Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Augmentace po nemoci (erysipel) - riziko

linda11111
21. 4. 2015 · Poslední odpověď: 22. 4. 2015

Dobrý den , prosím o radu.V nejblizsi dobe bych chtěla podstoupit augmentaci,termín operace mam jiz pul roku na kveten..nastal ale u mě zdravotní problém.Na levé noze se mi udělal erysipel.Tuto nemoc jsem mela poprve,je mi 31 let.Prubeh byl lehký ,bez horeček,týden atb azitrox.Na noze zustal mirny flek,ktery bledne.Nemoc mi byla diagnostikovana pohledem ,stery neprobehly ,kazdopadne krev po lecbe antibiotiky je v poradku.Imunitní problém si myslím ,že nemám ,nekolik let jsem nebyla vazneji nemocna. Bude možné podstoupit augmentaci ? Nebo je tam nějaké riziko , že by se mohla tato nemoc vratit a implantat by musel jit kvuli tomu ven ? Pokud bude mozne zakrok podstoupit s jakou casovou prodlevou po tomto onemocneni ? Dekuji moc za odpoved

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno Erysipel, je znám jako "růže" a nebo jako "oheň sv. Antonína", je infekční onemocnění způsobené obvykle streptokokovými bakteriemi. Během onemocnění a nebo těsně po /řádově 2-3 měsíce/ by určitě neměla být provedena jakákoli plánovaná kosmeticko-estetická operace. Doporučuji Vám ve vaší situaci odložit operaci alespoň o čtvrt roku. Nejde vůbec o recidivu té "růže" na kůži , ale o obrovské riziko, že se infekce dostane do dutiny s implantáty. Pak by došlo téměř ke katastrofě- mohla byste se dostat do septického stavu s ohrožením života a implantáty by musely být okamžitě odstraněny. Zbytečně neriskujte a buďte trpělivá. Na toto téma se poraďte se svým operatérem, je to především jeho a také Vaše zodpovědnost.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, mám kamaráda ze studií, výborného a velmi vzdělaného lékaře- : prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc., je přednostou infekční kliniky 3. LF UK nemocnice Na Bulovce, Praha 8. Pokud byste se na něho obrátila mým jménem, jistě by se pro Vás snažil vymyslet optimální léčbu. K fotografii- ano jste indikována k augmentaci....
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená Jano, ve Vaší situaci je každá rada drahá. Jsem plastický chirurg, nezabývám se bakteriologií nebo infekčními nemocemi. Píši na základě svých mnohaletých zkušeností a znalostí vymezených mým oborem. Z vašeho textu je evidentní, že trpíte právě tou chronickou infekcí. Ani léčba antibiotiky zřejmě není účinná. Infekce se může, i ze vzdáleného ložiska v jiném orgánu a nebo anatomické oblasti, šířit krví po těle. A oblast implantátů je obvykle místo největšího oslabení, tedy je dosti velké riziko, že se infekce usadí právě v operované oblasti. Pokud byste se nechala operovat, musíte si být všech těchto teoretických rizik vědoma /a také Váš operatér/. Nevím, jak jste v souvislosti s méně objemným poprsím na tom psychicky. Kdybyste byla moje dcera , asi bych Vám operaci spíše rozmlouval .
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
dobry den
Nedoporučuji ten zákrok provádět do té doby než vám to dovolí váš ošetřující lékař na kožním s doporučení na léčbu která je nutná při zákroku .

Erysipel neboli růže (lat. erysipelas) je akutní lokalizovaný zánět kůže s alterací celkového stavu, jehož původcem jsou typicky beta hemolytické streptokoky skupiny A (Streptococcus pyogenes), méně často skupiny C, G a B (Streptococcus agalactiae), kultivačně mohou být někdy prokázány zlaté stafyloky či G-bakterie. Nejčastěji se erysipel vyskytuje na nohou a v obličeji. Vstupní bránou infekce je porušená kožní bariéra (macerace, bércové vředy, ragády, eroze). Přenáší se od nemocného člověka nebo endogenně z nazofaryngu do poraněné kůže, u novorozenců do pupečníku. Inkubační doba je krátká, většinou 1–3 dny. Onemocnění má sklon k recidivám, recidivy vznikají většinou endogenní reaktivací bakterií. Po erysipelu se může po období latence (1–4 týdny) vyvinout akutní glomerulonefritida. V České republice je povinné hlášení erysipelu.[1]
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 4. 2015
Potvrzuji tvrzení kolegy Víška. Po takovém to infekčním onemocnění bych se bez řádného vyšetření a dostatečně dlouhé době do operace nepouštěl.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, asi jsem Vás dost vystrašil, respekt však musí být. Ten čtvrt-rok považuji za jakýsi časový polštář, kdy, po vyléčení, by infekce neměla hrozit, snad již jen teoreticky. Další vyjmenovávání teoretických rizik ve smyslu infekce již nemá cenu, protože např. i lehce zanícený nehet, zub nebo nějaká močová infekce jsou potencionálními zdroji třeba i velikých komplikací. Po augmentaci, pokud organizmus postihne nějaký infekt, stav se musí co nejdříve řešit a zahájit cílenou léčbu. Viděl jsem již např. i po mnoha letech od operace infekci kolem implantátu od zhnisaného kořene zubu. Tato rizika je třeba mít na paměti a nic v budoucnu nepodcenit. Domnívám se, že bychom měli diskuzi skončit, teorie na toto téma je rozsáhlá. Operaci podstupte, až budete i z pohledu kontrolujících lékařů zdráva a subjektivně i fyzicky budete v perfektní kondici.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
... ano, bohužel, infekce může být teoreticky v chronickém stadiu /např. v krčních mandlích apod./. Názor toho jiného lékaře je mi divný, jaká je jeho specializace? Určitě Vám doporučuji nespěchat a mít stoprocentní jistotu před operací že jste absolutně zcela zdráva. Běžné vyšetření krve v tomto smyslu toho mnoho neodhalí. Jiné testy z velmi specializovaných laboratoří nemá cenu provádět, jsou velmi drahé. Lepší je počkat. Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 5. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2009
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 4. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2008
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2012
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 3. 2017
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 2. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2007
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 12. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 10. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi