Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rizika sklerotizačniho roztoku...

Johanka231175
15. 11. 2016 · Poslední odpověď: 18. 11. 2016

Dobrý den, hledám bezpečnějsmi látku nez je současný uživaný preparat ke sklerotizaci,kde jsou uváděna velká rizika-cévní prihody, zhoršenil zraku, riziko embolie do 4 tydnů , flebotrombóza, neurologické potiže, aj..Je to látka na bázi anestetik( s těmi mám problém), coz mi Dr.Derflová z Laser Anděl v Praze hned vyjmenovala a ja sklerotizaci metliček raději vzdala.. ??neexistuje např. již vykonnějši laser na větši metličky?? Této látky se velmi obavám po přečtení účinků a ruzik a hlavně vystrašení Dr. Derflovou. Ona je sice dermatolog, ale na stránkách laser Anděl uvádí, ze flebolog.. Velmi me vystrašila.. poradite mi?? Metličky mi velmi vadi...

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
obávám se, že u nás nenajdete nikoho, kdo by byl ochoten použít jinou látku na sklerotizaci, než je více než 30 let osvědčený Aethoxysklerol. Podrobnější info o této problematice najdete na mých stránkách info o zákroku a další podrobnosti tamtéž, když si rozklikáte levý sloupeček odkazů.
K informacím, které jste dostala se raději nechci vyjadřovat, ani co tím bylo sledováno, ale snad vám to osvětlí přirovnání, že tato rizika odstraňování metličkových žil na dolních končetinách jsou stejně pravděpodobná, jako když já budu tvrdit, že zítra vybuchne Temelín. To co uvádíte, platí pouze pro aplikaci do obličeje, kde je sklerotizace tak jako tak kontraindikovaná. Za 20 let specializace na sklerotizace mohu počítat aplikovaný Aethoxysklerol na desítky litrů a měla jsem naštěstí jen jednu alergickou reakci u klientky zvládnutou na místě kalciem. Samozřejmě každý zákrok nějaká rizika má, ale to byste si podle příbalového letáku nemohla vzít dnes ani vitamíny.

S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den Johanko,
farmaceutické firmy se takto chrání proti žalobám (dochází to tak až do absurdit podobných americkému návodu na mikrovlnku, že v ní nemáte sušit kočku a jiná domácí zvířata) a ve výsledku veškerou odpovědnost hází na hlavu lékaře, protože v každém letáčku po výčtu nežádoucích účinků ještě najdete: "poraďte se se svým lékařem". My jsme pak v situaci, že bychom nemohli pacientovi ani zalepit odřeninu náplastí, protože na ni může být alergický.
Nikdy nelze 100% vyloučit nějakou reakci, ale záleží na tom, jakou má lékař s danou problematikou zkušenost a tím pádem vás dokáže informovat o očekávaném pozákrokovém průběhu, abyste se nemusela děsit.
Klidně se objednejte na konzultaci, určitě váš problém má řešení.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Mezoterapie
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 7. 2015
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 5. 2023
Zvětšení rtů
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2014
Liposukce
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 4. 2007
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 12. 2016
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2007
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 1. 2013
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2007
Gastrický bypass
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 8. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi