Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zatvrdliny po sklerotizaci

nojfik199782
14. 5. 2013 · Poslední odpověď: 28. 7. 2014

Dobrý den, před 6 týdny jsem byla na odstranění křečové žíly sklerotizací,stále mi tam zůstávají zatvrdliny,postupně je rozmasírovávám,ale na některých místech to stále bolí,hrozí nějaké riziko při hojení?Máme letět letadlem za 2 měsíce,tak abych byla vklidu. Ještě mám jednu otázku,mám na noze více křečových žil,půjdu na podzim na odstranění radiofrekvenční sondou,celou nohu mám po obvodu silnější,o dost,je to způsobené těmi žilamy.Když jdu k doktorovi a řeknu mu to,tak mi řekne,že noha je silnější od těch žil,ale nic víc,bojím se,kvůli tromboze. Děkuji moc za odpověď Martina

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Zdeněk Ott
Praha . 21. 5. 2013
Nejlepší odpověď
Dobrý den, soluhlasím s dr. Burešem. Podstatou zatvrdlin po sklerotizaci může být i krevní straženina ve sklerotizované žíle, často vlivem nedostatečné komprese po sklerotizaci. Projevuje se pigmentací nad sklerotizovanou žilou a citlivým zatvrdnutím, postupně se vstřebá. Nebezpečí embolizace zde není. Pokud jde o otok nohy, bylo by vhodné provést duplexní sono žilního systému a klinické vyšetření - můžete se objednat na cévní ambulanci Zdraví Vás dr Ott
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Karel Beneš
Hradec Králové . 28. 7. 2014
Dobrý den, někdy se zatrvdliny po sklerotizaci hojí déle. Doporučuji protizánětlivý gel a jemné masáže.

Jestliže se nejedná o zánět, nemělo by to přinášet další riziko při letu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prevence 2000 spol. s.r.o.
Žádné recenze
Praha . 15. 5. 2013
Souhlasím s názorem Dr. Bureše o vhodnosti ultrazvukového vyšetření.
Domnívám se, že se krom jiného u Vás jedná o tzv. hyperosmolární otok
a to s převahou flebo-lymfedému a vhodná zde bude především
kompresivní léčba v rámci Komplexní dekongestivní terapie.
S pozdravem Dr. René Vlasák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Peter Hajduk
Žádné recenze
Praha . 15. 5. 2013
Dobry den. Zatvrdliny po sklerotizaci vznikaji u osetrenych silnejsich zil, zejmena po osetreni penou. Jedna se o normalni reakci danou tvorbou jizevnate tkane v prubehu sklerotizovane zily, coz je ucelem sklerotizace. Pokud dana mista rozmasirovate je to nejlepsi postup jak urychlit vstrebavani, ktere je u kazde pacientky individualni. Riziko embolizace nebo jine komplikace ale z tohoto nehrozi a jiste nebrani ani cestovani.
Co se tyka otoku koncetiny ten je jiste castecne zpusoben pritomnosti varixu a zilni nedostatecnosti. Byva ale multifaktorialni, casto souvisi napriklad i s plochou nohou a porusenym doslapem a podobne. Tromboza se projevuje vetsinou silnou bolesti lytka zejmena pri chuzi. S jistotou se da ale vyloucit jen pomoci ultrazvukoveho vysetreni. Pokud tedy mate pochybnost, i kdyz z Vaseho dotazu si myslim ze se o trombozu nejedna, pak doporucuji navstivit lekare nechat si ultrazvukove vysetrenimprovest.
S pozdravem Tomas Bures Dr.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 3. 2008
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 7. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi