Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nejlepší metoda na odstranění rozšířených žilek v obličeji

eva_k34101
12. 1. 2017 · Poslední odpověď: 25. 1. 2017

Dobrý den,

prosím o doporučení vhodného typu / způsobu odstranění několika rozšířených žilek na tváři, které se trvale projevují zčervenáním? Asi před 4 lety jsem byla na V-Beam laseru (klinitka Sanofyto), kdy mi vznikly po zákroku modřinky, které velmi pomalu mizely (cca 2 měsíce). I když mi bylo sděleno, že do týdne bude vše v pořádku... Tato zkušenost je pro mě negativní, ale netuším, třeba ošetřující doktor neodhadl intenzitu paprsku? Spíše hledám jiný způsob odstranění, popř. i vhodnou kliniku v Brně. Je vhodné kupříkladu IPL? Mám tenkou křehkou kůži (velmi světlou) se sklonem k atopii. Prosím také o doporučení vhodného hojivého krému po zákroku. Jsou vhodné tzv. Obnovující krémy, jako Cicaplast, Epitheliale A.H. Duo (A-DERMA), popř. Heparin mast? Děkuji předem za Váš čas a odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 13. 1. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
Obvykle je k odstranění žilek v obličeji skutečně nejvhodnější laser Vbeam, mohou samozřejmě vyhovovat ale i jiné typy cévních laserů. IPL myslím na již zformovanou výraznější žilku nebude účinný. Modřinka po ošetření se vyskytuje velmi vzácně. Nemusí jít o špatný odhad lékaře v nastavení přístroje, může se to stát eventuelně i třeba při používání (a neodstranění před zákrokem) antiagingové kosmetiky nebo pokud byste byla při zákroku opálená.Jiné způsoby odstranění žilek mají obvykle nějaké jiné "ale" -možnost vzniku drobných jizviček apod.
Nějaká speciální kosmetika po zákroku obvykle není vůbec nutná, make-up lze použít ihned po zákroku. Pokud máte obecně sklon k tvorbě modřinek, může se k urychlení jejich mizení použít Auriderm XO gel, k dostání spíše na internetu, jde o medicínskou kosmetiku.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

Mirvaso gel nemá trvalý efekt, neboť nemá léčebný účinek. Pouze po aplikaci stahuje žilky, které díky stažení vyblednou. Efekt přetrvává podle výrobce až 12 hodin. Podle mé zkušenosti spíše 6 až 8 než se žilky vrátí do původní podoby. Přípravek je dostupný pouze na předpis a je plně hrazen pacientem (ca 600 Kč). Bohužel po jeho použití se často objevují i vedlejší účinky v podobě zarudnutí celé kůže. Individuální reakce se bohužel předem nedá odhadnout. Osobně bych spíše volila laser. Ale jak jsem psala, pokud se jej obáváte, Mirvaso gel je také jedna z možností.

Jinak ještě k laseru MedArt - u nás s ním pracujeme a nikdy jsme neřešili žádný problém související s jeho agresivitou v obličeji. Záleží na nastavení a zkušenosti odborného personálu a samozřejmě na individuálním stavu každého klienta.

Pěkný den,

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
www.skincareliberec.cz
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

na žilky v obličeji IPL nedoporučuji, měl by mizivý efekt. Pro jejich korekci je možné ošetření cévním laserem MedArt 435, hravě si s nimi poradí. Jinak co se týká přípravků na podporu hojení po zákroku - Cicaplast, Epitheliale A.H. Duo jsou vhodné, Heparin mast určitě není. Pokud se obáváte podstoupit znovu laserový zákrok, doporučila bych vám přípravek Mirvaso gel. Jeho působením se žilka na 12 hodin stáhne a vybledne.

Pěkný den!

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 16. 1. 2017
Dobrý den,
Framykoin se mi zdá zbytečný (kolegové se asi snažili o nějakou prevenci případné infekce, ale ta je velmi nepravděpodobná). Auriderm gel je dobré používat na daná místa např. 5 dní před zákrokem, po zákroku pak dle stavu. Pokud jste velmi citlivá, nemusí plně zabránit vzniku eventuální modřinky ani Auriderm (opravdové zázraky spíše nejsou), může ale výrazně pomoci. Jiný přípravek srovnatelného efektu neznám.
Příjemný den,
MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 13. 1. 2017
Doporucuji V beam, cevni laser, trn zilky spolehlive odstrani.zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserové odstranění rozšířených žilek
Žádné odpovědi
Laserové odstranění rozšířených žilek
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 5. 2019
Křečové žíly
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 3. 2018
Odstranění znamének
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 11. 2014
Fotorejuvenace IPL
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 12. 2016
Laserové odstranění rozšířených žilek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 1. 2016
Neinvazivní liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 10. 2020
Korekce jizev
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 2. 2013
Microneedling
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 9. 2015
Laserové odstranění rozšířených žilek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 6. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi