Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonstrukce prsu: ceny

39.286 Kč
průměr
21
podle
lékařů

Rekonstrukce prsu je chirurgický zákrok, při kterém po ztrátě prsu (povětšinou důsledkem karcinomu) dochází k vytvoření prsu nového. Zákrok je možné provést několika způsoby – za použití prsního implantátu nebo vlastní tukové/svalové tkáně. Během zákroku je také možno rekonstruovat prsní dvorec. K docílení symetričnosti poprsí je někdy nutná úprava tvaru a velikosti i druhého prsu. Z toho důvodu je v některých případech k docílení uspokojivých výsledků potřeba provést více zákroků.

Cena tohoto ošetření je orientační. Jedná se o průměr cen, které kliniky zveřejnily na webu Estheticon.cz Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na popularitě a zkušenostech kliniky, charakteristice pacienta, složitosti zákroku, značkách, se kterými kliniky pracují, atd.

Co je zahrnuto v ceně rekonstrukce prsu?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se rekonstrukce prsu podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: každé rekonstrukci prsu předchází úvodní konzultace s chirurgem. Během této konzultace plastický chirurg s pacientkou prodiskutuje její představu, vyhodnotí zdravotní stav pacientky, složitost a rozsah zákroku, navrhne vhodný způsob rekonstrukce prsu a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacientky.
 • Předoperační vyšetření: samotné rekonstrukci prsu předchází komplexní předoperační vyšetření, které zjišťuje zdravotní způsobilost pacientky k chirurgické operaci.
 • Anestezie: zákrok rekonstrukce prsu se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 2 až 6 hodin v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: po operaci je nutná jednotýdenní až třítýdenní hospitalizace.

Co může zvýšit cenu rekonstrukce prsu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odbornost, profesní zkušenosti a renomé.
 • Klinika, na které rekonstrukce prsu probíhá.
 • Případné použité implantáty, cena prsních implantátů různých typů a značek se liší.
 • Pacientka, její celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například zda je rekonstrukce prsu doprovázena také rekonstrukcí dvorce apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě rekonstrukce prsu, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 35.000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti hrudníku.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků prsou:

 • Zmenšení prsních dvorců: cca 19 000 Kč
 • Zvětšení prsou: cca 63 000 Kč
 • Zvětšení prsou vlastním tukem: cca 85 000 Kč

Hradí rekonstrukci prsu pojišťovna?

Ano, pokud žena podstupuje rekonstrukci prsu po prodělání národového onemocnění, je její provedení hrazeno zdravotní pojišťovnou. Rekonstrukci prsu z čistě estetických důvodu si pacientka hradí sama.

Existuje možnost financování rekonstrukce prsu?

Existují kliniky, které svým klientům možnost financování nabízí. Má-li pacientka zájem o financování rekonstrukce prsu, měla by se obrátit na konkrétní kliniku s dotazem, zda možnost financování zákroku nabízí.

Obecná doporučení

Při výběru vhodné kliniky, která odborně provede rekonstrukci prsu, by se pacientka měla řídit nejen cenou zákroku, ale i konkrétním chirurgem, jeho odbornými zkušenostmi a profesními výsledky. Dalšími indikátory při volbě kliniky mohou být recenze pacientek, které operaci na dané klinice již prodělaly.

Nabídky pro zákrok Rekonstrukce prsu

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Rekonstrukce prsu. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!
-10%
Stálá nabídka
3 adresy v Praha
Exkluzivní sleva 10% na Váš estetický zákrok.
Stálá nabídka
3 adresy v Praha
Začněte šetřit hned teď. Stačí, abyste se prostřednictvím Estheticon.cz obrátili na Klinické centrum ISCARE, a získáte slevu 10%. Použijte tlačítko „Požádat o nabídku“ a užívejte si naše slevy!
Číst dál
Zobrazit nabídky