Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika a změna rtu

klara113030
19. 8. 2012 · Poslední odpověď: 23. 8. 2012

Dobrý den, jsem již půl roku po rhinoplastice, nos se povedl trochu zlobí hojení, ale co mne trápí více, že mi byl při rhinoplastice pozměněn horní ret, byly provedeny jemné zářezy na sliznici rtu, tedy z vnitřní strany horního rtu a to na třech místech. Před operací se mi při mluvení krásně odkrývaly horní zuby, po rhinoplastice je horní ret scela zakrývá, zuby nejsou při mluvení vidět vůbec.Ret působí strnulejším dojmem. Ráda bych se zeptala, proč se toto při rhinoplastice vůbec provádí a zda je takový zákrok na rtu vůbec vratný či ne. Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 8. 2012
Nejlepší odpověď
Domnívám se, že tato diskuse je planá bez toho aniž by to diskutující lékař vyšetřil. Já, kupříkladu, při určitých indikacích, tedy když je na to pacient vhodný, provádím operaci, kdy se se zmenšením, nebo s úpravou nosu sesune horní ret využitím přebytku kůže z nosu. K tomu musí být pacient vhodný a musí mít krátký ret a náležitě poučen, protože je operace velmi náročná, provádí se z řezu v ůstech a z nosích dírek. Není tedy možné aby o tom nebyl pacient předem poučen. Pokud však operací nosu dojde i k poklesu rtu, pak je to situace, která se nemusí předpokládat a může se jednat o komplikaci po operaci nosu. Proto by si k takovéto specifické diskusi měl postižený pacient nechat provést vyšetření u jiného zkušeného plastického chirurga k objektiviźaci situace. Není to vůbec proto, že by si měl pacient stěžovat na svého operatera, ale proto, aby se pacient uklidnil a ujistil se o provedeném výkonu.Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 21. 8. 2012
Před operací se podepisuje informovaný souhlas se zákrokem. Váš dotaz by měl směřovat na operatéra. Vzhledem k těsné blízkosti nosu a horního rtu jsem já tyto dvě operace neprováděl současně. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 20. 8. 2012
Dobrý den, jizvy na horním rtu vznikají při jeho operačním zvětšení. Váš dotaz znamená, že jste překvapena a před operací jste nekonzultovali vlastní rozsah provedeného zákroku? dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Malé rty, nos roste od rtu,nevýrazná brada - úprava obličeje

zadna913953
zadna913953
26. 5. 2020 · Poslední odpověď: 1. 6. 2020

Dobrý den, nevím zda je problém na mém obličeji s nosem (zdá se mi že se věkem hodně zvětšil). Taky mi vadí jak nos roste už jakoby ze rtu. Nebo spíše esteticky vadí malé rty se spadlymi koutky a nevýrazná brada. Prosím odborníky o radu co bych nejlépe měla upravit aby celkový dojem působil lépe. Nebo všechno? Děkuji

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 6. 2020
To o čem píšete, že nos jakoby táhne ret ven, to řešit lze, Celkově je však nutná konsultace. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Dělám nosy více než 25 let, tedy jakési zkušenosti mám. Na konsultaci se můžete objednat na *******, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami. Začínáme konsultovat v květnu, pokud se nic závažnéhop nestane.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 8. 2014
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2011
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2022
Facelift
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 2. 2020
Mastektomie
Žádné odpovědi
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 8. 2011
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 10. 7. 2019
Změna pohlaví
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 2. 2011
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi