Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Neodsátý tuk v oblasti jizvy

PavlaNovakova3
12. 4. 2023 · Poslední odpověď: 25. 4. 2023

Dobrý den, jsem pár dní po tumescentní liposukci. Po laparoskopické operaci mi v oblasti kde je jizva zůstal po liposukci neodsátý tuk. Může to mít dopad na nerovnosti kůže? Taktéž mám obavy, protože při vstupním pohovoru mě doktorka upozorňovala na převislou kůži na břiše, zatím co doktor na sále to nepotvrdil. Jak bych to v případě nerovnosti měla řešit? O kontrole na klinice nebyla řeč, je to standardní postup? Dekuji za odpoveď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 25. 4. 2023
Dobrý den. Minimálně 1 kontrola po každé operaci by měla proběhnout. Určitě by jste měla otázky a i lékař chce vidět, jak se rány a celkově stav po operaci lepší. Je dobré, až bolesti odezní, liposukční oblast masírovat, například válečkem, směrem nahoru. Převis kůže může být, zvláště pokud není dostatečně elastická. Klidně kontaktujte pracoviště, kde jste na liposukci byla. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, protože je liposukce považována za regulérní operaci, nějaké pooperační kontroly by měly být. Minimálně by měla klinika provést fotodokumentaci předoperační a pooperační /alespoň tak je to u mně normální/. Vtažené jizvy po dřívější laparoskopické operaci mohou i po liposukci přetrvávat. Uvolněnou povislou kůži na břiše nikdy liposukce nemůže vyřešit. Stav se hodnotí v pozici ve stoje, vleže obvykle mírný převis zcela zmizí. Za sebe jsem trošku překvapený, že Vás zřejmě operoval někdo jiný, než kdo provedl konzultaci. Kdo konzultuje, obvykle také operuje neboť zcela zodpovídá za svá slova při konzultaci, která musí popisovat veškerou léčbu. Přes nespokojenost byste se měla obrátit na kliniku, kde jste byla operována a pokusit se vše vyřešit vysvětlením a dohodou.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
kontrola by být měla... Není jasné, jak dlouho máte od operace.
Nerovnosti vzniknout mohou, je to jedno z rizik a taky je nezbytné nošení elast. pooperačního prádla. Rozhodně ale zkuste ještě kontaktovat operatéra.

BODY klinika plastické chirurgie
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 4. 2023
Dobrý den,
pooperační kontroly jsou součástí operace a měla byste se na kontrolu dostavit. Důležitá je i správná pooperační péče.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Lipofilling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2020
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2023
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 2. 2020
Lipofilling prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 11. 2013
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 7. 2017
Liposukce
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 1. 2012
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2007
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 10. 2023
Lipofilling
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2020
Liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 8. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi