transkonjunktivální blefaroplastiku, kdy je možný přístup přes spojivku, odebraný tuk “přemístit” a nakonec ještě zvenku použít laser. Dojde-li ale k poklesu tkání v oblasti obličeje, pak operace víček – a to jakákoli – toto neřeší a je potřeba zvážit ter ... číst dál

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O OPERACE DOLNÍCH VÍČEK

Tukové váčky pod spodními víčky
Dobrý den, všem, mám 5 let odoperována vrchní víčka. Myslím, že se povedlo. Nyní laboruji se spodními,...
steve802600
Poslední komentář: 20. 11. 2019 ·
17 1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Operace dolních víček. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Chtěl bych poděkovat celému kolektivu v čele s Doc.Mudr. Ondřejem Měšťákem Ph.D za příjemné lidské vystupování , které mě provázelo od první kontroly , při operaci a i při závěrečné kontrole . S výsledkem operace jsem maximálně spokojený . Veliká úcta celému kolektivu kliniky.

Cena 14.500 Kč

K zákroku jsem se odhodlávala dlouho, protože kvůli "pytlům" pod očima jsme vypadala vyčerpaně, unaveně. Po několika týdnech sbírání informací a čtení recenzí jsem se rozhodla zákrok podstoupit u MUDr. Chorváta. Po příchodu na kliniku v den zákroku se mnou pan doktor ještě jednou probral celý postup a upozornil i na případná na rizika operace. Po převlečení jsem si došla na operační sál, kde probíhala příprava. Samotný zákrok pak trval asi 40 min v lokální anestezii, byl naprosto bezbolestný, cítila jsem jen "tahání". Po operaci jsem normálně viděla, měla jsme pouze pocit svědění očí a zastřeného pohledu. Oči jsem několikrát denně chladila, aby otok rychleji splaskl, po pár dnech se přidalo mírné svědění, které provází hojení. Žádné prášky na bolest jsem brát nemusela. Dodržovala jsem klidový režim, chodila na procházky s dcerou a psem, víc odpočívala. Po 10 dnech mi sestra vyndala stehy, celá záležitost byla během pár minut hotová,. Teď promašťuji jizvy mastí a provádím tlakovou masáž, 11 dnů po operaci mám pod očima jen červené "čárky" a mizející lehký otok. Věřím, že nevzhledné pytle jsou definitivně pryč a já opět budu vypadat odpočatě a mladě :-).

Cena 16.000 Kč

Byla jsem se zákrokem velice spokojena. velice příjemné prostředí i personál. Doporučila bych MUDr. T. Utíkala i dalším zájemcům k operaci víček. Pan doktor je velkým profesionálem ve svém oboru. Moc děkuji za poskytnutou službu.

Cena 11.000 Kč

Se zákrokem jsem byla nesmírně spokojená. Dlouho jsem přemýšlela nad operací dolních víček, ale měla jsem velké obavy, po konzultaci s panem doktorem jsem se odhodlala a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělala. Zákrok byl rychlý, bezblestný a pak doktor i personál byli perfektní. Všem zákrok velice doporučuji u pana doktora Utíkala.

Cena 13.500 Kč

Velmi jsem se obávala operace dolních víček. Navštívila jsem několik odborných pracovišť, porovnávala ceny a více přístup ke klientovi. Trvalo mi to 3 roky, než jsem se rozhodla, dokonce první termín jsem zrušila a absolvovala až druhý, téměř za 3/4 roku. Delší dobu mi trvala pak rekonvalescence, mám velmi tenkou pokožku. Nyní jsem opravdu spokojená, omlazující efekt je viditelný a hlavně slzení přestalo! Doporučuji všem a neobávejte se zákroku, je to zbytečné!

Cena 9.000 Kč