Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Péče o odchlípené víčko po operaci

baletka
baletka
25. 1. 2020 · Poslední odpověď: 5. 2. 2020

Dobrý den, jsem pět týdnů po operaci spodních víček a týden po broušení jizev laserem. Víčka mám stále odchlípená od bulvy. Je to velmi mírné odchlípení, ale přesto velmi nepříjemné. Levé oko se mi navíc otevírá, musím na zavírání očí vynakládat poměrně značné úsilí. Oči mám neustále uslzené a pociťuji v nich i nepříjemný tlak a jakoby sníženou kvalitu vidění. Operatéra jsem na odchlípené víčko upozornila velmi záhy po operaci, říkal, že je to otokem a spraví se to. Totéž tvrdil před týdnem před broušením jizev, stejně tak ovšem tvrdil, že laserové broušení nebolí. Bolelo to hodně a já na tu bolest nebyla připravená, pan doktor mi následně řekl, že to tak moc bolet nemůže, a že je to psychické. Pak mi řekl, že žádné ektropium nemám, a že se nemám zhlížet v zrcadle a hledat mikro asymetrie. Pak se se mnou velmi rychle rozloučil, a když jsem požádala sestřičku o kontrolu v čase, kdy pan primář bude mít o něco více času, než tři minuty, řekla mi, že pan primář prostě více času nemá. Necítím z pana doktora vůbec žádný zájem, nevím, jak s ním probrat své obavy, jelikož si apriori myslí, že jsem hysterka. Rovněž mi nedoporučil vůbec žádné masáže, dal mi pouze hirudoid gel, který je v očním okolí hodně nepříjemný, ale držím a mažu. Všichni hovoří o takových masážích, vylepování víček, mně bylo řečeno, že nic masírovat nemám, další kontrolu mám až za měsíc. Nechci nic zanedbat, moje tvář je můj pracovní nástroj a kvůli pocitu neustále rozmlženého zraku jsem i dosti nekoncentrovaná a hodně unavená. Nevím, jak mám s takovým přístupem tomuto vyhlášenému lékaři důvěřovat, proto vznáším dotaz i sem, jak se o oči postarat, zda masírovat nebo ne, zda se to odchlípení spraví.. zatím vypadám stále jako, jak to tady nazvala jedna paní, jako smutný kokršpaněl. Přikládám dvě fotky, druhá je záměrně při pohledu zespoda, protože tam je odchlípení znatelné.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 1. 2020
Nejlepší odpověď
Domnívám se, že čas na úplné zahojení ještě nenastal a Vy ve strachu ze zanedbání tlačíte na lékaře, aby to bylo honem honem zahojené. Rovněž si nemyslím, že je dobře pálit operovanou krajinu laserem. To vše dráždí operaovaní místa vede to k dalšímu otoku a komplikacím. Ledujte co to jde, možná si jen opatrně 20 s. tlačte na vnitřní třetiny víček opřením kůže o kostěnou očnici a tak dva týdny nic jiného nedělejte. Podle toho co vidím (ač nerad to řeším z fotek) si myslím, že to bude dobré. Držím palce.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 3. 2. 2020
Dobrý den, jak jste již zmínila - vylepování víčka. Tento trik bych určitě doporučil jako doplněk k tlakovým masážím a ledování. Nejvhodnější jsou na to tejpy (my používáme omnifix nebo mefix) střižené tak, aby se víčko podlepilo a tejp směřoval kolem zevního koutku oka někam ke spánku. To by mělo podpořit vstřebání otoků. Dle fotky si taktéž myslím, že by to mělo být dobré.
Zdraví Jakub Kníže
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 27. 1. 2020
Dobrý den, provádějte masáže dle pokynů Vašeho chirurga.
Zdraví Dr. vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2016
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2019
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 3. 2013
Operace horních víček
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2013
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 4. 2007
Operace očních víček
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 6. 2023
Operace očních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 4. 2013
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2007
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 11. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi