Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Masáže prsou ano či ne?

Uzivatel
8. 9. 2007 · Poslední odpověď: 10. 4. 2012

Proč někteří z vás masáže prsou (nemyslím jizev) doporučujete a někteří je spíš zakazujete? Je v tom přeci veliký rozdíl. Mě byly masáže doporučeny - přikázány a jsem zmatená, když tu čtu, že nejsou dobré. Co to dělá s implantátem v prsu a co to dělá s prsem samotným? Nejsou pro mě příjemné, ale svému doktorovi věřím, proto je provádím denně se svým manželem. Můžete mi prosím říct výhody a nevýhody masáží prsou? Děkuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Hradec Králové . 8. 9. 2007
Nejlepší odpověď
Dobrý den, v současné době se všeobecně užívají implantáty s tzv. texturovaným povrchem. Tento "sametový" povrch umožňuje po implantaci okolní pojivové tkáni "prorůst" do obalu a implantát tak plně integrovat s tělem, takže poté nedochází k posunům a rotacím implantátu v jeho lůžku. Zavedení texturovaného povrchu také výrazně snížilo frekvenci vzniku deformujících kapsulací ve srovnání s dříve používanými implantáty s hladkým povrchem. K procesu vhojování potřebuje tkáň okolo implantátu čas a klid. To je důvod, proč se doporučuje po augmentaci klidový režim, proč se nosí elastické prádlo (podprsenka a/nebo pás) a proč já nedoporučuji masáže prsů. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den. Masáře prsů se provádějí podle pokynů operatéra jsou totíž dobrou prevencí proti vytvoření tuhého vazivového pouzdra kolem implantátu, jež může vzniknout jako reakce na cizí tšleso.Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Názory na nutnost masáží prsů se různí.Na našem pracovišti doporučujeme delší dobu nosit elastickou podprsenku,která vyrovnává tlak na prsy.S pozdravem MUDr.Hubert Topinka-Lékařský dům
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Michael  Entner
MUDr. Michael Entner
10. 9. 2007
Plne souhlasim s dr. Kloudem. Masaze prsu po operaci je relikt z dob implantatu s hladkym povrchem,i kdyz i tam
to byla vzdy otazka kontraverzni. Zvysena mechanicka zatez-tedy i masaz - zvysuji nebezpeci tvorby zbytnelych jizev-tedy i kapsuli.

S pozdravem M.Entner
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 9. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 10. 2014
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 12. 2007
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 1. 2016
Rekonstrukce prsu
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 11. 2012
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Lipofilling prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2016
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 10. 2010
Vaginoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi