Zeptejte se lékaře Zbavte se pochybností!

Lifting, bichektomie nebo něco jiného v 25 letech?

lindatlin · Liberec · Vytvořeno: 5. 2. 2021 · Aktualizováno: 16. 2. 2021

Dobrý den, mám dotaz na který mi již spousta dermatologů nebyla schopna odpovědět. Trápí mě moje dolní polovina tváří. Již jsem podstoupila vícekrát výplň lícních kostí, ale liftingový efekt se nekonal. Také mám za sebou injekční lipolýzu (6x) také bez efektu. Velmi mě to trápí a nabývám dojmu, že jediný zákrok, který by měl nějaký výsledek, je lifting tváří. Vzhledem k mému věku (25) mě to však odrazuje. Existuje nějaký jiný zákrok, který by u mě měl efekt? Děkuji za odpověď.

3 odpovědi

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
 • Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD

  Dr Alberto Leguina-Ruzzi MD PhD

  12. 2. 2021 ·

  103 odpovědí

  Dobrý den,
  souhlasím s tím, že Váš případ vyžaduje multidisciplinární přístup, díky kterému bychom zjistili důvod, proč dosavadní ošetření nebyla úspěšná. Je možné, že budete potřebovat jinou léčbu, která nesouvisí s lipolýzou nebo výplní. Pokud byste měla zájem o více informací, určitě se na Vás rád podívám, stačí si jen sjednat termín konzultace se mnou.
  S přátelským pozdravem,
  Dr.Alberto Leguina-Ruzzi MD. PhD
  Dermatolog, estetická dermatologie
  ABClinic Art & Beauty

 • ABClinic Art & Beauty

  ABClinic Art & Beauty

  11. 2. 2021 ·

  139 odpovědí

  Dobrý den,
  Na Váš dotaz je samozřejmě možno několik odpovědí. K otázce injekční lipolýzy a otázce výplní – obličej spadá do sféry několika specializací. Na naší klinice spolupracujeme v týmu dermatologa, maxilofaciálního chirurga a plastického chirurga, s cílem dosáhnout optimálního efektu. Lipolýza prováděná v oblasti podbradku má své indikace, ale v zásadě jsou mnohem užší než mnoho dermatologů někdy předkládá jako možné řešení. Zlepšit kontury obličeje se dá i jinými metodami. Mohou být samozřejmě operační nebo neoperační, anebo to mohou to být přístroje, které působí v hloubce. Každopádně dnes máme velkou výhodu, a tou je 3D vizualizace, kde si dokážeme, v rámci konzultace, přesně s klientem říci co chceme tak, aby se mu to líbilo. A také mu názorně ukázat, co který ten výkon přesně udělá. Pokud se tedy domníváte, že Vám není jasné, jak by výkon měl vypadat, bylo by určitě dobré toto prodiskutovat se specialisty – klidně i třeba se 3 najednou tak, jak to děláme u nás na klinice – a najít optimální výsledek. Mluvit o klasickém liftingu ve Vašem věku nepřichází, z našeho pohledu, prakticky v úvahu, je mnoho lepších metod.
  Samozřejmě pokud máte zájem o konzultaci a více informací, určitě Vás rádi na naší klinice přivítáme. Stačí si pouze sjednat termín konzultace se mnou a já se budu těšit na Vaši návštěvu u nás.
  S pozdravem,
  MUDr. Patrik Paulis
  Plastický chirurg, vedoucí lékař kliniky ABClinic Art & Beauty

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.