Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Augmentace a riziko embolie

Uzivatel
3. 7. 2008 · Poslední odpověď: 9. 5. 2012

Dobrý den,Měla bych vážný zájem o augmentaci,ale můj největší strašák je plicní embolie,jsou tyto pooperační stavy časté?Musí mít člověk pro toto predispozice?Provádíte nějáká preventivní opatření proti tomuto stavu a když tak jaká?Jak dlouho po operaci se embolie může objevit,myslím jako následek operace?Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den. Plicní embolie se může projevit hned po operaci nebo i později. Prevencí je elastická bandář dolních končetin a včasná mobilizace, nejlépe první den po operaci. Hormonální antikoncepce, jejíž užívání zvyšuje riziko trombózy je možno vysadit nebo použít preventivně léky proti srážení krve,rodinná anamnéza hraje taky určitou roly, proto je nutné podrobné předoperační vyšetření. Zdraví mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 10. 7. 2008
Zdravím Vás a nemohu jinak než potvrdit, co Vám již napsali kolegové. Za 19 let mé chirurgické praxe jsem osobn? tento problém ?ešit nemusel.Natož u zv?tšování prs?. Prevence tromboembolie existuje a nasazuje se v p?ípad? pot?eby. To ?ekn? p?edopera?ní vyšet?ení,které s provádí p?ed operací.Myslím, že se nemusíte této komplikace obávat. Je-li pro Vás dostupná Ostrava, rádi se Vám budeme v?novat.Máme s t?mito operacemi mnoholeté dobré zkušenosti Veškeré podrobnosti najdete na našich stránkách : S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Hradec Králové . 3. 7. 2008
Dobrý den, plicní embolizaci po augmentaci jsem nikdy nezažil a neznám takový případ ani z doslechu. Přesto se provádí rutinní preventivní opatření, které spočívá v předoperačním podání nízkomolekulárního heparinu, bandáži dolních končetin formou elastických punčoch, dostatečné hydrataci a včasné mobilizaci pacientky. Myslím, že můžete být naprosto klidná. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 3. 7. 2008
Milá Veroniko, jsem zcela a úplně přesvědčen, že vaše obavy jsou úplně zbytečné. Je pravda, že vždycky se může stát téměř cokoliv, ale plicní embolii po augmentaci prsů jsem za celou svou mnohaletou praxi nikdy nezažil. Samozřejmě, že důležité je dobré předoperační vyšetření, ale bez něj by vás žádný slušný plastický chirurg neměl operovat.Zdraví Dr Svoboda
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 3. 2009
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2009
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2015
Zvětšení rtů
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2014
Liposukce
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 4. 2007
Sklerotizace
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2016
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 12. 2016
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2007
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 1. 2013
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi