Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Užívání wobenzymu po abdominoplastice

hanca222078
20. 3. 2015 · Poslední odpověď: 21. 3. 2015

Dobrý den, jsem šest dní po abdominoplastice bez šití břišních svalů cítím se dobře, ale mám pořád ještě dva drény, protože mě vytéká cca 100 ml krve za 12 hodin. Je vhodné užívání wobenzymu na hojení ,když jsem četla, že podporuje krvácení? Nepíchám si kvůli tomu ani injekce na ředění krve. Děkuji Za odpověď

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, moje odpověď musí mít 2 části:1/ chirurgickou- pravděpodobně Vám odtéká zbytkový hematom, který se vytvořil v časném pooperačním období v preparované oblasti. Nejde o akutní krvácení, předpokládám, že sekrece je spíše žlutočervená. V této situaci je jediné řešení: být v co největším v klidu, na lůžku a zcela se vyvarovat pozice v sedě. Samozřejmostí je trvalé nošení kompresivního pásu na suché zipy, které se snímají pouze pro potřeby osobní hygieny. Prostě klid, klid a zase jen klid!.
2/ Preparáty systémové enzymoterapie jsou považovány za tzv. podpůrnou terapii, také je doporučuji v pooperačním období. Samy o sobě krvácení nezpůsobí /kdysi jsem na toto tema zpracoval studii čítající 100 pacientů/. Jak jsem naznačil - podporují organizmus ve vyrovnání se s nějakým stresovým stavem /operace, nemoc, veliká fyzická zátěž ap./. Nezpůsobí však zázrak ve smyslu okamžitého zhojení. Berte Wobenzym i nadále v dávce 3x5 denně /celkem 15 tbl. je náležitě účinných/, Místo "léků na ředění krve" se snažte na lůžku procvičovat hybnost svalů na dolních končetinách, hýbáním špiček nohou a lehké pokrčování kolen. Pokud si v tomto smyslu něco pícháte, dávám to do souvislosti s obsahem odcházejícím do drenů. Hlavní slovo v pooperační péči musí mít v rámci převazů a kontrol Váš operatér.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 3. 2015
Nepodporuje krvácení, ale zlepšuje prokrvení a hlavně průtok lymfou tělem a je to výrazné imunoprotektivum. Dopor. 1 tbl na 6 kkg váhy rozděleně ve dvou dávkách. 2 hod před a 1/2 hod po nejíst. Berte to až budete bez drenů. Já léku věřím. Vždy nám pomohl...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 20. 3. 2015
Dobry den,pokud mate jeste dreny, zatim Wobenzym neuzivejte. Zdravi ️dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 20. 3. 2015
Dobrý den,
Wobenzym podle zkušeností zvyšuje krvácení a toto bych nedoporučoval. Clexane je zase prevencí tromboembolické nemoci, což není zanedbatelná komplikace. Ale pokud máte stále odsavné dreny, asi by bylo nejlépe koordinovat pooperační režim s Vašim lékařem. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2014
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 1. 2008
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2009
Lipofilling prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2021
Liposukce
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 12. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 10. 2018
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 11. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2008
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 5. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi