Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Masaž jizvy po modelaci prsou ano či ne?

Barubu
15. 3. 2021 · Poslední odpověď: 19. 9. 2021

Dobrý den. Jsem 6 týdnů po modelaci prsou. Jizvy se pěkně hojí a jsou tenké. Při poslední kontrole po 4 týdnech mi pan doktor řekl, že mám jizvy jen dezinfikovat a na kontrolu přijít za 6 týdnů. Zajímá mě jestli mám provádět tlakovou masáž jizvy a můžu prsa i přes jizvy mazat např. domácím sádlem. Je masáž jizev důležitá nebo není nutná, když pan doktor o ní vůbec nemluvil. Děkuji za Vaše odpovědi.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,

standardně se jizvy začínají promazávat a masírovat 14. pooperační den. Tlakové masáže pomáhají k zhojení a změknutí jizev.

Doporučuji postup konzultovat s Vaším operatérem, který zná průběh Vašeho hojení ran.

Tomáš Ventruba V–Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 23. 3. 2021
Dobrý den,
tlakové masáže můžete provádět. Zvolte vhodnou mast, měl by doporučit operatér.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
Klinika YES VISAGE
MUDr. Matúš Baran MBA
Praha . 22. 3. 2021
Dobrý deň.
Jazvy možte masírovať, premazávať masťou, alebo olejčekom. My napríklad doporučujeme BiOil.
Pekný deň prajem!
Mudr. Baran Matúš
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Dezinfekce jizev po modelaci prsou - jak často je nutná?

Loveska
Loveska
17. 4. 2018 · Poslední odpověď: 20. 4. 2018

Holky dezinfikovaly ste si jizvu kazdy den po operaci? Ja sem prvni den po modelaci, pani doktorka rikala, ze se mam umyt a namazat (betadinou) ve stredu. Zapomnela sem se zeptat, zda si mam do te doby jizvu desinfikovat kazdy den? Ve zprave to nemam. Nebo nechat byt az do stredy... Dekuji

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Janka Točíková
Praha . 18. 4. 2018
Nejlepší odpověď
Toto je dotaz na toho,kdo Vás ošetřuje.Já osobně nedovoluji pacientovi zasahovat do hojeni 10dní.Na to je převaz.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Modelace prsou bez hospitalizace přes noc

rba
rba
23. 4. 2019 · Poslední odpověď: 25. 6. 2019

Dobrý den, mám větší prsa a hodně vytahané ,chci modelaci klidně ať se tou modelací prsa změnší, ale žádné umělé vycpávky silikony apod. Chci se ale zeptat je vždy nutná hospitalizace přes noc, existujete někdo v Praze, kam bych přišla ráno a večer mohla jít domu, a ráno přijít zase na kontrolu ? Prostě přes noc nemohu nebýt doma ,důvody nechci psát protože by se to tu zbytečně rozebíralo a stejně nic tím nevyřešilo. Takže jasnou odpověď prosím lze třeba ráno v 8h podstoupit operaci a k večeru jít domů ? Děkuji.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 28. 4. 2019
Nejlepší odpověď
Principem hospitalisace je kontrola drenáže, která bývá většinou tzv. odsavná (Redonova) kdy zdravotník v rámci hospitalizace kontroluje krvácení po výkonu. Rozikovost je hlavně v tom, že když se objeví veléké krvácení po výkonu je nutná okamžitá revize - operace v celkové anestesii. Tím že byste si to doma neohlídala by mohlo dojít k velkému problému, který by Vás pak mohl upoutat na lůžko až na týdny a hojení by se mohlo protáhnout až na měsíce.
Věřte svému operaterovi - on na Vaší hospitalizaci nevydělá a rozhodně nebude riskovat kaskadérské propouštění ten samý den. Věřte mi, je to ověřené. Před více než 25 lety dokolce líhávaly pacientky po takovém výkonu až 3 týdny v nemocnici.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na **********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2014
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 1. 2015
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 5. 2016
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 1. 2023
Rekonstrukce prsu
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2012
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009
Modelace prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 2. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi