Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pupeční kýla nebo vytažená kůže?

lucicik
lucicik
23. 6. 2010 · Poslední odpověď: 2. 5. 2013

Dobrý den. Během těhotenství u mě došlo k oblasti pupíku k povolení břišní stěny a vyklenutí pupíku ven. Nyní, dva roky po porodu je kůže v oblasti pupíku stále povolená a pupík vystouplý, jako hrbol. Při zatnutí břišních svalů, např. při cvičení sedy-lehy má pupík tvar hrbolku, který se jakoby propadá do ohraničené díry, dolíku. Nejsem si jistá, zda může jít o pupeční kýlu nebo \"pouze\" o vytáhnutí kůže v oblasti pupíku a tedy že jsem budoucí adept na mini plastiku břicha. Chtěla bych se zeptat, jestli kdyby šlo o počáteční stádium pupeční kýly a otěhotněla jsem, jaké to může znamenat komplikace? Co byste mi doporučili? Kam se obrátit pro konzultaci. Jsem trochu na rozpacích, protože jsem se ptala na názor své obvodní dr, podle které o kýlu nejde, ani rozestup břišních svalů, \"jen vytaženou kůži\" (ale která mamina to nemá .. dle jejích slov). Ale minulý týden jsem byla na vyšetření na neurologii a při vstupní prohlídce se tamní paní doktorka podivovala, že nevím, že mám kýlu v oblasti pupku a že bych to měla řešit, zvlášť jestli do budoucna plánuju další dítě. Od té doby mám tedy brouka v hlavě a hledám informace a fotografie na internetu k tomuto problému. Nechtěla bych něco zanedbat, na druhou stranu, koho se zeptat a kterému názoru věřit, po takové zkušenosti. Omlouvám se za trochu obšírný a zmatený popis. A děkuji, pokud dokážete poradit. Lucie P.

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 25. 6. 2010
Nejlepší odpověď
Vážená paní,

se svý probléme se obraťte na zkušeného chirurga a nebo plastického chirurga. Z textu nelze poznat, o jaký stav jde. Můžete mít \"pouze\" nahrnutou kůži v tom místě, může jít o hrozící, počínající a nebo již projevenou pupeční kýlu. To se zjistí až při vyšetření - ale odborníkem. Na základě správné diagnozy je možno potom stanovit optimální postup. Pokud jde o kýlu, nespěchá to sice, ale je dobré uvažovat je její plastice.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Praha . 2. 5. 2013
Dobrý den, konkretní a podrobnou informaci by Vám měl sdělit Váš operatér proč se operace neuskutečnila. Jistě k tomu nějaké důvody měl. Ale zde na diskusním foru a bez znalosti provedených vyšetření a bez vyšetření Vás Vám nikdo neporadí. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
28. 6. 2010
Dobrý den, navštivte všeobecného chirurga s jemnýma rukama a citem pro detail:)Zhodnotí a vyšetří, zda-li se jedná o kýlu, a pak následně tuto zkoriguje a měl by spravit tak,aby byl i výsledek esteticky hezký. Ke korekci pupeční kýly je většinou zapotřebí jen drobný řez kolem pupku, ne mini ani abdominoplastika. Mějte se hezky. Dr.pachman, Klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 24. 6. 2010
Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na vstupní konzultaci k našemu zkušenému chirurgovi Doc. Chaloupkovi, který Vás vyšetří a rozhodne o dalším postupu. Vstupní konzultace s ním stojí 3000,- Kč, nejbližší termín jsme schopni zajistit během několika dnů. Pro objednání termínu jsme Vám kdykoliv k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 24. 6. 2010
Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na vstupní konzultaci k našemu zkušenému chirurgovi Doc. Chaloupkovi, který Vás vyšetří a rozhodne o dalším postupu. Vstupní konzultace s ním stojí 3000,- Kč, nejbližší termín jsme schopni zajistit během několika dnů. Pro objednání termínu jsme Vám kdykoliv k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
zajděte k všeobecnému chirurgovi na vyšetření, ten se touto problematikou zabývá..zdraví LK
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 6. 2010
Jděte na chirurgii, tam se touto problematikou zabývají. Praktický lékař ani nerolog kýly neoperují.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 23. 6. 2010
Dobrý den. Bez vyšetření Vám neporadíme. Podle popisu je pupeční kýla možná. Zajděte na chirurgickou ambulanci a tam Vás vyšetří. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2024
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 7. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2018
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2016
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2022
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 5. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi