Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva po operaci srdce

luci
16. 4. 2009 · Poslední odpověď: 20. 4. 2009

Dobrý den, byla bych ráda kdyby jste mi touto formou poradili....jedná se mi o to, že mám již 14 let asi 20cm dlouhou jizvu mezi prsy po operaci srdce. Je mi 26 a tak bych se ráda této jizvy nějak zbavila (vím, že to nejde úplně) či omezila její viditelnosot. Již jsem byla na jedné klinice na konzultaci, jedna lékařka mi řekla, že by mi nedoporučovala s tím něco dělat, jelikož jizva se vždy zahojí jizvou, ale poslala mně ještě ke kolegovi, který mi řekl, že to není pravda a objednal mě na zkoušku korekce části jizvy. Každopádně mi řekl, že mi to nijak neznecitliví, protože pak by se mu zákrok dělat hůře.Na internetu nacházím různé názory o korekcích jizev, kde se liší názory zda je porvádět či ne. ale také jsem našla docela dobré fotky s výsledky. Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, zda má cenu podstupovat ten nepříjemný zákrok, zda si myslíte, že mírně vystouplá jizva, která je dobře zhojená, může být zbroušena. Je mi jasné, že viditelná by byla i nadále, ale vypadalo by to lépe...??? Pokud mi odpovíte a získám alespoň touto formou další názor, budu velmi vděčná.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 4. 2009
Vážená slečno,
Vaši jizvu je možno korigovat- ale pouze dalším chirurgickým zákrokem. Jizva je dlouhá proto musí být odstraněna v krátké celkové narkoze. Výbrus nebo laserové odpaření bude bez efektu. To je ideální stav. Věc může mít jedno úskalí - jde o Vaši dispozici k tvorbě jizev. Pokud trpíte na hypertofii jizev nebo dokonce jste náchylná k tvorbě tzv. keloidních jizev, pak je nutno velmi pečlivě zvažovat, zda operace má smysl, výsledek by pak za určitých okolností mohl horší než výchozí stav. Tohle může posoudit pouze kvalifikovaný a zkušený plastický chirurg.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Zdravím vás Luci,
srovnat plasticitu jizvy by patrně bylo možné lékařskou mikropigmentací, rovněž i snížení barevné rozdílnosti návratem vlastního pigmentu. Záleží na více faktorech - jako je zbarvení jizvy, tvrdost, váš fototyp, apod., jen stáří jizvy nehraje roli. Výsledek může být jen lepší, ale o kolik, záleží právě na uvedených faktorech. Na tel 602 834 785 se objednejte na bezplatnou konzultaci .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Vyhlazeni jizvy po operaci

JaninaC11
JaninaC11
5. 10. 2020 · Poslední odpověď: 5. 10. 2020

Dobrý den, jsou to už 3 roky, co jsem byla na abdomimoplastice břicha. Nevím, asi se to nepovedlo, jizvu mám stále strašně vidět. První rok jsem se hodila, pak to nevnímala (jiné starosti), ale teď mě to trápí...

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 5. 10. 2020
Dobrý den,
laserová technologie je na jizvy nejúčinnější. Dokážeme jizvy zesvětlit vyhladit, zmenšit nebo zcela odstranit. Ke korekci využíváme různé typy laserů, radiofrekvenci, výplně nebo mezoterapii. Doporučuji se objednat na osobní a nezávaznou konzultaci k nám na Kliniku YES VISAGE.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 7. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2009
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2017
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: Včera
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 5. 2013
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 10. 2007
Operace očních víček
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 5. 2023
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 11. 2022
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 9. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi