Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hnisavá jizva po zmenšení prsou

lucie210536
12. 12. 2013 · Poslední odpověď: 20. 12. 2013

Dobrý den,jsem cca 3 týdny po zmenšení prsou,vše se mi krásně hojí,akorát u levého prsu v takzvaném Téčku se mi udělal hnisavý trojúhelník,nevím si rady a bojím se že se mi to otevře,mažu ho pravidelně každý večer hemagelem už týden,ale zdá se mi ta rána pořád stejná,myslíte že mám být trpělivá a dál mazat?? moc se obávám že se rána rozevře,děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená slečno,

kožní cípy sešité kůže v podprsní rýze nemají vždy dobré prokrvení. Pak může dojít v pooperačním období k malému odumření kůže. Organismus následně reaguje překrytím defektu tzv. fibrinovým povlakem, ploška je pak šedavá, povleklá, s určitou sekrecí do obvazu. Tato věc není infekce. Samozřejmě, že infekce hrozí a pak by, teoreticky, mohlo dojít i k rozestupu rány a případným jiným i vážným komplikacím. Doporučuji Vám navštívit Vašeho operatéra, aby stav zhodnotil a rozhodl o další léčbě. Někdy se, v lokální anestezii, místo vyčistí a opět sešije, jindy je léčba tzv. konservativní, tedy bez chirurgického zákroku. O postupu musí rozhodnout chirurg.

Esthesia, Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Miloš Križko
Praha . 20. 12. 2013
Epidermolyza je len povrchové narušenie kožného krytu - epidermy (prakticky pluzgierik). Stači len povrchová dezinfekcia.

S pozdravom a úctou Miloš Križko, Brandeis clinic Praha

Prajem pekné sviatky
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 12. 2013
Pokud je infekt pod kůží, může to prasknout a vytéct, což pak ovšem po správném ošetření urychlí hojení. Se vším se svěřujte svému operaterovi a choďte často na kontroly. Zhojenu jizvu lze za rok opravit.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

buďte trpělivá. Porucha hojení v T junkci je tak častá, že podle standardů některých zemí není ani hodnocena jako komplikace. Určitě se vám rána nezvětší, ale její přetrvávání může trvat ještě několik týdnů. Ve výsledku zpravidla není ani nutné provádět korekční výkony na jizvách.

S pozdravem,
dr.I.Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 13. 12. 2013
Dobry den, pokud je misto mokvave, doporucuji obkladovat s odvarem repicku lekarskeho,mam s nim jen ty nejlepsi zkusenosti.zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 13. 12. 2013
Dobrý den ,
není důvod pro velký strach .Tento stav v procesu hojení bývá častý ,avšak není dobré to řešit sama. Doporučuji zaskočit za Vaším operatérem .Určitě Vám rád poradí , provede převaz a zhodnotí ,jak to vypadá. Přidá Vám to na klidu . Zkonzultujte s ním také Hemagel do hnisavé rány , nemyslím,že je to nejlepší řešení.
Bylo by rozumné se s ním setkat a poradit ještě do Vánoc ,ať prožijete svátky v pohodě . V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat
Team Formé Clinic přeje krásný den
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Miloš Križko
Praha . 12. 12. 2013
Dobrý deň, skôr sa jedná o miestnu dehiscenciu (otvorenie rany) v inkriminovanom mieste invertovaného "T". Stáva sa to relatívne často a to menšom rozsahu, nakoľko v danom mieste je najväčší ťah na suturu (zošitie). Nechal by som to prehojiť (Promogram a pod. typ krytia lokálne - veľmi rýchlo sťahuje defekt) a následne po ukľudení a zhojení, v prípade nežiadúcej jazvičky, je tento stav možné vykorigovať. V kažkom prípade pri neistote, obrátte sa na svojho operatéra (od toho tu predsa sme:) )

S pozdravom a úctou Miloš Križko, Brandeis clinic Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 11. 2009
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 7. 2018
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 4. 2018
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 10. 2015
Zmenšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2010
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2013
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi