Informace o ceně: Modelace prsou

50.000 Kč
průměr

Modelace prsou je chirurgický zákrok, při kterém dochází k redukci kožního krytu prsou, zpevnění žlázy a celkové modelaci prsou. Možností provedení modelace je několik a odvíjí se v závislosti na konkrétním problému pacientky. Modelace prsou si poradí s povislými ňadry, prsa se pozvednou a tvarují, jejich objem však zůstává zachován. Výsledkem je pevné, velmi přirozené a symetrické poprsí.

Co je zahrnuto v ceně modelace prsou?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se modelace prsou podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: každé modelaci prsou předchází úvodní konzultace s lékařem. Během této konzultace lékař s pacientkou prodiskutuje její představu, vyhodnotí její zdravotní stav (tvar prsu, kvalita kůže, jiné operace v oblasti poprsí), složitost a rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: samotné modelaci předchází komplexní předoperační vyšetření.
 • Anestezie: zákrok modelace prsou se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 90 minut až 3 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: Po operaci v celkové anestezii je většinou vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: návrat do práce je možný za 7-14 dnů, cvičení se doporučuje asi za 6 týdnů po zákroku. Po operaci se nosí měkká elastická podprsenka.

Co může zvýšit cenu modelace prsou?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které modelace prsou probíhá.
 • Pacientka, její celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například zda je modelace prsní žlázy doprovázena také korekcí dvorců apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě modelace prsou, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 50 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti hrudníku.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků prsou:

 • Zmenšení prsních dvorců: cca 19 000 Kč.
 • Zmenšení prsou: cca 45 000 Kč.
 • Zvětšení prsou (Augmentace): cca 59 000 Kč.
 • Zvětšení prsou vlastním tukem: cca 85 000 Kč.

Hradí modelaci prsou pojišťovna?

Modelace prsou se obecně považuje za estetickou chirurgii, její provedení tudíž zdravotní pojišťovny neproplácí a pacientka si ji plně hradí sama.

Existuje možnost financování modelace prsou?

Ano, v případě, že má pacientka o financování modelace prsou zájem, měla by kontaktovat přímo danou kliniku a vyžádat si bližší informace o financování jednotlivých zákroků.

Obecná doporučení

Kromě ceny zákroku by pacientka při volbě vhodné kliniky k podstoupení modelace prsou měla přihlédnout i k odbornosti konkrétního chirurga, jeho pracovním zkušenostem i výsledkům. Při výběru kliniky je vhodné vzít v potaz také recenze či pocity jednotlivých pacientek, které operaci na dané klinice již prodělaly.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Prasklý implantát a modelace User82 · 22. 1. 2021

Dobrý den, je mi 38 let, implantáty mám 13,5 let (Mentor 200 ml, střední profil pod žlázou) a minulý týden mi byla bohužel zjištěna intrakapsularní ruptuta implantátu, volný pohyb silikonu v kapsule a silikonové uzliny. Musím tedy co nejdříve na vyjmutí a modelaci. Mám obavy kvůli těm silikonovým uzlinám a také obavy o to, jak má prsa budou vypadat po operaci. Po této zkušenosti už implantáty nechci, prsa mají teď velikost cca 3 - povislejší tvar, vlastní žláza redukující. Nebude mi vadit mít menší až malá prsa, ale aby měla hezký tvar a chtěla bych se svěřit do těch nejlepších rukou chirurga, který s těmito zákroky má co největší zkušenosti a je hrozně těžké se zorientovat a vybrat. Dobrá reklama ani nejvyšší cena nejsou zárukou a fotku před / po má většina klinik povedenou. Děkuji za reakce.

Dobrý den, modelace Vám určitě zajistí zpevnění a vylepší nebo navrátí prsům jejich původní tvar. V případě zájmu Vám rádi nabídneme osobní a nezávaznou konzultaci. S pozdravem MUDr. Martin Molitor Klinika YES VISAGE

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, již po prvním dítěti jsem věděla, že budu muset jít na modelaci prsou. Jako holka v pubertě jsem byla z velkých prsou nešťastná a chtěla jsem to řešit zmenšením. Teď po druhém dítěti jsem přesvědčená, že pro svůj dobrý pocit budu muset na zákrok zajít, ale trochu se toho děsím. Už to nevnímám jako v pubertě, kdy mi velká prsa vadila a překážela. Nevím, co by mi mohlo být doporučeno. V současné době jsem s velikostí tak nějak ztotožněna, spíše mi vadí, že jsou prsa povislá, nedrží tvar a do podprsenky je vyloženě CPU. Jestli bude vhodná jen modelace, modelace se zmenšením či nějakým implantátem... přikládám foto, snad nějaká rada bude. Foto vpravo je, jak bych si prsa přibližně představovala. Moc děkuji, s pozdravem Katty

Dobrý den, prsa máte pěkná, plná a pokud jste spokojená s velikostí prsou, pak lze provést jejich modelaci tedy zpevnění a prsa zvednout. Během tohoto výkonu se odstraní jen nadbytečná kůže a prsní tkáň se posune nahoru, ale za cenu jizev. Také byste měla vědět, že po této operaci již nebudete moci kojit. S pozdravem MUDr. Helena Singerová ... číst dál

3 odpovědi číst dál
libau
Zmenšení prsních dvorců libau · 12. 6. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by na tvar těchto (do špičky k bradavce) prsou pomohlo zmenšení bradavek a jaká je případně cena zákroku?

MUDr. Janka Točíková

MUDr. Janka Točíková

Nejlepší odpověď

Ve vašem případě se jedná o tuberozní prsa,kde samotné zmenšení dvorců pomůže jen částečně.

6 odpovědí číst dál
tereza741558
Prsa po zhubnutí a dítěti foto tereza741558 · 3. 10. 2018

Dobrý den , chci se zeptat ,jestli je možné podstoupit jen modulaci nebo jestli je i nutné vložení implantátů pro hezky vzhled . Měla jsem vždy velká prsa , ne pevná ,ale stačilo to . Jenže jsem zhubla cca 30kg a ještě po dítěti se stalo tohle .. Stydim se kdekoliv svléknout ,je mi 23 let a něco s tim chci udělat .. hádám ,ze cvičením už to nenapravím . Pokud by byla modulace , v jakých cenách se tak můzu pohybovat ? A pokud i implantát , je nutné ho po několika letech měnit nebo jen pokud se “něco stane “ ? Už jsem měla par operací a narkóz a nerada bych chodila často na další .Dekuji

Dobrý den, doporučuji osobní konzultaci, kdy si Vás plastický chirurg vyšetří a zváží všechny faktory, dle foto jste velmi štíhlá a prsy mají dostatečný objem, myslím, že by stačila modelace prsou. Pokud by jste chtěla trochu větší objem je možné doplnit menším implantátem. Ale to jaký prsy budou mít objem po modelaci Vám ukáže plastický chirurg po ... číst dál

4 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU MODELACE PRSOU

Ošklivý zánět prsou po augmentaci
Když už si člověk oddychne, že už snad má to nejhorsi za sebou a ono to projde znovu..tak to začlo v...
Zizaluska
Doporučený člen
Poslední komentář: 11. 5. 2021 ·
15 1

Nabídky

Zobrazit vše

Nabídky pro zákrok Modelace prsou

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Modelace prsou. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Najít nabídky

Kde?

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Modelace prsou. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Po velkem vahovem ubytku jsem se dlouho trapila skrze povadla prsa.Behem 2 let jsem obesla xchirurgu,ale nikdo na me neudelal dojem a to predevsim lidsky .. ze zakroku jsem mela strach a uz jsem to chtela vzdat.Jako blesk z nebe jsem objevila pana doktora Justana a jsem stastna.Konzultace probehla par dni od zavolani a okamzite jak jsem ho poznala,ze me vsechno spadlo a bylo vymalovano.Strach zmizel a poprve jsem si byla na 10000% jista.Pan doktor je uzasny a dekuji mu za uchvatnou praci.Mam se cim chlubit ❤️ Zmenseni a modelaci nemohl nikdo udelat lepe.Jsem 3tim rokem po zakroku a je to zkratka bomba.Dekuji

Cena 60.000 Kč

Strach byl zbytečný. Bolest žádná hrůza, stehy a dreny naprostá pohoda. Sestřičky na 1* Až na malé výjimky. Velký dík panu Dr. Michalu Hoškovi. Sympaťák, profík, ochotný, vtipný,... Funguje na 1000% i komunikace po emailu. Prostě SPOKOJENOST. Jsou vytížení nbbb a 100% obdivuji! Po 4.detech se konečně cítím jako pěkná ženská. Moc děkuji!

Cena 46.500 Kč

Musím říct, že to bylo moje nejlepší rozhodnutí. Před operací jsem byla nešťastná a představa, že bych se před někým svlékla mě děsila. Obrátila jsem se na pana doktora Velikého a poradil mi, co pro mě bude nejlepší. Zvolili jsme tedy modelaci. Dostala jsem termín hned 2 měsíce konzultaci. Přišel den operace a už od začátku jsem z toho měla dobrý pocit, samozřejmě jsem byla nervózní, ale personál na klinice byl velmi příjemný, tak jsem byla v klidu. Po pár hodinách na pokoji jsem šla na to. Čtyři hoďky jsem si pospala a probudila se s krásnými prsy. No nebo viděla jsem je až další den, byla nateklá s modrinami, ale krásná. Bolelo to, ale musím říct, že jsem čekala velkou bolest, to vůbec. Spíš jsem cítila takový tlak na hrudi. Hned druhý den po operaci jsem jela domů, všechno proběhlo dobře a doma jsem se ještě prospala. Skoro to nebolelo a krizové/bolavé byly jen 3 dny. Po týdnu už jsem normálně mohla fungovat, studuji, takže jsem se normálně učila. Manuální práci bych určitě ještě nezvládla ( to vám ale všechno řeknou :)) Nemohla jsem nic zvedat, to bylo jediné, kdy jsem potřebovala s něčím pomoct od někoho jiného. Prsa jsem měla zalepená a přes náplasti jsem každý den desinfikovala. Každý den se lepšila a modřiny mizely, po 2 týdnech už skoro žádná modřina. Na 1.kontrole mi pan doktor řekl, že se všechno krásně hojí. A od té doby už jsem úplně v pohodě skoro o tom nevím. Teď jsem 5 týdnů po a jsem nadšená. Každý den koukám do zrcadla a je to fakt nádhera!! Určitě bych doporučila operaci všem, co mají stejný nebo podobný problém. Určitě se budete cítit lépe i po psychické stránce. Snad poprvé za 5 let se těším na plavky. Jak už jsem psala pan doktor a celý personál na klinice v Praze i v Poděbradech jsou moc příjemný a šikovný. Jedno velké dík Vám všem.

Cena 68.000 Kč

Po dvou dětech a jejich kojení jsem měla velmi zničená prsa. I když jsem si na venek dělala legraci a říkala o nich, že jsou to Basetí uši, velmi mě to trápilo a to mnoho let. Dlouho jsem hledala tu správnou kliniku a toho pravého chirurga... Když do sebe nechá člověk dobrovolně řezat, tak samozřejmě profíkem, ke kterému může mít důvěru. Nakonec jsem se rozhodla pro Medicom clinic v Brně a pro jejich primáře pana MUDr. Pachmana. První telefonický kontakt jsem měla s paní recepční, která byla tak milá a šikovná, že mi do týdne zařídila konzultaci. A pak už bylo perfektní stále. Když jsem přijela na konzultaci, na recepci byly velice milé a usměvavé recepční, na konzultaci jsem se dozvěděla vše potřebné o zákroku. Následovala předoperační vyšetření a do týdne samotná operace. Díky lidem, kteří v této klinice pracují jsem neměla ani trošku strach a věděla jsem, že jsem v dobrých rukou. A to doslova! Nejen že se o mě na operačním sále staral úsměvy tým a pan anesteziolog MUDr. Brodecký, který mě doslova držel při usínání za ruku, ale byla jsem v rukou toho nejlepšího chirurga pana MUDr. Pachmana! Sestřičky na pooperačním byly velmi hodné a starostlivé. Bolest je malá samozřejmě i díky lékům, ale i ty jsem brala jen zřídka, když jsem nemohla spát. Měla jsem tři pooperační kontroly a vše se hojí krásně. Na to, že jsem měla původně prsa opravdu ošklivá a asymetrická, tak jsem zažila díky této klinice skutečný zázrak! Pan primář MUDr.Pachman je skutečný kouzelnik se zlatýma rukama!!! Asi by si je měl pojistit=) Jsem ani ne měsíc po operaci a jsem šťastná! Když se podívám do zrcadla, tak se musím usmát a asi vždy si vzpomenu na tyto lidičky, kteří se za to zasloužili! Den před operací jsem oslavila 45 narozeniny a nic krásnějšího jsem nemohla dostat. Moc a moc děkuji a přeji další takto šťastné ženy i muže, kterým navrátíte sebevědomí a uděláte je šťastnějšími. Jak se říká, vzhled není všechno, ale jsou případy, kdy je potřeba něco popravit, jinak se člověk zbytečně trápí něčím, co se dá díky této době napravit. Takže pokud má někdo jakýkoliv problém a trápí ho něco na těle a tím i na duši, tak neváhejte! Vřele a že srdce doporučuji Medicom clinic v Brně a sama, pokud budu ještě potřebovat něco na sobě upravit, tak mám jasno! Ještě jednou a v mém srdci každý den... Děkuji vám všem!!!!

Cena 70.000 Kč

Koncem dubna 2021 jsem absolvovala modelaci prsou u MUDr. Velikého. S výsledkem jsem velice spokojena, pan doktor je opravdový profesionál. Určitě je třeba vyzdvihnout, že celkový dojem doplňuje přístup p. Petry Veliké. Díky její pečlivosti, péči a podpoře před i po zákroku jsem se cítila klidně, což je při každé operaci velmi důležité. Předem jsem dostala veškeré informace a věděla jsem, co mě čeká před i po. V ordinaci panuje rodinná atmosféra a pohoda, se kterou se člověk dnes setkává zřídka. Plastickou chirurgii v Poděbradech bych doporučila na 100%. S díky, pacientka, Střední Čechy

Cena 57.500 Kč