Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvička po odstranění bradavičky elektrokauterem

Kaca
7. 12. 2017 · Poslední odpověď: 8. 12. 2017

Dobry den, pred 15 dny jsem byla na vypaleni bradavicky elektrokauterem a nanestesti jsem si po 10 dnech strup strhla.. a zustala mi dost hluboka dira. V soucasnosti se mi tam jeste udelal maly stroupek, ale myslim, ze i po jeho vyloupnuti zustane hluboka dira. Jsem z toho zoufala, myslite ze je sance na zaceleni? Popripade mam mazat necim, nejakymi gely na jizvy? Dekuji za odpoved

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Synková
Plzeň . 8. 12. 2017
Dobrý den,
především bych doporučila jizvu masírovat. Masáž provádějte pouze tlakem, ne tahem. Využijte k tomu mastnou mast (např. Infadolan) a jizvičku překrývejte náplastmi Contractubex. Pokud jizvička po zahojení bude opravdu prohloubená, určitě je možnost i toto vyřešit, a to např. díky kyselině hyaluronové.

S pozdravem,
MUDr. Jana Synková, Genesys Medical
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den, před invazivním zákrokem můžete ještě vyzkoušet ošetření jizvy frakční neablačním laserem, který je přímo určen na redukci jizev. Úplné odstranění bohužel opravdu možné není, ale celkově by se měla jizva po několika ošetřeních změlčit a zmenšit.
S pozdravem Alexandra Zachová Tichá, Formosa centrum.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 8. 12. 2017
Dobrý den,
Věc je zatím vemi čerstvá, je pravděpodobné, že reliéf je zvýrazněn ještě diskrétním zbytkem otoku po zákroku a hojení. Před případnou další intervencí bych zkusila nejprve neinvazivní přístup, gelové náplasti na noc (Newgel, Siltape apod.), náplast ráno vždy sundáte, omyjete vlažnou vodou a můžete ji použít i více dní za sebou, dokud nezačne tuhnout a zakalovat se. Může to pomoci dobře, zda ideálně Vám nikdo dopředu neřekne, pokud byste cca po 1-2 měsících používání nebyla spokojena, vyhledejte plastického chirurga, jak radí pan doktor Tomášek. Jinak, obecně platí, že jakoukoliv jizvu ZCELA odstranit neumíme.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 12. 2017
Nejspíš to bude na odstranění řezem, bude tam cca 7mm jizvička. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na ********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserové odstranění rozšířených žilek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 6. 2019
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2021
Operace očních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 10. 2006
Laserová dermatologie
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 1. 2018
Odstranění jizev laserem
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2007
Jizvy po akné
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2021
Microneedling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2015
Odstranění pigmentových skvrn
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Odstranění kožních výrůstků
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 6. 2013
Frakční laser
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi