Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Necitlivost pod pupíkem po abdominoplastice

Anonymní
AnnaQ
11. 6. 2009 · Poslední odpověď: 20. 5. 2013

Zdravím, Jsem po abdominoplastice 3.týdeń, v kůži pod pupíkem nemám žádný cit. Operatér mi vysvětlil, že je to normální a časem se to bude zlepšovat. Ráda bych se informativně optala na Vaše zkušenosti s časem v teto otazce. Kolik času to trvá běžně, co statisticky znamená rychle a co dlouho. A dále, zda máte někdo zkušenosti, zda nějaká činnost tomu prospívá, kterou mám dělat apod. Posledni dotaz ohledne jizvy. Procetla jsem jiz kde co ohledne toho, kdy a jak se zacit venovat jizve. Jde mi o maximální efekt a peníze nehrajou vůbec žadnou roli. Co, dle Vašich zkušeností navrhujete..? děkuji Anna

Reklama

odpovědí (11)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 6. 2009
Nejlepší odpověď
Necitlivost celé dolní pol. podbřišku je po operaci vzácná, ale stát se to může, mějte trpělivost, jste brzo po operaci, Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 5. 2013
To já jsem se to nikdy nedočetl a tuto komplikaci jsem u svých pacientů neměl. Citlivost může být zpočátku ovlivněna přerušením nervů inervace krajiny břicha, ale ta se časem více, nebo méně vrací.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 20. 5. 2013
Dobrý den, při takovém chirurgickém výkonu je nutné uvolnit kůže od spodiny svalů, právě tudy vedou drobné kožní nervy, které břišní stěnu zásobují senzitivně, proto po této operaci dochází ke ztátě citlivosti, která může být přechodná či trvalá, toto je velmi individuální.....přečtěte si pár starších příspěvků, kolegové obdobný dotaz popisují velmi přilehavě...
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 3. 2013
Co dodat - kolegové řekli vše co lze k tomu říci. Jen chci potvrdit a zdůraznit, že to není v zásadě v rukách chirurga, ale metodikou výkonu -plastika břicha ani jinak nejde a pokud ano je to vždy za cenu vyšší konservativnosti výkonu - tedy že břicho není tak vypnuté...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
Já již jenom upřesním odpovědi kolegů. Snížení citlivosti je při abdominoplastice, zejména kompletní abdominoplastice běžné. Je to dáno zejména rozsahem uvolňování kůže a taky, ale spíše okrajově, technikou operace.
K obnově citlivosti dochází v průběhu měsíců, obnova může býz úplná, nebo částečná co do kvality i kvantity. Mohou přetrvávat jemné pocity brnění nebo mravenčení při doteku a část kůže, zejména u jizvy pod pupkem, může zůstat zcela necitlivá napořád.
K masážím, proštípáváním kůže lze ještě přidat B komplex drg 2x1 tbl k podpoře regenerace nervů a/nebo Wobenzym nebo Phlogenzym.
S přáním pěkného dne
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 6. 3. 2013
Porucha citlivosti je přirozený důsledek operačního postupu,kdy je přerušeno řezem nervové zásobení kůže a preparací kožního laloku jeho spojení s břišní stěnou-svaly.Toto je jev přechodný,hojením se periferní inervace zpět napojí zhruba po 3 měsících.Po zhojení kůže tj.zhruba po 14 dnech si začněte kůži masírovat a poštípávat-stimulovat periferní inervaci.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 3. 2013
Dobrý den, rozhodně to není o zručnosti operatéra. Při uvolňování kůže se mohou přerušit citlivé kožní nervy, které jsou bohužel v místech která je nutné přerušit. Z toho plyne snížení citlivosti kůže. Podobné je to u operace prsů a porucha citlivosti prsních bradavek. dr.Padera
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 6. 2009
Vzkaz pro Stanu.
Ať si mamka zajde pro doporučení k obvodnímu lékaři k vyšetření na plastickou chirurgii a zajde někam kde mají smlouvu s pojišťovnou. Tam plastici rozhodnou zda je výkon indikován a zda by to mohlo být hrazeno pojišťovnou. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 6. 2009
Dobrý den,

jsme soukromá klinika plastické a estetické chirurgie a maminka by si u nás musela zákrok plně hradit nebo si jej může vzít na splátky. Na pojišťovnu by musela mít operaci provedenou ve státním zařízení, které má smlouvu s pojišťovnami.

S pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka Medicom VIP
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 15. 6. 2009
Vážená paní,
v prostoru přední stěny břišní vede ze svalové tkáně do podkoží 15 až 2O nervově cévních svazků. Tyto nervy zajišťují citlivost kožního krytu břicha. Při abdominoplastice preparujeme a odklápíme od svalové fascie veliký okrsek kůže a podkoží, od podbřišku až k žebrům. Tím dojde k přerušení těch nervů a cév a tedy k výpadku kožní senzitivity, zejména v podbřišku. Je to úplně běžná záležitost daná operační technikou. Protože periferní nervy mají určitou schopnost regenerace je pravděpodobné, že během asi 12 až 18 měsíců od operace se inervace kůže zlepší a možná i vrátí k normě. Určitě nejde o chybný postup operatéra. Je by Vám to měl umět patřičně vysvětlit. Péče o jizvu- po odstranění stehů můžete jizvu tlakově masírovat, aplikovat biolaser, případně na jizvu aplikovat Dermatix-Si-Gel. Někdy místo Dermatixu stačí čerstvou jizvu promašťovat. Informace opooperační péči o jizvu by měla být součástí předoperační konzultace, tedy při kontrole se na detaily zeptejte svého operatéra.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 12. 6. 2009
Při abdominoplastice dochází k přerušení inervace jak řezem, tak odpojením kožního laloku od spodiny a trvá zhruba 3 mesíce,než periferní nervy regenerují a citlvost se obnoví.Doporučuji svým pacientkám jemné štípání této oblasti jako stimulaci inervace i prokrvení,jizvě se věnovat ve smyslu tlakových masáží.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 4. 2021
Abdominoplastika
Žádné odpovědi
Laserová liposukce
Žádné odpovědi
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2019
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 12. 2017
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 10. 2019
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 5. 2017
Laserová rejuvenace vagíny
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2022
Odstranění znamének
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2011

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi