Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Spadlá horní víčka - alternativní zákroky

xtump104
xtump104
4. 5. 2022 · Poslední odpověď: 10. 5. 2022

Hezký den, hledám marně zákrok, který by mi vyřešil spadlá horní víčka, už zasahují do oblasti řas a obávám se, že za nějakou dobu už nebudu vidět. Je mi 39 let, mám implantované ICD - nepřipadají v úvahu přístroje s radiofrekvencí, silným ultrazvukem, elektromagnetickým polem, ani kauter a plexr. Bohužel mám sklony k tvorbě keloidních jizev, proto plastika víček nebyla ze strany chirurga doporučena. Mám genetickou vadu srdce, nechci tudíž ani botox, ani žádné chemické látky do těla. Roky sleduji estetickou dermatologii a nevidím snad žádné trvalejší řešení - snad laser Fotona, nitě apod. Děkuji a jsem s pozdravem Petra Tůmová

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den, Petro, vše je otázkou lokálního nálezu, ale obecně lze říci, že u pacientů s ICD je použití bipolární kauteru bez problému. Botox Vám blefarochalazu nevyřeší a použití nití má svoje limity. Proto bych podle Vašeho popisu volil klasickou blefaroplastiku v lokální anestezii, kde množství i koncentrace lokálních anestetik je malé a celkově se v organismu téměř nijak neprojeví. Co se týče keloidnich jizev, tak ty se na horních víčkách nevyskytují, v odborné literatuře není popsán ani jeden případ, takže nevím, kdo Vám operaci z tohoto pohledu nedoporučoval, ale je to nesmysl.

S pozdravem PŠ
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 5. 5. 2022
Dobrý den,
tuto problematiku řeší plastika očních víček. Zákrok je pouze ambulantní a časově nenáročný. Doporučuji osobní konzultaci.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 5. 5. 2022
Dobrý den,
operaci horních víček je možné podstoupit jen v lokální anestesii, jizvy se obecně hojí velmi dobře. Před výkonem je ale nutná osobní konzultace, kde spolu můžeme všechny podbrobnosti před a po výkonu probrat.
S pozdravem
MUDr. helena Singerová
UEM -Emauizy
Vyšehradská 49, Praha 2
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 5. 5. 2022
Dobrý den,
u pokleslých horních víček je efektivní operace víček, kdy se odstranění kožních převisy a redukují se tukové prolapsy. Výkon je možné podstoupit v lokální anestesii, před výkonem je ale nutná osobní konzultace, kde všechny podrobnosti výkonu a hojení probereme.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
UEM - Emaizy, Vyšehradská 49, Praha 2
Vážená paní Tůmová,
při velikém nadbytku kůže na horních víčkách, nelze stav řešit jinak než chirurgicky, tj. horní blepharoplastikou. Z tohoto pohledu může být problém popisovaný sklon ke keloidním jizvám. Keloid na horních víčkách je velmi raritní věc, keloidní jizva se vytváří obvykle v jiných tělesných partiích. Vše byste měla prodiskutovat s kvalifikovaným plastickým chirurgem, "estetičtí dermatologové" tyto operace neprovádějí.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2008
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Kyselina hyaluronová
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 9. 2017
Operace očních víček
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 9. 2011
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 12. 2022
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 5. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi