Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoky po abdominoplastice + finální vzhled

Chalja
19. 5. 2022 · Poslední odpověď: 17. 6. 2023

Dobrý den. Jsem 14 dní po abdominoplastice a sešití rozestupu svalů. Ráda bych se zeptala, kdy je vhodné ležet na boku a dále mě zajímá, kdy ustoupí otoky. Bříško je nyní takové vypouklé, tak dá počítat, že se ještě změní, anebo již je to finální vizuální výsledek. Břišní pás nosím neustále, pouze na sprchu sundám a nyní již po vytažení stehů na tlakovou masáž jizev, na kterých mám poté silikonové náplasti. Zajímá mě jen, do kdy je předpoklad otoků (samozřejmě u každého individuální) a zda nyní ještě není finální vzhled břicha?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 17. 6. 2023
Dobrý den. Finální výsledek operace se hodnotí za zhruba 1 rok. Otok je možný i 2-3 měsíce. No pokud máte podezření, to není otok, navštivte lékaře. Pohmatem vyšetří, jestli se Vám nehromadí tekutina. Lze ji odsát i ambulantně, nemějte obavy. Pokud jizvy máte zahojené, můžete masírovat. Dobré je promazávat jizvy i celé bříško. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 23. 5. 2022
Dobrý den,
doporučuji probrat Váš stav s operatérem.

S pozdravem
MUDr. Peter Mertan
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 23. 5. 2022
Dobrý den,
pokud máte větší objem břicha, než po operaci, měla byste jít na kontrolu ke svému operatérovi, je možné, že máte serom, který je nutné odsát.
Podle toho se pak odvíjí i pooperační péče. Po odsátí seromu je nutné ležet na zádech s podloženými koleny, aby břišní stěna nebyla napnutá. Masáže jizev se obvykle doporučují až po jejich kompletním zahojení, což je obvykle měsíc po operaci. Elastické prádlo noste stále po dobu asi 6 týdnů.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 10. 2021
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2018
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 9. 2012
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 8. 2011
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2022
Laserová liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Abdominoplastika
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 9. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi