Nejlepší metoda na odstranění křečových žil

Nejlepší metoda na odstranění křečových žil

jindrule  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Ráda bych se poradila, jaká metoda by pro mě byla nejlepší, když mám jak vystouplé křečové žíly, tak i metličky. Křečáky se mi začaly dělat hodně brzo, snad už v 15 letech, nejdřív na vnitřních stehnech, pak i na lýtkách. Metličky mám nejvíc vzadu v podkolenní jamce a pak dolů na zadní straně lýtka. Máme to bohužel v rodině, ségra i mamka jsou na tom stejně. :( Zatím mě nijak nebolí, ale nevypadá to hezky. Po porodu se to ještě zhoršilo, ty hlavníí vylezou při sebemenší delší chůzi nebo stání, v létě je to hrůza. Tak uvažuju o operaci. ALE nerada bych operaci pod narkózou a abych byla co nejdřív v pořádku, kvůli péči o dcerku. Vůbec nevím, jakou metodu vybrat. Dají se vůbec odstranit velké křečové žíly i ty metličkové najednou? Nebo se to každé odstraňuje jinak? A když je mám na obou nohách, tak se to operuje najednou nebo postupně? Také nevím, s čím cca počítat finančně. Předpokládám, že ty šetrnější metody asi ze ZP hrazené nebudou. Děkuju, J.
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 5143 odpovědí
  • 1148 Likes
Tuto problematiku léčí nejlépe chirurgové s cévní specializací. Tam se obraťte.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
MUDr. Radek Vyšohlíd  |  Premium member  |  Chirurgie  |  Praha, Moravská Ostrava, Poděbrady
  • 18 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, bez větší znalosti vašeho nálezu Vám nedokážu příliš poradit, doporučuji jistě návštěvu cévní ambulance a vyšetření. V současnosti lze vybrat ze širokého spektra metod,které jsou elegantní,malo bolestivé a umožní vám časný návrat k normálnímu životu. Cena závisí na volbě metody. Doporučuji se objednat. S pozdravem Radek Vysohlid VenArt
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Praha
  • 299 odpovědí
  • 66 Likes
Metod je v poslední době mnoho, ale efektivita komplexního odstranění se stále jako nejlepší alternativa jeví komplexní sklerotizace. Informace najdete na mých stránkách sklerotizace.cz. Je potřeba přijít na konzultaci.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Premium member  |  Stomatologie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 714 odpovědí
  • 372 Likes
Bez vyšetření ultrazvukem Vám nemůže nikdo seriózně poradit. Často se kombinuje řada metod , nabízíme všechny známé na našem oddělení cévní chirurgie , popř. doléčujeme na dermatologii- více informací na :https://www.asklepion.cz/cevni-chirurgie .
Klinika Laser Esthetic  |  Premium member  |  Praha
  • 892 odpovědí
  • 98 Likes
Dobrý den,bohužel bez vyšetření a zhodnocení duplexní sonografie žil dolních končetin se nedokáži erudovaně vyjádřit k řešení Vašeho problému. Na naší klinice používáme velmi šetrné a přesto účinné metody, nejčastěji radiofrekvenční metodu CNUS Closure, která Vás neomezí dlouhou pracovní neschopností, nutná je, ale konzultace - osobní.
S pozdravem
MUDr. Milan Bartášek
www.laseresthetic.cz
jindrule  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Hezký den, děkuji za všechny reakce. Je mi jasné, že bez vyšetření na dálku přesně poradit nelze. Potěšili jste mě, že to jde šetrně. I když zatím netuším, jak se ty moderní metody pohybují finančně. Podívám se na doporučené odkazy od vás.
Jestli se můžu zeptat znovu, pořád mi to není jasné: metličkové žilky i ty velké se odstraňují najednou, při jedné operaci? Jak je to v případě výskytu na obou nohách. Operuje se to najednou nebo na každé noze postupně? Dá se cca říci, kolik času člověk potřebuje na rekonvalescenci? Týden volna/dovolené by stačil? Ještě jednu děkuji za možnost se tu zeptat. Hezký pátek, Jindra
Související recenze a zkušenosti

Související videa

Doktor ve Vašem okolí