Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest bradavky

mispule
15. 9. 2008 · Poslední odpověď: 4. 7. 2009

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem. Přesně před 3 lety jsem absolvovala operaci prsou.Jedno prso mi bylo zmenšeno, do druhého mi byl vložen implantát(kvůli asymetrii).Před 2 dny mě začala pobolívat bradavka u prsu,kde mám vložený implantát.Není to nijak hrůzostrašná bolest,ale vím o tom prsu a nejvíc to cítím,když mám nějaký těsný oděv.Bradavka je velmi citlivá a začalo to zničeho nic.Také jsem se četla,že po pár letech implantát změkne a ani není cítit na dotek,ale mě se to teda zatím nepoštěstilo, a implantát je stále hmatatelný.Děkuji předem za radu a případná doporučení.Marie

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 4. 7. 2009
Dobrý den, implantát jako cizí těleso je vyroben tak, aby neměnil své vlastnosti. Tedy nelze očekávat , že bude časem měknout. To by byl poškozen a musel by se odstranit. Stav, že pohmatem cítíte implantát se nebude zlepšovat, ale naopak. s přibývajícím věkem a tlakem implantátu bude ubývat prsní žlázy i tkání kolem implantátu a tento bude hmatný více. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 9. 2008
Vážená paní,
Vámi popisovaná bolest bradavky může být zcela bezvýznamná, vzniklá po nějakém podráždění nebo pohmoždění. Může však jít např. i o počínající zánět, což v terénu, kde v hloubce je uložený implantát, by mohlo být velmi nebezpečné. Měla byste zajít za svým operatérem, který by měl stav posoudit: Též by Vám měl vysvětlit teorii umístění implantátu a objasnit, proč je hmatný. Domnívám se však, že máte poněkud nesprávné informace o "měkkosti" či "tuhosti" implantátů. Za 25 let praxe jsem se ještě nesetkal se situací, že by implantát postupně měknul. Spíše se občas setkávám se zatuhnutím, což je způsobeno kapsulací. S pozdravem,
Prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Chrudim . 15. 9. 2008
Dobrý den. Radil bych kontrolu na mammologii a u operatéra. Tuhost implantátu se nemění. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 15. 9. 2008
Asi by bylo dobré se ukázat Vašemu lékaři. Vložený implantát ale zůstává stále stejný, neměkne ani netvrdne, pokud není závadný. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 7. 2008
Vpáčené bradavky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 1. 2014
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 2. 2010
Gynekomastie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 2. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 8. 2007
Vpáčené bradavky
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 6. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 4. 2020
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2022
Zvětšení prsou
28 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 9. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi