Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ekropium a vzhled očí

PS1
7. 3. 2022 · Poslední odpověď: 12. 3. 2022

Dobrý den.

Předem děkuji všem za váš čas na odpověď. Před 14 dny jsem byla na operaci dolních víček. Jsem dost nespokojená a na nervy z dosavadní situace. Značné odtaženi oč.viček začalo 3. den. Po vyndání stehů ještě horší. Jak dlouho je to normálni? Prý by mohly pomocí tejpy. Jak se to prosím dělá? Bude nutná operace? Prý je to jediné řešení. Jsem z toho na nervy. Celkový vzhled je také divný. Stále to mam velmi červené a kůže se pomalu loupe. To je normální? Mám to něčím mazat?Jsou vůbec v tomto stavu vhodné masáže a natírat jizvy New gelem?

Opravdu jsem zoufalá. Tohle jsem od operace nečekala.

Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 12. 3. 2022
Dobrý den,
vše chce svůj, čas, také každý s hojí různě dlouho. Nespěchejte a příliš neesperimentujte s různými gely nebo krémy, které by mohly vaši růži zbytečně dráždit. Mnohdy je zarudnutí a otoky víček jsou způsobeny právě nevhodnou kosmetikou. Používejte krémy, pleťová mléka atd. na obličej jen ty, na které jste zvyklá.
Nebojte se, brzy se vše dobře zahojí.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg, Praha 2
Vážená paní, Váš stav souvisí se zbytkovým pooperačním otokem a tahem čerstvých jizev. Potěším Vás, to u dolních víček bývá. Po operaci je dobré kožní kryt promašťovat nějakou Ophtalmo- mastí, vykapávat podrážděnou spojivku a uplatňovat tlakové masáže. I tejpování steri-stripy by mohlo pomoci.
Prodiskutujte to s operatérem. Jsem přesvědčený, že po několika měsících bude vše vpořádku.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, dočasné odtažení dolního víčka po dolní blefaroplastice není výjimečnou komplikací, většinou se upraví pomocí dobře provedeného tapingu, důležité je rovněž zabránit vysychání oka pomocí umělých slz, či jiných očních kapek. po vytažení stehů je důležité jizvy promazávat, stačí jakýkoli oční krém a případné zatuhlosti v jizvách promasírovávat pomocí tlakových masáží. Rekonvalescence a hojení po dolní blefaroplastice je z povahy zákroku výrazně delší, než po horní. Přeji brzké vyhojení, s pozdravem PŠ
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Profiloplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 11. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2022
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 2. 2008
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2020
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 9. 2007
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2018
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Mezonitě
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 10. 2016
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi