Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zatvrdlina měsíc po abdominoplastice

sucha74257753
15. 7. 2015 · Poslední odpověď: 15. 7. 2015

Dobrý den, prosím vás jsem měsíc po operaci Abdominoplastika(vč.sešití břišních svalů) stále mě tvrdne břicho(hlavně odpolene) a ještě v jednom mistě ve spodním řezu mám tvrdou hmatatelnou ztvrdlinu.Je to normální?Stále mám i celkem necitlivé břicho.Řekla bych že večer to i hřeje.Pás stále nosím 24 hodin.Také nevím zda mužu od srpna jít do práce,abych něco neuspěchla.Také máme letět v srpnu na dovolenou,ale nevím mám strach zda můžu!?Jáká je doporučená doba zůstat doma?Mám práci sedavou a občas zvedáme bedny 10-12kg.Děkuji Můj lékař má dovolenou.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 7. 2015
Nejlepší odpověď
Kolega Víšek řekl vše. Držte se této rady, když už to neudělal Váš operatér.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Prosím, hodnoťte naše příspěvky
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
... jen ještě k té zatvrdlině- může to být leccos, nejjednodušší vysvětlení je v tvorbě jizevnatého vaziva, tedy jizvy v hloubce , v podkoží, kde chirurg preparoval. Určitě se šetřete a noste kompresivní pás, tedy platí to, co jsem ve své předchozí zprávě napsal.
Mějte se hezky, Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní, docela s hrůzou a velikým podivem čtu Vaši zprávu. Z mého pohledu je zcela nepřípustné 1 měsíc po operaci /mj. sešití diastázy/ zdvihat taková břemena- hrozí prasknutí sešitých svalů a případně jiné , další, komplikace. Operatér Vás o tomto faktu měl informovat. Sešití diastázy přímých břišních svalů je analogický zákrok jako operace kýly, 6 týdnů je po této operaci nutné velké fyzické šetření a pak je možno zátěž, velmi postupně, zvyšovat. Vůbec se nedivím Vašim potížím a upřímně- buďte rána, že jsou jen tak malé. Zhoršená kožní citlivost s aktivitou nemá nic společného, je to dáno vlastní operační technikou a preparací tkání. To bývá, obvykle se inervace kůže spontánně za mnoho měsíců /1-2 roky/ zlepší. Tedy moje závěrečná rada: šetřete se a noste ještě 2 týdny kompresivní pás. Pokud nebudete mít nějaké další potíže, na dovolenou bych Vás pustil, samozřejmě s tím šetřícím režimem. Nepodceňujte nic, je to Váš zájem. Pak navštivte svého lékaře a vše s ním prodiskutujte.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 1. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2008
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 10. 2007
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2008
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2017
Odstranění podbradku
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 5. 2018
Kyselina hyaluronová
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2009
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi