Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nepovedená otoplastika dítěte

jeli6165662
jeli6165662
24. 4. 2021 · Poslední odpověď: 28. 9. 2021

Dobrý den, je tu prosím nějaký zkušený estetický chirurg, který by se tomuto mohl věnovat? Sedmiletý syn má 3 týdny po otoplastice... Je to sice relativně krátká doba a uši asi budou ještě “pracovat”, nicméně už teď je zřejmé, že zákrok se z estetického hlediska nepovedl. Uši vypadají hranaté, jsou příliš přiléhavé k hlavě, až chrupavky vystupují ven a boltec je ještě otočený na ruby, je vidět i při pohledu zezadu... těžko takto popsat, ale zatím jsem se ani na fotkách s takovýmto netypickým nepřirozeným výsledkem nesetkala. Je mi to kvůli synovi moc líto, uši měl odstáté, ale jinak celkem pěkně tvarované a nemůžeme věřit, ze teď vypadají takto. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát a vyčítám si, že jsme se do toho pouštěli. Nějakou dobu to teď necháme být, ale chtěla bych zjistit, jestli se s tím dá např. po 6 měsících něco dělat. Jestli je možná reoperace, která by uchu navrátila přirozený tvar, klidně i za cenu, že budou více odstávat. Logicky se již nechci obracet na stejné pracoviště, byť tam jsem to ještě neřešila, jen mi po sundání obvazů bylo řečeno, že takto to proste bude vypadat. Moc děkuji za případné odpovědi nebo nabídky konzultace.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 28. 9. 2021
Dobrý den,
boltce jsou nyní ještě příliš oteklé, tvar se ještě zlepší.
Měla byste ale se synem na pravidelné pooperační kontroly docházet, poradí vám, jak řešit otok, zkontrolují jizvu. Pokud přetrvává tak velký otok po 3 týdnech, je vhodné zkontrolovat jizvu, popřípadě ji vydesinfikovat.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg, Praha 2
CAN CLINIC
Praha . 29. 6. 2021
Vážená paní, tak, jak to popisujete, došlo pravděpodobně při korekci chrupavky k příliš velkému dotažení modelačních stehů. Dobrou zprávou může být fakt, že se chrupavka šije vstřebatelným materiálem, který se do cca 6-8 týdnů vstřebá. Pak se může tvar mírně srovnat. Ucho je periferní částí těla, má specifické prokrvení. Operací bylo toto prokrvení narušeno /to je vždy/. Proto Vám doporučuji obrnit se trpělivopstí a vyčkat s reoperací cca 2 roky, kdy bude prokrvení zcela obnoveno a jizevnatá tkáň stabilizována. Z toho vyplývá, že pokud by byl za delší dobu tvar boltců Vašeho syna nedobrý, lze to pak napravit.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Redukce horní části ucha - hledám lékaře

LightYagamii
16. 3. 2014 · Poslední odpověď: 2. 4. 2014

Dobrý den,

chtěl bych zmenšit horní část ucha zhruba o 1 - 1,5cm, aby to nebylo do špičky. Byl jsem na konzultaci a doktor mi to nedoporučil, protože se operace nevyplatí kvůli jizvám a odmítl mě operovat. Proto hledám chirurga, který by byl ochoten mi pomoci. Prý mám tvrdší chrupavku.

Předem děkuji za odpovědi

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 2. 4. 2014
Dobrý den, souhlasím s kolegy a operaci - zmenšení horní části uší Vám nedoporučuji. Zdravím Dr. Horyna Pavel

Otoplastika a sport

pavelk
pavelk
22. 11. 2016 · Poslední odpověď: 24. 11. 2016

Dobrý den, chystáme se se synem (9 let) na otoplastiku. Závodně sportuje - judo, počítám, že bude muset být nějakou dobu bez tréninku. Ale několik lidí se mi ptalo, jestli po té operaci nebude muset s judem skončit. Takže můj dotaz zní, zda je možné po otoplastice nadále provozovat kontaktní sporty, konkrétně judo ?

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 23. 11. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den určitě, doporučuji za 2 měsíce, při kontaktním sportu, klidně ještě chránit elastickou čelenkou. Zdravím Dr. Horyna Pavel
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Otoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 12. 2022
Otoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 5. 2012
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 2. 2016
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 11. 2007
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 8. 2023
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Otoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2013
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 9. 2021
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2023
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi