Informace o ceně: Rekonstrukce prsu

35.526 Kč
průměr
19
odborníků

Rekonstrukce prsu je chirurgický zákrok, při kterém po ztrátě prsu (povětšinou důsledkem karcinomu) dochází k vytvoření prsu nového. Zákrok je možné provést několika způsoby – za použití prsního implantátu nebo vlastní tukové/svalové tkáně. Během zákroku je také možno rekonstruovat prsní dvorec. K docílení symetričnosti poprsí je někdy nutná úprava tvaru a velikosti i druhého prsu. Z toho důvodu je v některých případech k docílení uspokojivých výsledků potřeba provést více zákroků.

Rekonstrukce prsu Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 33.500 Kč 86.700 Kč 139.900 Kč
Ceny ve městě Praha 28.000 Kč 35.500 Kč 43.000 Kč
Ceny ve městě Liberec 33.500 Kč 33.500 Kč 33.500 Kč
Ceny ve městě Poděbrady 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Prostějov 36.000 Kč 36.000 Kč 36.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 28000 - 26.643 Kč
5 Příběhů
Průměrná cena 26.644 Kč - 44.407 Kč
1 Příběh
Nejvyšší cena 44.408 Kč - 62.000 Kč
1 Příběh

Co je zahrnuto v ceně rekonstrukce prsu?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se rekonstrukce prsu podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: každé rekonstrukci prsu předchází úvodní konzultace s chirurgem. Během této konzultace plastický chirurg s pacientkou prodiskutuje její představu, vyhodnotí zdravotní stav pacientky, složitost a rozsah zákroku, navrhne vhodný způsob rekonstrukce prsu a zodpoví všechny potřebné otázky ze strany pacientky.
 • Předoperační vyšetření: samotné rekonstrukci prsu předchází komplexní předoperační vyšetření, které zjišťuje zdravotní způsobilost pacientky k chirurgické operaci.
 • Anestezie: zákrok rekonstrukce prsu se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 2 až 6 hodin v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: po operaci je nutná jednotýdenní až třítýdenní hospitalizace.

Co může zvýšit cenu rekonstrukce prsu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odbornost, profesní zkušenosti a renomé.
 • Klinika, na které rekonstrukce prsu probíhá.
 • Případné použité implantáty, cena prsních implantátů různých typů a značek se liší.
 • Pacientka, její celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například zda je rekonstrukce prsu doprovázena také rekonstrukcí dvorce apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě rekonstrukce prsu, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 35.526 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti hrudníku.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků prsou:

 • Zmenšení prsních dvorců: cca 19 000 Kč
 • Zvětšení prsou: cca 63 000 Kč
 • Zvětšení prsou vlastním tukem: cca 85 000 Kč

Hradí rekonstrukci prsu pojišťovna?

Ano, pokud žena podstupuje rekonstrukci prsu po prodělání národového onemocnění, je její provedení hrazeno zdravotní pojišťovnou. Rekonstrukci prsu z čistě estetických důvodu si pacientka hradí sama.

Existuje možnost financování rekonstrukce prsu?

Existují kliniky, které svým klientům možnost financování nabízí. Má-li pacientka zájem o financování rekonstrukce prsu, měla by se obrátit na konkrétní kliniku s dotazem, zda možnost financování zákroku nabízí.

Obecná doporučení

Při výběru vhodné kliniky, která odborně provede rekonstrukci prsu, by se pacientka měla řídit nejen cenou zákroku, ale i konkrétním chirurgem, jeho odbornými zkušenostmi a profesními výsledky. Dalšími indikátory při volbě kliniky mohou být recenze pacientek, které operaci na dané klinice již prodělaly.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
andy472065

Dobrý den, Mám 3 roky od 2. reoperace. První prsa 2011 pod žlázu vel. 350 ml a výsledek nádhera. O 5 let později těhotenství a roční kojení a výsledek - zničená prsa. To by nebyl takový "problem" jako kapsulace (údajně III. stupně) takže reoperace nutná. Šla jsem a lékař mi zvolil špatnou velikost implantátů. Jedno prso mi "stékalo" po implantátů dolů a nebylo to hezké. Tak jsem šla reklamovat. Pan doktor se zachoval arogantně a že mi doporučoval modelaci. Taková domluva vůbec nebyla, tak jsem se rozhodla, že půjdu jinam. Rok od reoperace jsem šla na další a byl mi vložen Motiva 1050 ml abych se vyhla modelaci (tvoří se mi velké a vystouple jizvy). K mé postavě to s podivem jde. V mnoha případech lidé ani nepoznaji, že mám udělaná prsa. Ale první problém nastal cca 1 rok od operace. Implantát se mi otočil ve spánku. Pan doktor mi jej ručně vrátil zpět (nic prijemneho...). Zhruba půl roku od přetočení se mi to stalo znovu. Teď už se mi to děje pořád. Jakmile nespím v hodně stahovací podprsence, tak je to skoro na 100%, že se ráno probudím a budu mít implantát přetočený. Už se mi to děje i když se třeba jen o prso více opřu nebo na něj z určitého úhlu zatlacim. Už jsem se naučila implantát vracet zpět sama. Jsem teď těhotná, tak operace nehrozí, ale mám strach z toho, že jak se s prsem takřka denně manipuluje, tak aby se mi tam nezačalo "něco dít". Nevíte proč se mi tak děje? A co mám pak dělat dál? Na 4. operaci se mi jít nechce, ale už se smiřuji s tím, že budu muset. Už z toho mám strach. 2 nezdařené.. Za každý tip/radu jak docílit toho aby se mi to pořád nepřetáčelo, tak budu moc ráda. Děkuji. Andrea

Zatím žádné odpovědi

Dobrý den, měla bych podstoupit oboustrannou mastektomii. Často čtu otázky, které vám pokládají pacientky a jedna z nich byla: Kolik stojí operace a jestli se něco přispívá na implantáty. několik lékařů odpovědělo, že pokud se jedná o tento typ operace( preventivní zákrok u onkologické pacientky, která se léčila se zhoubným nádorem prsu), tak je operace bezplatná. Mě pan doktor řekl, že na každý implantát budu doplácet kolem deseti tisíc. Operaci mám podstoupit v Brně. Odpovíte mi prosím, jak to tedy je. Nebo si každá klinika účtuje jiné ceny.Děkuji.

Mnohokrát zde bylo řečeno, že příplatky tohoto druhu neexistují, v somatické medicíně na rozdíl od stomatologie je léčba buď kompletně hrazená pojištěním anebo pacientem, kombinace je protizákonná, požadujte vysvětlení, hezký den doc Dušková

1 odpověď číst dál
roma6187678
Nezdařená rekonstrukce prsu roma6187678 · 18. 6. 2021

Dobrý den,dva měsíce po rekonstrukci prsou implantáty Polytech mám každé prso jiné,resp.levé,které bylo před více než rokem ozařované.Je možné,že se stav ještě upraví,popř.jaká je možnost úpravy?Operace provedena na pojišťovnu.Musí případnou reoperaci provést tentýž chirurg/tatáž klinika?Děkuji

Zatím žádné odpovědi

Jsem 42. letá pacientka a 24.3. 2021 jsem v rychlosti podstoupila onko operaci kůži šetřící mastektomii pravého prsu. Při operačním výkonu nebyl bohužel vložen expandér. Radioterapii ani chemoterapii jsem nepodstoupila. Výsledek mammaprintu byl low risk, tudíž bez chemoterapie. Dotaz tedy zní, pokusím se v bodech :) 1) ráda bych odstranění i prsu levého s okamžitou rekonstrukcí prsním implantátem (je možno ?) 2) rekonstrukce prsu již po mastektomii (je nutno nejdříve na nějakou dobu vložit expandér ?) rekonstrukce břišním lalokem u mne bohužel nepřipadá v úvahu - nedostatek kůře v oblasti břicha 3) rekonstrukce implantáty- lze "Motiva" a je vhodná na samotnou rekonstrukci prsu a je u nás na trhu to nej ? 4) lze tuto rekonstrukci implantáty kombinovat i s vlastním tukem ? 5) kterého lékaře by jste mi doporučili na tento specifický zákrok a které zařízení se tímto zabývá a má největší zkušenost 6) zákrok budu podstupovat v celém spektru jako samoplátce, proto bych ráda to co je u nás na trhu nejkvalitnější a lékaře, který má v tomto směru nejvíce zkušeností 7) dle onkoložky nic nebrání výkonu plánované rekonstrukce (genetiku mám negativní, odstranění druhého prsu volím jako jistotu sama pro sebe ....) Děkuji za rady a návrhy.

Zatím žádné odpovědi

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU REKONSTRUKCE PRSU

Velké zhoršení dvorců
Dobrý den, měla jsem v roce 2017 augemnataci Polytech 400ml v jedné pražské klinice. Dale rok na to opět...
Nickname1234
Poslední komentář: 5. 8. 2021 ·
2 2

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Rekonstrukce prsu. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Před rokem v lednu jsem podstoupila kompletní odstranění mléčné žlázy i části prsního svalu z důvodu karcinomu v pravém prsu.Díky panu MUDr. Mařikovi a jeho kolegyni MUDr. Janouškové jsem byla velmi rychle odoperována,což mi zcela jistě zachránilo život.Po uzdravení jsem,pak v červnu/2018 podstoupila rekonstrukci soubězněně s plastikou zdravého prsa,následně v říjnu rekonstrukci bradavky a poté tetonáž dvorce.Vše na nemocné straně hradila pojišťovna,platila jsem pouze implantát do zdravého prsa.Kromě citlivého a precizního přístupu jsem i velmi spokojená s estetickým výsledkem.Je nutné si uvědomit,že záchrana zdraví je tím hlavním vítězstvím,nicméně i po estetické stránce jsem velmi spokojená.Ze svých jedniček,jsem aktuálně na velikosti C a přes drobné asymetrické nedokonalosti,které jsou přirozenou součastí tohoto procesu,jsem s výsledkem velmi spokojená.Praci lékařů považuji za malý zázrak a nikdy jim nepřestane být vděčná.

Cena 25.000 Kč

Přišla jsem díky rakovině ablací o levý prs. O 3 roky později jsem podstoupila rekonstrukci prsu tzv. tramem - přenosem laloku z břicha. Rok potom jsem absolvovala zmenšení pravého prsu a vytvoření bradavky na levém, aby oba prsy vypadaly stejně. Obě operace provedl přednosta kliniky prof. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D. a byla jsem s nimi velice spokojená. Výsledek je nádherný, má nová prsa se mi moc líbí a cítím se skvěle. Profesor Sukop je vynikající profesionál a velice srdečný a pozitivní člověk. Absolutně jsem mu věřila a i to určitě přispělo k výbornému výsledku. Ale není to jen on, jehož schopnosti a přístup zajistily mou celkovou spokojenost se zákroky na plastické chirurgii FNKV, ale celý tým sester a doktorů. Pokud se tedy rozhodujete o podobné operaci, nebojte se a jděte do toho s plastickou chirurgií FNKV. Bolí to, ale stojí to za to !!!

Cena 22.500 Kč

V polovině srpna letošního roku jsem absolvovala u pana doktora Ondřeje Měšťáka rekonstrukci prsů a mohu říci, že jsem maximálně spokojená a nadšená. Musím skutečně smeknout před citlivým přístupem pana doktora, ale také maximální profesionalitou, ochotou a vstřícností. Tuto operaci jsem podstoupila po ablaci pravého prsu, takže jsem 2 roky používala epitézu. K operaci jsem se dlouho odhodlávala, ale na základě doporučení kolegyně jsem si vybrala kliniku Esthé a absolutně nelituji. Výsledek mě ohromil a nikdy bych nevěřila, že budu mít ještě taková prsa. Ještě jim chybí malá kosmetická úprava, ale i tak se cítím skvěle a plnohodnotně. Takže bych touto cestou chtěla poděkovat jak panu doktorovi za úžasný výsledek tak celému personálu kliniky za maximálně profesionální a milý přístup.

Cena 80.500 Kč

Je mi 55 let, v říjnu 2019 jsem podstoupila rekonstrukci prsu implantátem. Implantát MENTOR 330 ml pod sval. Mastektomie byla provedena v rámci onkologické léčby v roce 2018. Částečně zůstala zachována kůže ve spodní části. Rozhodla jsem se pro rekonstrukci na klinice ESTHÉ, po konzultaci s panem Doc. Ondřejem Měšťákem. Navrhl mi postup, vše vysvětlil a výsledek je podle očekávání. Při následné kontrole jsme se dohodli na preventivní mastektomii a rekonstrukci druhého prsu. Rozhodla jsem se pro odstranění žlázy i bradavky, abych minimalizovala riziko do budoucna. Vzhledem k dlouhé čekací lhůtě, která je na tyto zákroky, chcete li úhradu od pojišťovny, jsem se opět rozhodla pro placený zákrok na klinice ESTHÉ. V březnu mě tedy čeká další operace a druhý implantát. Věřím, že i tentokrát vše proběhne k naprosté spokojenosti a já se budu těšit ze souměrného hrudníku a dobrého pocitu, že jsem udělala správný krok.

Cena 56.600 Kč

Na klinice Esthé jsem podstoupila rekonstrukci prsu po ablaci - expandér, plnění a na závěr implantát - s výsledkem jsem naprosto spokojená. Děkuji panu docentovi O. Měšťákovi nejen za skvělou práci, ale i za velmi příjemné jednání. Díky všem na klinice za profesionální a milý přístup.

Cena 99.100 Kč