Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Maskulinní typ obličeje

Jan1453
15. 4. 2024 · Poslední odpověď: 17. 4. 2024

Dobrý den, obracím se na Vás s netradičním dotazem. Chtěl bych se zeptat, zda-li lze nějakým způsobem zvýšit maskulinitu mého obličeje. Od 20 let je můj obličej prakticky stejný, i po 30 roku života je stále bez vrásek, kromě počínajících šedin na sobě známky stárnutí prakticky nepozoruji, za půl roku mi bude 35 let. Tudíž můj dotaz není směřován na omlazení, jako spíše na vyrýsování některých částí obličeje. Mám dětský typ obličeje, velice mladistvý, což může znít jako výhoda, ale není, jelikož mne okolí stále bere jako kluka, nikoliv jako muže. To sebou samozřejmě nese problémy např. při seznamování, či nedostatek respektu a autority. Poslední dobou zkouším cvičit obličej různými cviky aby došlo k vyrýsování některých svalů, hlavně zvýraznění čelisti, (která je bohužel poměrně malá) a zpevnění obličeje, ale velké zlepšení jsem doposud nezaznamenal. Obličej zůstává zepředu stále spíše oválný, čemuž příliš neprospívají ani velké oči, které mladistvý vzhled ještě více podporují a dodávaní mu vzhled jižanského typu (několikrát jsem byl již v životě dotazován jestli nejsem žid, nebo arab - oba rodiče jsou Češi, takže netuším). Vousy trošku pomáhají, ale příčinu problému neřeší. Jsem štíhlý, měřím kolem 180 cm a vážím 73 Kg, sportovní postavy, takže nemám typický baby face, který trápí spíše lidi s nadváhou. Přikládám fotku s vousy a bez a vzor obličeje, digitálně upravený, s maskulinními rysy, kde je vidět proměna, kterou bych si představoval. Děkuji.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
předně bych vás opravil v té "maskulinitě". S výjimkou žvýkacích svalů jsou všechny ostatní svaly tzv. mimické, tzn. zapojené do kůže. Nedovedu si představit žádnou tvářovou "gymnastiku", která by vám měla pomoci.

Asi na prvním místě bych viděl zvýraznění brady do ostřejších hran a zvýraznění lícních kostí. Obě lokality se dají změnit chirurgicky - operací na kostech - provádí čelistní chirurgové, nebo bradovými implantáty, v oblastech lícních kostí pak výplněmi. Na koho se obrátit vám asi neporadím.

S pozdravem
Ivo Menšík
Premium
4 adresy v Praha (kraj), Zlínský kraj... . 16. 4. 2024
Dobry den poslete mi fotky na muj email, podivam se na to a napisu moznosti reseni.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 7. 2012
Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 5. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Obřízka
Žádné odpovědi
Frakční laser
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 5. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 8. 2007
Rekonstrukce prsu
Žádné odpovědi
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Facelift
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 4. 2019
Kyselina hyaluronová
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi