Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pooperační péče, masáže, technika po operaci víček

Jana259020
15. 2. 2016 · Poslední odpověď: 16. 2. 2016

Hezký den. Jsem po operaci horních víček 12. den. Protože jsem se dočetla a vím, jak jsou důležité tlakové masáže jizev, chtěla bych se zeptat.

1) Od jaké doby od operace tyto masáže provádět a hlavně JAK ? Vůbec o technice masáží nic nevím, prý krásně vytvarují oko do požadovaného tvaru, aby nebyla tzv. malá, prasečí očička, které nyní mám. Vím, že je to vše ještě krátká doba, ale chtěla bych poprosit o techniku masáží.

2) I po odstranění stehu mám sice velké otoky horních víček, chladím, užívám Aescin, ale oči silně slzí a hlavně se mi nelíbí tvar malých očí. Vždy jsem měla prý krásné, velké oči, nyní změna vzhledu značná, bohužel k negativnímu. Mám malé oči, přivřené. Je to vždy, protože se ubrala kuže na víčkách, nebo to vždy není? A časem se to upraví, nebo taky ne? Modřiny nemám žádné.

Moc děkuji za váš čas a budu vděčná za rady.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 2. 2016
Nejlepší odpověď
Je mi hodně líto, že Vaše otázka ode mne nenajde naplnění. Všechny tyto dotazy Vám má říci operater a nemáte se na ně prát "ex post". Každý z nás postupuje tak trochu jinak a každý klient je originál. Váš operater ví nejlépe "jak to vypadá uvnitř" a co tam prováděl. Chladné obklady dva týdny neuškodí, ale pomohou, ptáte se celkově brzo, dejte tomu chvíli k hodnocení tak 3 měsíce. Stejně se s tím t.č. nic dělat nebude. Slzící oči vykapávat očními kapkami.
Držím palce...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 16. 2. 2016
Dobrý den,
masáže jizev po operaci víček se provádějí 14 dní po operaci. V tuto dobu je již možné na jizvu položit prst, zatlačit a držet si 5-10 sekund, pod prstem ucítíte jizvu, která se postupně uvolní. Postupně tímto způsobem vymasírujete celou jizvu, jen tlakem, bez pohybu prsu. V tuto dobu se již jizva neroztáhne, uvolní se a nebude tak tmavá a postupně vybledne. Masáže proces hojení jizev urychlí.
Asi 10 dní po operaci víček si můžete již jizvu zalíčit, aby nebyla tak nápadná.
Ve většině případů je nutné masáže provádět po dobu 2-3 měsíců, 2 krát denně, po dobu 15 minut.
S pozdravem
Dr. Helena Singrová

MUDr. Simona Ježková
Liberec . 16. 2. 2016
dobrý den, moji pacienti provádějí tlakové masáže již od desátého dne po operaci ..veškeré informace by vám měl podat, případně otázky zodpovědět, vás operatér. někdy se klienti zapomenou nebo ostýchají zeptat při poslední kontrole, a pak to řeší na internetu, ale jak uvádí kolega, každý pacient je ojedinělý a nejlepší je osobní poučení! a jelikož jste z liberecka, můžete kontaktovat naši ordinaci v liberci :-) sj
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 6. 2007
Operace očních víček
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 3. 2019
Operace dolních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 2. 2020
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 3. 2013
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 5. 2007
Operace očních víček
29 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2020
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 5. 2021
Operace horních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2017
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 2. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi