Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Použití domácího přístroje po liposukci

Maroo_
5. 11. 2023 · Poslední odpověď: 7. 11. 2023

Dobrý den, před devíti týdny jsem absolvovala liposukci (odsátí + kombinace s laserem) stehen, boků a břicha. Výsledek je za mě velmi kvalitní, úbytek na břiše je neuvěřitelných 10 cm v objemu, na bocích 7, a na stehnech také po sedmi centimetrech. V některých paritích je ale ještě zhoršená citlivost - v především v oblasti spodního břicha stále necítím téměř žádný dotek - to ale předpokládám s časem ustoupí?

Co mě ale trápí je kvalita kůže a její elasticita, i přes velmi striktní nošení prádla (vlastně jsem ho odložila až před třemi dny), mi přijde, že kůže zůstává ještě hodně povyslá, obzvlášť na stehnech. Mám také velmi výraznou celulitidu, která se mi nově po liposukci udělala velmi výrazně i na břiše. Poctivě válečkuji, masíruji ve sprše apod. Ale ráda bych tedy výsledek liposukce ještě nějak podpořila. Současně s tím mi měření složení těla ukazuje, že mám stále nadváhu, 29% tělesného tuku, z toho viscelární mám nízký. Takže prostor na "ničení" podkožního tuku určitě na mnoha partiích (i vizuálně) stále je.

Dostala jsem teď darem tento přístroj Beauty Relax celluform k domácímu užití: https://www.alza.cz/beautyrelax-celluform-d5685108.htm

Přístroj nabízí možnos masáže kombinující ultrazvukovuou kavitaci, radiofrekvenci, červené fotonové světlo a vibrační masáž.

Je prosím takový přístroj bezpečný, může výsledek liposukce ještě zlepšit? A mohu ho vůbec použít i na partie, které byly luž iposukcí ošetřeny a množství tuku v daných partiích bylo sníženo, předpokládám na bezpečnou úroveň?

Výrobce slibuje lepší stav pokožky, podporu tvorby kolagenu i pomoc se zmenšením viditelnosti jizev - ale to se vše zdá trochu jako pohádka. Navíc pokud vím, kavitaci lze bezpečně podstupovat vždy jen střídáním partií, a maximálně jednou týdně.

Jaký byste prosím s přístrojem doporučili postup? Jak často mohu partie ošetřovat, mohu ošetření kombinovat i s místy, kde jsem liposukci nepodstoupila? Nerada bych zbytečně zatížila tělo nebo například ledviny v době rekonvalescence. I když předpokládám, že přístroj pro domácí užití nebude zdaleka tak silný a účinný, jako profesionální stroje na kavitaci a ošetření radiofrekvencí, nerada bych si nějak ublížila.

Taky by mě zajímalo bezpečnost na zdraví kůže (mám hodně pih apod.), a zda např. kavitací nezpůsobím další zátěž na ledviny - odbourávání anestezie, všechmožných látek po operaci apod. jim nejspíš nepřidalo a i když nedávná kontrola u lékaře ukázala, že jsou ledviny zdravé, občas mě od zákroku pobolívají. Předpokládám, že rozbíjení tuku podobnými radiofrekvenčími metodami může také pro ledviny představovat zátěž?

Předem moc děkuji za radu!

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 7. 11. 2023
Dobrý den,
po liposukci se sníží tuková vrstva a pokud kůže není dostatečně elastická, může i viset. Kůže se během liposukce trochu stáhne, mnoho chirurgů používá ke klasické liposukci i další metody, jako jsou laser, body tite, vaser atd... aby výsledek operace byl co nejlepší a kůže se mohla více stáhnout. Pokud si zakoupíte " přístroje", aby se kůže po takovém zákroku ještě více stáhla, nebo aby se tuková vrstva ještě více snížila, tak si myslím, že zbytečně utrácíte. Více než se stáhla během operace, se stejně nebude schopná stáhnout.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 1. 2014
Microneedling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 5. 2017
Radiofrekvence
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 9. 2014
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 12. 2018
Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 11. 2019
Laserová epilace
Žádné odpovědi
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2024
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 6. 2009
Liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 8. 2009
Neinvazivní liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi