Informace o ceně: Transplantace vlasů

77.447 Kč
průměr
17
odborníků

Moderní estetická medicína nabízí účinné a trvalé řešení řídnutí či úplné ztráty vlasů u mužů i žen. Transplantace vlasů se provádí různými způsoby, kromě klasické metody transplantace za použití skalpelu, je dnes díky špičkovým technologiím také možné transplantovat vlasy bez jizev a zdlouhavé rekonvalescence. Průměrná cena transplantace vlasů je 77.447 Kč. Transplantace vlasů řeší vlasové kouty, kolečko na temeni hlavy, ustupující čelo, i celkové řídnutí vlasů. Výsledkem je přirozeně vypadající a hustší vlasový porost.

Transplantace vlasů Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 25.000 Kč 25.000 Kč 25.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 40.000 Kč 70.000 Kč 100.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 40.000 Kč 70.000 Kč 100.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 25000 - 58.084 Kč
6 Příběhů
Průměrná cena 58.085 Kč - 96.808 Kč
6 Příběhů
Nejvyšší cena 96.809 Kč - 194.000 Kč
1 Příběh

Co je zahrnuto v ceně transplantace vlasů?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od rozsahu transplantace – tedy počtu implantovaných štěpů a kliniky, ve které se transplantace vlasů podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s vlasovým chirurgem: transplantaci předchází počáteční odborná konzultace, během které chirurg vyhodnotí zdravotní stav vlasů a vlasové pokožky, navrhne vhodnou metodu transplantace, rozsah zákroku (přibližný počet štěpů) a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Anestezie: běžným typem anestezie při transplantaci vlasů je lokální umrtvení pomocí injekce.
 • Samotný zákrok: transplantace vlasů je časově náročný zákrok, jehož doba se liší v závislosti na počtu implantovaných štěpů. Průměrně trvá 2 až 4 hodiny. Pacient je po zákroku propuštěn do domácího ošetření.
 • Pooperační péče: přibližně tři až čtyři dny po transplantaci je pacientovi odstraněn obvaz hlavy.

Co může zvýšit cenu transplantace vlasů?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Vlasový chirurg odpovědný za transplantaci, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, kde se transplantace vlasů provádí.
 • Počet transplantovaných štěpů, celková cena transplantace vlasů vždy závisí na počtu přenesených vlasových štěpů. Cena jednoho vlasového štěpu, který nese cca jeden až čtyři vlasy, se pohybuje okolo 100 Kč.
 • Pacient, jeho zdravotní stav vlasů a pokožky hlavy, individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku, například zda se jedná pouze o lokální, či velkou transplantaci vlasů.

Ceny vlasových transplantací v České republice

Transplantaci vlasů, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 77.447 Kč, lze provést různými metodami. Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Transplantace vlasů S.A.F.E.R.®: cca 45 000 až 90 000 Kč v závislosti na počtu štěpů
 • Transplantace vlasů metodou FUE: cca 45 000 až 90 000 v závislosti na počtu štěpů
 • Transplantace vlasů metodou FUT: cca 45 000 až 90 000 v závislosti na počtu štěpů

Kromě vlasů lze transplantovat i vousy, řasy či obočí.

 • Transplantace řas: cca 13 000 až 30 000 Kč
 • Transplantace obočí: cca 13 000 až 30 000 Kč

Vedle transplantace dále existují další metody léčby ztráty vlasů. Patří mezi ně například:

 • Vlasová mezoterapie: cca 3 100 Kč za jedno ošetření
 • Léčba vypadávání vlasů pomocí plazmaterapie: cca 5 200 Kč za jedno ošetření

Hradí transplantaci vlasů pojišťovna?

Ne, transplantace vlasů, jakožto estetický zákrok, není z veřejného zdravotního pojištění proplácena. Pacient si ji proto hradí v plné výši sám.

Existuje možnost financování transplantace vlasů?

Ano, pokud má pacient zájem o financování transplantace vlasů, měl by se obrátit na kliniku, která tuto možnost svým klientům nabízí.

Obecná doporučení

Pacienti by si měli vhodnou kliniku, která odborně provede transplantaci vlasů, vybírat nejen podle ceny, ale i na základě profesních zkušeností provádějícího vlasového chirurga a také podle recenzí pacientů, kteří transplantaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, chtěl bych se optat..někde před 10 lety jsem si nechal v Londýně nastřelit vlasy do koutů (bylo mi 25, byl jsem naivní, utratil za to všechny vydělané peníze)...nicméně k ničemu, stejně si dál hlavu holím na 3mm, nicméně ty vlasy v koutech si každé ráno trhám/vytahávám pinzetou před zrcadlem (vypadá to zblízka totiž jinak nepřirozeně, vlasy jiné-silnější).Není jich již tolik, ale některé trvale v místech vyrůstají a mě to vadí, chtěl bych to vše odstranit trvale... Jsem z toho už unavený, moc by mi to i psychicky pomohlo. Předem vám moc děkuju za radu. Martin.

Dobrý den, Ano, extrakce/vyndání nevyhovujících vlasů natrvalo je možná. Pokud máte zájem o další informace, určitě by bylo dobré dostavit se nejprve na osobní konzultaci, kde bych Vám vše vysvětlila. Pokud tedy máte zájem, domluvte si prosím termín konzultace se mnou, a já se budu těšit na Vaši návštěvu ! S pozdravem, MUDr. Andrea Mačejová AB ... číst dál

1 odpověď číst dál
Kam na transplantaci vousů lucinkaHvezdicka
Doporučený člen
· Dnes

Dobrý den, prosím na jaké klinice děláte transplantaci vousů? Mám o ni opravdu veliký zájem. Děkuji za doporučení

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Nejlepší odpověď

Dobry den Nase ABClinic je exkluzivni partner DHI Global - celosvetove site klinik specializujici se na transplantaci vlasu, oboci, vousu atd. Pristup DHI je jednak komplexni a nejpokrokovejsi. Vic Vam jiste rekne nase certifikovana DHI specialistka pani Dr Mačejova. Objednat se muzete prostrednictvim stranek. Hezky den PP

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by se dalo něco udělat s mým vysokým čelem. Trápí mne to už spoustu let, ale v poslední době už to nemohu vydržet a potřebuji s tím něco udělat. Děkuji za odpověď. Jsem opravdu zoufalá.

Dobrý den, doporučil bych zvážit transplantaci vlasů. Můžete se u nás na klinice zastavit na konzultaci, abychom mohli daný nález vyšetřit. Transplantace u nás provádíme metodou DHI. Je to metoda přímé transplantace, která ve své komplexnosti zahrnuje genetickou analýzu, samotnou transplantaci a po ní pečlivé roční sledování, případně i plazmater ... číst dál

2 odpovědi číst dál

Dobry den. Jsem 30letý muž s vypadávajícími vlasy. Už od malá mám "mírně" zdeformovanou lebku. Levá strana je nepoměrně menší - nad levým okem ustupuje dříve, než nad pravým. Co se týká temene, tam je jakoby useklá do plošky. Mohu toto ještě nějak řešit? Vzhledem k počínající plešatosti toto nemohu již maskovat. Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Nejlepší odpověď

Dobrý den Jane, nejlepší by bylo, kdybyste se zastavil u nás na klinice na důkladné vyšetření a konzultaci. Máme v týmu maxilofaciální chirurgy, pracujeme s implantáty, které řeší deformity, ale možná by bylo ze všeho nejjednodušší zamezit dalšímu vypadávání vlasů. Navrhuji trichologické testy, které nám pomohou zjistit příčinu plešatění. Umíme ře ... číst dál

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU TRANSPLANTACE VLASŮ

Rizika a cena transplantace obočí
Dobrý den, chtela bych se zeptat na transplantaci obočí.Uz od malicka mám světlé obočí a aby toho nebylo...
mandy89
Poslední komentář: 25. 12. 2009 ·
0
Transplantace obočí
Pěkný den, zajímalo by mě, jestli se tu najde někdo, kdo má zkušenosti s transplantací chybějícího obočí. A...
JaneDoe
Poslední komentář: 7. 5. 2021 ·
0
transplantace vlasu oboci
Dobry den, hledam kliniku na transplantace vasu na oboci (lokalita Praha). Potrebuji moznost zaplatit pres...
Alex658929
Doporučený člen
Poslední komentář: 17. 2. 2021 ·
0

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Transplantace vlasů. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Zákrok na klinice proběhl vemi dobrě. Čekal mně příjemný a skvělý přístup personálu, na všechny otázky jsem dostal odpovědi. Děkuji klinice a personálu za transplantace vlasú. Teším se na výsledek. Jiří

Cena 72.000 Kč

Mam opravdu smutnou zkušenost s tímto doktorem.Uplne neprofesionální přístup. Už při prvním kontaktu jsem chtěl tuto kliniku opustit před operací. Ukázal jsem panu doktorovi oblast na hlavě, kterou bych chtěl nejvíce zahustit, připadalo mi, že mne vůbec neposlouchá a chce po mne phed penize! Nevede opis zdravotní dokumentace, a taky smlouvu s pacientem (počet transplantovanych vlasu a oblast na hlave), za zakonem musi to nachystat a predat jeste pred operace. Během operace jsem cítil, že mi vlasové kořínky vsazuje úplně jinde, než chci. Proto jsem požádal o zrcadlo, že to ukáži znovu, přesně. Odpovědí bylo, že žádné zrcadlo nemají a že se mám vyfotit na svůj telefon.. tak musel jsem se tedy vyfotit a znovu jim oblast, kterou chci zahustit, ukázat, to ale mne uz uplne naštvalo. Na všech normalnich klinikách dávají po operaci na hlavu bandáž, čelenku, jinou ochranu, aby do míst transplantovaných vlasů nepronikly sluneční paprsky, aby se zabránilo případné infekci, znečištění. Taky následující den mi měla být asistenty šetrně umyta hlava, a poradit typy šamponu, lotionu a peče na pooperačni period, ale k ničemu takto nedošlo. Poslali mne nasledujici den hned domů, kdy jsem cestoval nijak omytý a nijak chráněný až do Brna, kdy celou dobu pálilo slunce. Pět dnů jsem se cítil extrémně nekomfortně s opuchlou hlavou. Už mám po operaci rok a žádný výsledek nepozoruji. Byl jsem znovu na konzultaci, misto omluvy, nejake kompenzace, nebo opakovat sve prace zdarma - on se mne dela ze mam paranoji, a vsechno v poradku... marne vyhozeni peníze! nedoporučuji!

Cena 75.000 Kč

Ve svých 45 letech po 5-letém pozvolném vypadávání vlasů jsem se rozhodl objednat ke konzultaci a následné transplantaci. Vzhledem k předchozím ne vždy pozitivním reakcím z okolí jsem se dlouho odhodlával k návštěvě odborníků. Ještě před objednáním jsem si prostudoval různé metody transplantací a z důvodu popisovaných výhod robotické transplantace jsem zvolil konzultaci na klinice Clinical Hair and Health. Již při první návštěvě jsem byl nesmírně rád, že jsem zvolil právě toto pracoviště s velmi milým personálem s lidským a naprosto profesionálním přístupem, což mohu jako lékař dobře posoudit. Samotná transplantace probíhala v příjemné atmosféře s ohledem na maximální pohodlí a potřeby klienta. Hojení probíhalo přesně podle plánu. Po návratu do zaměstnání po 14 dnech mé neinformované okolí nic nepoznalo. Po 4 měsících od zákroku mi začaly růst nové vlasy, což mě nesmírně potěšilo. Rovněž se podařilo díky přípravkům doporučeným personálem zažehnat nepříjemné příznaky dermatitidy, která mě trápila před návštěvou kliniky. Zpětně musím zhodnotit, že veškeré podané informace, které jsem získal z internetových stránek kliniky, ale i z osobního kontaktu, 100% odpovídaly skutečnosti. Tuto kliniku mohu všem, kteří řeší problémy s vypadáváním vlasů, jednoznačně doporučit.

Cena 150.000 Kč

Neverte v zazraky. Mozete mat na stenach neviem kolko diplomov, cela transplantacia je jeden velky podvod ako z ludi tahat peniaze. Sam som ju absolvoval 7krat po 500 stepov, takze na hlave by som mal mat 3500 novych vlasov. Vysledok? 200, mozno 300. Je to jeden veljy podfuk.

Cena 350.000 Kč