Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Polandův syndrom - asymetrie prsou

martina48057
13. 10. 2010 · Poslední odpověď: 1. 11. 2012

Dobrý den,narodila jem se s pol.synd.V roce 2001 jsem byla poprvé na rekonstrukci pr.prsu(Královské Vinohrady-Mudr Nejedlý),bylo mi 20let,nyní mi bude 30let a na jiné operaci jsem nebyla od r.20O1.Mé dotazy 1)je nutné vyměnit implantát,když jej v sobě mám skoro 10let?Levé prso mám své,ale není asymetrické s tím pravým.Je daleko větší. 2)hradila by pojišťovna výměnu impaltátu pravého prsa a rekonstrukci-úpravu levého prsa,aby byla prsa aspoň trochu stejná? 3)jsem ve stádiu IVF(umělého oplodnění.Kdybych měla dítě,je možné kojit i pravého prsu,které má v sobě implantát?Předpokládám,že z levého ano,když je mé,tj neoprerované a od přírody v pořádku.Mám v plánu jít do budocna na operaci, 4)byla by operace vhodná v době mateřské dovolené?Či popř,v době,kdybych byla ne rizikovém těhotenství-měla neschopenku od prvního měsíce až do porodu?Moc děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 8. 3. 2012
Dobrý den. Nejsem odborník v posudkovém lékařství, a proto neznám přesnou definici dlouhodobé nemoci a tělesného postižení. Ve Vámi popisované situaci však nebude možno žádným operačním postupem dosáhnout funkční ani vzhledové úpravy do obvyklého stavu, tedy normy. Nevím, je -li to možné, ale zkusil bych se obrátit na jiného lékaře k vyjádření a klasifikaci zdravotního stavu. Obdivuji Vás a přál bych Vám usnadnění situace.Nashledanou, dr. Remeš
Posouzení práceschopnosti a účasti na společenském životě musí být prvním aspektem hodnocení každé vrozené vývojové vady. U P. sy se jedná o celoživotní!!! problém, který je sice možno operovat, nicméně nikdy nelze dosáhnout plné normy. Je pravda, že dítě se naučí užívat preferenčně zdravou ručičku relativně snadno a postiženou ručičku bude dobře zapojovat, takže jistě bude ve většině činností zcela soběstačné. Nicméně to neznamená, že bude moci zacházet s postiženou končetinou zcela jako se zdravou. Vždy bude mít proto omezený výběr zaměstnání a určitých druhů dalších činností např. sportu, hry na hudební nástroj apod. V ranné dospělosti je možno korigovat i tvar hrudníku respektive provést rekonstrukci chybějícího prsu, ale i v tomto případě můžeme dosáhnout pouze kompromisu.Přeji hezký den prof. Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc Nejedlý stále pracuje ve FNKV, má ambulanci út 14-15, pá 9-12, přeji hezký den prof Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Zdena Talábová
Hradec Králové . 18. 10. 2010
Milá Martino, jsem přesvědčená, že máte kvalitní implantát, který není potřeba nyní vyměnit.Přála bych Vám splnění Vašeho snu a klidné těhotenství.Kojení pravděpodobně z levého zdravého prsu bude bez problémů.Korekční operaci- tak jak jste ji popsala ale rohodně by bylo z mnoha důvodů nesmyslné podstoupit v době mateřské dovolené nebo dokonce v období rozikového těhotenství......
Zkrátka v nejbližším čase klidné těhotenství,odkojení, mateřská dovolená a teprve po nějaké době, kdy ukončíte kojení si vyberte vhodné pracoviště i s ohledem na Vaše bydliště, kde chcete být operována.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 10. 2010
1/ Podle mého názoru není třeba vyměňovat implantát, když "nezlobí". 2/ Záleží na způsobu indikace k výměně implantátu, tedy na lékaři který by to měl operovat. Jsem však skeptický v tom, že by výměnu hradila pojišťovna - zkuste to. 3/ Máte-li vývojově zachovanou žlázu není důvod k tomu, abyste nekojila i s Polandovým syndromem postiženým prsem. 4/ Operace je vhodná až po ukončení laktace, kdy už se vůbevc netvoří mléko. Jiná věc je opatrnost po operaci v souvislosti s péčí o malé dítě. Operovaná v těhotenství být nemůžete. Zdraví Dr. Tomášek ************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 13. 10. 2010
Dobrý den,

rozhodně Vám doporučuji plasticko-chirurgickou operaci až po těhotenství. Jinak byste si mohla výsledný efekt poškodit. Těhotenství i kojení může tvar poprsí ovlivnit. Medicom VIP je privátní klinikou, zákrok byste si musela plně hradit.

S přátelským pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka Medicom VIP

Související dotazy

Rekonstrukce prsu v Brně

Dita
13. 2. 2013 · Poslední odpověď: 16. 2. 2013

Dobry den, moje sestra je po mastektomii prsu a rada by podstoupila rekonstrukci. Byl ji doporucen p.docent Mestak, ale sestra zije na Morave, cca 60km od Brna a bylo by tudiz Brno pro ni jednodusi volba. Muzete mi prosim poradit na koho by se mohla obratit? Dekuji. Dita K.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,
mohu vám vřele doporučit Kliniku plastické a estetické chirurgie FN u Sv. Anny v Brně -Králově Poli. Je tam tým lékařů, kteří s touto operací mají skutečně bohaté zkušenosti.
S pozdravem
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Preventivní odebrání prsu + rekonstrukce

pavlina462495
pavlina462495
14. 2. 2017 · Poslední odpověď: 15. 2. 2017

Dobrý den, chci se zeptat, zda mám nárok na úhradu ZP na preventivní odstranění prsu a a jeho rekonstrukci v jednom zákroku. V 25 letech mi byly odstraněny vaječníky i děloha (C56). Od té doby jsem pravidelně sledovaná na MOU Brno. Nyní (je mi 40) a čekám na výsledky z biopsie prsu. Popřípadě na kterého lékaře se obrátit.Mam řešit přímo s osetřujicim lékařem na MOU?Děkuji za odpovědi.Pavlina

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.
Žádné recenze
15. 2. 2017
Dobrý den,
můžete přímo kontaktovat MUDr. Justana, našeho spolupracujícího plastického chirurga na MOU.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Úhrada ZP odstranění prsu a následné rekonstrukce

pavlina462495
pavlina462495
25. 5. 2017 · Poslední odpověď: 29. 5. 2017

Dobrý den, v minulosti jsem vkládala dotaz (Dobrý den, chci se zeptat, zda mám nárok na úhradu ZP na preventivní odstranění prsu a a jeho rekonstrukci v jednom zákroku. V 25 letech mi byly odstraněny vaječníky i děloha (C56). Od té doby jsem pravidelně sledovaná na MOU Brno. Nyní (je mi 40) a čekám na výsledky z biopsie prsu. Popřípadě na kterého lékaře se obrátit.Mam řešit přímo s osetřujicim lékařem na MOU?) a chtěla bych se podělit o výsledek. Vzhledem k tomu, že biopsie byla v pořádku (nepodařilo se však odebrat 4 vzorky, pouze 2 a to s obtížemi, prý se vzorek rozpadá - z rozhovoru lékařky se sestrou) a genetická zátěž nebyla potvrzena (tátově sestře byly odstraněny oba prsy ), byla jsem odkazaná na psychiatrii. Pokud se prý obavám nežádoucích účinků z hormonů, které užívám a zvyšují riziko , mám přestat užívat. Zvýšené riziko je prý minimální a pokud jsem sledovaná nemusím mít obavy, onkologická léčba je na vysoké úrovni. Je tohle prosím standardní postup? Pokud sem dotaz nepatří, omlouvám se. Pavlína

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lucie Reifová
MUDr. Lucie Reifová
Žádné recenze
29. 5. 2017
Dobrý den,
to je bohužel opravdu standardní postup - pokud nemáte prokázanou genetickou zátěž, pojišťovna tento zákrok nehradí. Hradí jej ovšem v případě, že napíše psychiatr doporučení, že tam docházíte pro kancerofobii (obavu z karcinomu - v tomto případě karcinomu prsu).
Hezký den, MUDr. Lucie Betlachová
Ústav radiační onkologie, FN Bulovka
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 5. 2013
Lipofilling prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Modelace prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2012
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2023
Zvětšení prsou
23 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 2. 2014
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 3. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Modelace prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 9. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi