Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Každé ucho jiné

tomas296831
tomas296831
5. 7. 2015 · Poslední odpověď: 7. 7. 2015

Dobrý den, mám na Vás takovou prosbu. Syn má nyní 20 měsíců ( na fotu 1 rok) a narodil se s takovou malinkou vadou - každé ouško má jak tvarově tak velikostně jiné a to zřetelně viz. foto. S manželkou jsme se domluvili,že pokud by se to plastickou operací dalo nějak šikovně napravit bez nějakých zvýšených zdravotních rizik a hlavně malý by si to v budoucnu přál, tak bychom s touto operací souhlasili.Vím, že času máme ještě hodně, ale i tak se ptám již nyní. Dotaz teda zní- jak dalece plastická chirurgie dokáže toto řešit a jsou u nás chirurgové,kteří mají s takovouto operací zkušenosti? Děkuji za každou odpověď i radu. S pozdravem Tomáš

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 7. 2015
Nejlepší odpověď
Ještě chci dodat ke skvělé odpovědi kolegy Víška, že vrozené vady řeší kliniky na pojišťovnu a že ve Vašem kraji je relativně dost velmi erudovaných plastických chirurgů, pracujících na klinikách. V Brně je dokoncě Klinika dětské chirurgie s atestovanou primářkou plastické chirurgie Dr. Vokurkovou, která se touto problematikou, kromě jiných vrozených vad zabývá.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 7. 7. 2015
Dobrý den,
rozhodně lze úpravu oušek provést, ale doporučuji vyčkat do 4 let dítěte.
Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 6. 7. 2015
Dobrý den, vyčkejte, růstem se může vada zvětší části korigovat sama. Konzultaci plastickým chirurgem doporučuji tak kolem 6 roku.S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Vážený pane, pokusím se Vás poněkud uklidnit- ano, u Vašeho syna se jedná o vrozenou vadu levého boltce. Vada je však skutečně malá a nenápadná. Ve věku 20 měsíců nemá smysl uvažovat o nějakém zákroku. nejméně do 3 let věku se budou chrupavky boltce vyvíjet. Avšak, ani v tomto věku boltce neoperujeme. Je nutno počkat nejméně do věku 5-6 let, kdy mají chrupavky náležitý tvar, pevnost a kvalitu. Pokud by Váš syn byl můj vnuk, počkal bych, až si vadu nějak začne uvědomovat a bude mít sám zájem a motivaci provést korekci. To bývá obvykle v předpubertálním věku a nebo v pubertě. Do té doby doporučuji počkat, možná, že pak bude úplně jiná situace. Řešení této vývojové vady boltce patří do běžné škály operativy každého atestovaného plastického chirurga.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Bolest a horké ucho po otoplastice

Kata221
Kata221
20. 2. 2017 · Poslední odpověď: 12. 5. 2019

Dobrý den , jsem 12 dni po operaci, mám už čelenku. Chtěla bych se zeptat jestli mohu umyvat vlasy třeba obden i pokud tam jsou stehy. Levé ucho mi přijde úplně v pořádku, necitim žádnou bolest, ale prave ucho me pobolívá a jakoby hoří , je to normální , ze se jedno asi hoji hůře? To prave mám i vice natekle, jak je možné vidět na fotce.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 2. 2017
Toaletě vodou se nebráním, já snímám obvaz tak 2 týdny po operaci. Voda nikdy nikomu neuškodila, ba naopak. Nemyslím však ponořit se do vody ale jen sprchy.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 8. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2021
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2019
Mikropigmentace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 10. 2013
Otoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2018
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2012
Otoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 9. 2012
Otoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 5. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi