Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botox pod oči-ano či ne?

Uzivatel
23. 12. 2007 · Poslední odpověď: 28. 12. 2007

Dobrý den, nejprve se chci zeptat proč někteří z vás doporučují Botox pod oči a někdo ne? Ráda bych se zbavila drobných vráseček pod očima a takových zvlaštních vrásek, který mi vznikají spánkem na jedně straně, spíš jakoby vrásečky vzniklé otlačením pod levým okem.Také bych se ráda zbavila vrásek od úst směrem dolů,(možná padajicí koutky),četla jsem, že se také doporučuje Botox. Byl mi aplikován Restylan u koutků, efekt nulový. Můžete mi prosím poradit? Bylo mi řečeno, že botox na spodní část obličeje nepatří, jiná paní doktorka mi řekla, že mírná dávka je vhodná i na koutky i pod oči. Děkuji za odpověd

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 12. 2007
Nejlepší odpověď
Botulotoxin je jed, který zničí nervosvalovou ploténku, nefunguje tedy přechod mezi nervem a svalem, sval nemá na co reagovat. Ploténky do půl roku znova dorostou a funkce svalu se obnoví. Nejvhodnější jsou krajiny kolem očí, nad nosem, tedy svislé vrásky a pak vodorovné vrásky na čele. Tento postup se používá u svalů, které, kromě kuhového svalu očního toho moc neovlivňují (svaly čela), proto se také kolem očí aplikuje botulotoxin velice opatrně. Snaž- li se někdo aplikovat botulotoxin do krajiny kruhového svalu ústního, pak riskujete, že "neudržíte kávu v puse". Odpověď na to, proč to nechce někdo aplikovat je asi taková, že je lékař odkázan na vliv chem. preparátu, na který někdo nemusí být citlivý a tuto toleranci na tento jed pak pacienti vnímají, jako že jim to lékař špatně aplikoval a dožadují se i přez to, že byl preparát využit, vrácení peněz, které jsou převážně poplatek za preparát. Někdy to totiž nezabere, ale za to lékař nemůže. Zdraví dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
28. 12. 2007
Dobrý den,botulotoxin se má do svalů obličeje aplikovat tak aby výsledný efekt nevedl k postižení funkce svalů obličeje v negativním smyslu.To znamená ,že do okolí kruhovitých svalů /oči,ústa/je třeba šetrné aplikace aby nedošlo k poklesu ústního koutku nebo naopak vytažení obočí.Celkem bezpečná je oblast čela a zevních očních vrásek.Do krajiny kolem úst je k vyrovnání vrásek vhodnější použít výplň Restylanem nebo jiným materiálem.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 26. 12. 2007
Dobrý den Hano, vše již bylo řečeno níže kolegou Tomáškem, naše klinika Vám může od nového roku nabídnout převratnou technologii v rejuvenaci - omlazeni pokožky, neinvazivního liftingu (který ovšem nenahrazuje operační metodu)a sytém odstranění vrásek a to přístorjem Plasma Portrait,v USA již odzkoušená technologie, v Evropě zatím tři přístorje, bližší informace ohledně indikace a principu ošetření Vám rádi sdělíme na osobní konzultaci.
S pozdravem MUDr.Simona Bedřichová
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
23. 12. 2007
..prijdte na consultaci a vse probereme.....
...........vsechny cesty vedou do Rima......
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2014
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 9. 2021
Botulotoxin
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2023
Injekční výplně
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 7. 2015
Botulotoxin
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 6. 2018
Chemický peeling
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 7. 2023
Vaginoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi