Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Svraštělá kůže po rhinoplastice

Anonymní
tedys
18. 6. 2009 · Poslední odpověď: 20. 6. 2009

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zřejmě na přícucy kůže. Po sundání dlahy jsem měla u kořene nosu jakoby svraštělou kůži. Myslela jsem , že to odezní. Jsem 16dní po sundání dklahy a kůže vypadá pořád stejně. Na rady operatéra masíruji opravdu poctivě krouživými pohyby, aby se kůže odděloval, je to docela nepříjemné. Při zvednutí obočí, ale stále cítím lehký tah, jako kdyby ta kůže byla někde ve středu kosti nosu přilepená. Ale když tou kůží hýbu ze strany na stranu tak je didět, že je trochu uvolněná. Je možné, že se to ještě časem spraví a budu mít normálně hladkou kůži na celeém hřbetu kůže? Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 20. 6. 2009
Dobrý den, nezoufejte, zcela jistě se stav upraví. Nashledanou, dr. Remeš
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 19. 6. 2009
Vážená slečno,
po rhinoplastice může v pooperačním období dojít k mohutnému jizvení v podkoží v celém rozsahu povrchu nosu. Následkem toho je nemožnost pohybů kůží a i opticky to nemusí vypadat hezky. Ale potěším Vás- velmi pomalu, postupně, bude to trvat několik měsíců, se velmi pravděpodobně kůže uvolní a vše bude jak pohmatově, tak pohledově, vpořádku. V tlakových masážích samozřejmě pokračujte ještě nejméně 2 měsíce. A až navštívíte svého operatéra, ještě s ním věc prodiskutujte.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Související dotazy

Kouření po rhinoplastice

Bobo202866
30. 6. 2013 · Poslední odpověď: 6. 7. 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem 9 dní po operaci, stále mám sádru : týden jsem byla doma a poté už jsem partkrát byla mezi lidmi. Neležím celé ty dny, ale chovám jsem se opatrně, snažím se nepředklánět, ale dělám normální činnosti,abych se neunudila k smrti. Ochutnala jsem i cigaretu,ale řekla jsem si,že kouřit nebudu po dobu sádry, poté můžu? Sádru mám na nose volnější, nevadí to, ikdyž ji přelepím, tak je stále malinko volnější. Chtěla bych se závěrem zeptat, jestli jsem neudělala něco špatně? Mockrát děkuji za odpověď S pozdravem Barbora

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 7. 2013
Tuto problematiku proberte s operaterem. Já bych rozhodně z kouření po jakékoliv operaci nadšený nebyl.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Doupravení nosu po rhinoplastice

asam813596
asam813596
6. 9. 2019 · Poslední odpověď: 10. 9. 2019

Dobrý den, jsem po celkové rhinoplastice. Měla jsem větší delší nos. Při operaci mi byl nos více zkrácen, tj. teď mám spíš takový ,,useklý´´ konec s hrotem tvaru spíše bambule. Byl mi výrazněji zkrácen sloupek mezi nosními dírkami. Teď nos z čelní strany vypadá hodně krátký - ta lehce převislá špička nosu tam chybí. Je možné nos lehce o tu špičku prodloužit s tím, že by se i úměrně prodloužil ten sloupek a nos tak z čelní strany působil delší?? Kůži mám stále dost volnou, pohyblivou. (Když si sáhnu teď na ten sloupek, cítím, že je mnohem silnější než byl dříve, znamená to, že tam ta kůže/chrupavka je, jen nějakým způsobem sešitá?)

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 9. 2019
Nechte to vyzrát jak po stránce biologické (zdání jizev) tak po stránce psychické (zvyknout si na nový stav) a řešte to minimálně rok po operaci. Já kupříkladu reoperuji nosy ne dříve než rok po operaci.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 4. 2012
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 12. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 8. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 1. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 10. 2008
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 7. 2012
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2012
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 12. 2017
Profiloplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 12. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi