Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Opakované komplikace po zvětšení prsou

Denda05
16. 7. 2014 · Poslední odpověď: 16. 8. 2014

Dobrý den, před 5 lety jsem podstoupila augmentaci prsou kde mi měly být vloženy anatom. implantáty pod sval. Byla jsem po jednom dítěti a s výsledkem pak celkem spokojena cca 2 roky, pak následovalo zvedání-vypnutí prsou z důvodu povolené kůže z podprsní rýhy u stejné kliniky. V říjnu 2013 se mi narodilo druhé dítě a po komplikacích s kojením jsem po 6 týdnech kojit přestala a finální výsledek prsou byl hrozný. Rozhodla jsem se jít do jiné kliniky na konzultaci a domluvila se na nové operaci s tím, že mi pan doktor řekl, že to vypadá, že mám implantáty uplně otočené což se udajně u anatom. implantátu stává..volala jsem do puvodní kliniky zjistit, kolik že to mám vlastně ml v implantátech a bylo mi řečeno 500ml. Muj nový pan doktor objednal dvě velikosti 560ml a 620ml s tím,že na sále se rozhodne jaký. Chtěla jsem zachovat stejnou velikost prsou kterou jsem měla a hrozila se té větší velikosti. Domluva byla taková,že když mám implantáty už pod svalem tak se jen vymění a rovnou udělá k tomu modelaci at pěkně drží svůj tvar a kdyby náhodou pod svalem nebyl, proč by nebyl když tamta klinika je pod sval měla dát, tak by je tam prostě dal. Operace proběhla v květnu 2014 po probuzení jsem se dozvěděla, že mám tu větší velikost a uplně se zhrozila, že budu mít prsa moc velká..jenže pak přišel muj pan doktor a řekl mi, že jsem nikdy anatom. implantáty neměla a nikdy nebyli pod svalem! Uf...takže tak velká ty prsa nejsou spíše menší :-/ nejde slovy popsat jak hrozně mi bylo :( a ještě stále je, už jen díky komplikacím co teď mám. Cca po týdnu od operace se mi posunul implantát pod podprsní rýhu a během pár dní na to se udělal větší otok a píštěl a začala vytékat taková do žluta zbarvená mazlavá tekutina...pan dr. mi tam dal steh a čekalo se, jenže praskl a pak zase ještě více .. pak byl na dovolené a zkouknul mě jiný dr. a chtěl mě ihned na sál..šla jsem po ani né týdnu..předtím mi byl udělaný stěr na stafylokok 2x ale ani jednou se nepotvrdil, byla jsem vystrašená doktorem, že mi implantát budou muset vzít až na pul roku, ale naštěstí jen byl vyndán vyčištěno prso a ihned vrácen zpět...brečela jsem jim na sále měla jsem horzný strach..po probuzení mi bylo řečeno, že mám 60-70 procent šancí,že to bude ok.. po ani né týdnu kontrola už u mého dr. a už tam byla maličká dírka a vytékala opět nějaká tekutina, dal mi na to naplast se stříbrem s tím, že snad to bude ok.. jenže není! Rozjelo se to a dirá je větší - píštěl :( začalo to opět téct více a díra se zdá být dost velká.... druhé prso je ok pouze tohle jedno zlobí. Už nevím co s tím, platím si doma chuvu pro děti, nic nedělám a i přes to je to špatně :( na kontolu dojíždím přes 100km a musím tam být 1-2x týdně....do práce nemužu, nic nemužu :( jsem zoufalá a prosím o radu, co s tím. Byl by tady nějaký dr. který by byl ochotný se na to ihned podívat a pomoc? Děkuji :(

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Prostějov . 19. 7. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den.
Vše, co popisujete je velkou bránou infekce a velké riziko pro Váš život.
Negativum vzdělanosti pacientek vede k tomu, že mají hodně informací, které nedokážou správně vyhodnotit.
Rozhodování je těžké a potom pacientky nesouhlasí s doporučovaným lékařským postupem.
Jednoznačně a autoritativně bych doporučila implantát odstranit, dutinu zahojit a až potom pokračovat.
Vpravování tuku do takto infekci otevřeného terénu je zcela nemožné. Tato procedura se musí opakovat.
Vše je potřeba zvážit. Pokud se chcete z této situace dostat, nechejte se správně léčit.


MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 7. 2014
Tak hodně štěstí a dejte vědět jak to dopadlo, je to i pro nás poučné...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 7. 2014
Zvětšoval jsem prsa vlastním tukem už cca před 15 lety. Metoda měla svá úskalí, vrátil jsem se k augmentaci pomocí silikových implantátů. Nechci Vám brát naději, ale jsem velmi skeptický. I fotodokumentace napovídá, že je prs netypicky oteklý, na pohled je jasné, že bude velmi tuhý...
Hodně štěstí
Zdraví MUDr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 7. 2014
Chápu, že to chcete zkusit, ale i ta malá naděje, kdy se prostor zhojí s největší pravděpodobností povede k dalšímu problému a to je kapsulace implantátů a prsa nejspíše dříve či později ztuhnou. Rozhodování je však na Vás. Rozhodně bych nyní nedoporučoval investovat do dalších implantátů. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 7. 2014
Vážená paní, mrzí mně Vaše komplikace a možná i to co bych Vám měl napsat, chcete li se pravdě kouknout do očí....
Předně, nejméně významný problém v současné době je typ implantátu, který jste původně měla - musela jste obdržet před propuštěním doklad o typu a výrobci implantátu, jakýsi záruční list, kde je přesně psáno co jste měla za implantáty.Pokud jste jej nedostala, pak pracoviště které Vám provádělo původní výkon sice chybovalo, ale určitě jej má v dokumentaci - jinak to nejde. Toto je důležité jen z ekonomického hlediska, protože, až na výjimky, je anatomický implantát dražší než kulatý.
Posice implantátu: za více než dvacet let mé praxe se mi opakovaně stalo, že se sval nad implantátem přesmykl a implantát pak působil, že je nad svalem. Jsem si s tím jistý, protože jsem opakovaně prováděl plastiky svých zvětšených prsů a tento stav jsem objevil. V 99 % dávám implantáty pod sval.
Kolegové, kteří se snažili Vám zachránit implantáty tento výkon takto provedli, dle mého názoru jen proto, že akutní situaci řešili za kolegu z jiného pracoviště a smůla byla, že jí neřešil on sám. Mě se sice píštěl za 20 let stala asi jen 2x ale vím, že musely být implantáty odstraněny, neboť bez odstranění cizích těles (implantátů) je velmi problematické infekci vyléčit.
Držím palce, ale myslím si že ideální by bylo v současnosti implantáty odstranit a rok po zhojení si nechat udělat jen plastiku prsů a vy uvidíte, zda by vás to alespoň částečně neuspokojilo a ne-li, pak za další rok vloži
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 17. 7. 2014
Dobry den, pokud Vám nepomohla ATB, lasery, reoperace, výplachy a díra se zvětšuje a je zde stale sekrece, je to známka toho, ze tělo bojuje s Vašim implantátem a nechce ho přijmout. Záleží na tom. Jak prs vypadá a jak vyšla kultivace a citlivost ze stěru, ale nám obavy, že se bude muset implantát vyndat. Hodne stesti, dr Vraspirova Blanka
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Reoperace odlehčenými implantáty - výměna implantátu

Valina
Valina
25. 1. 2020 · Poslední odpověď: 27. 1. 2020

Dobry den, bude to rok, co jsem podstoupila augmentaci prsou, operaci jsem zvažovala dlouho, ale jelikož jsem onemocněla rakovinou prsu (prso neodstranovali) a ještě 5let jsem po léčbě čekala, aby vse bylo OK, sla jsem na zvětšení v pokročilým věku - 48 letech, strasne jsem se těšila, a plné duverovala svému doktorovi. Na konzultaci neprobíhalo ani měření ani zkoušení implantátů do podprsenky, myslela jsem si, ze si nemůžu kvůli te prodělané léčbě vybírat , říkala jsem si, ze pan doktor musí vědět (teď sama sebe nechápu). Implantát mám pod žlázu 315 polytech a na otázku jestli bych mohla jiný odlehčený, mi bylo řečený, ze ne-opět jsem to přisuzovala te me léčbě , ikdyz mi můj onko.doktor augmentaci schválil, ze vubec neni žádný problém. Teď mám jedno prso tvrdé a na kontrole, kterou jsem si sama vyžádala , mi bylo řečeno, ze je tam kapsule a až mi to bude vadit, tak vím, kde jsou.... chtela bych jít na reoperaci, chtela bych odlehčené implantáty , chtela bych poradit jakou značku a hlavně se bojim-stydím, ze jdu v mem věku, když tam chodí mladý ženy ..... dekuju za odpoved Marta

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 1. 2020
Nejlepší odpověď
Doplním vyjádření doktora Paulise o to, že odlehčený implantát , co já vím vyrábí jedna firma, jejíž je patent a poskytuje je jen jeden dodavatel u nás. Já osobně jsem zrovna minulý týden operoval klientku nad padesát let. Tedy, že vůbec nemusíte za nic stydět. Lehčený implantát jsem dosud nedal.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Kam na reoperáciu? Prasknutý silikon

Zuzik246675
8. 1. 2016 · Poslední odpověď: 15. 1. 2016

Dobrý večer Obraciam sa na Vás opať s prosbou.V listopadu 2014 som bola na zvačšenie poprsia v Jablonci nad nisou.Prvý pol rok som bola max.spokojná ,ale potom som mala pocit jakoby sa niečo stalo s pravým prsom.Je úplne mekké a na omak také prázdne a jak vidíte na foto tak hodne povolené.Dnes som bola na sono a tam mi zistili zmenu tvaru a nejakú tekutinu okolo implantátu 6mm.Nepotvrdila mi ale na 100% že sa jedná o prasknutý silikon,ale povedala,že podla tej zmeny bude asi potreba reopka.Na novu operáciu nemám peniaze.Viem že ste mi písali že pán dr.nemá atestáciu ale dnes som pozerala na ich stránky a tam je písané že atestáciu má.Tak teraz neviem čo mám spraviť.Chystám sa k nemu na kontrolu,ale niesom si istá či sa chcem nechat operovat tam,ale je to asi jediná možnosť jak zaplatiť minimum keď to bude brať ako reklamáciu.Alebo myslíte že mám trvať na vrátení aspoň 1/2 čiastky a skúsiť to niekde inde?A ešte jedna otázka ktorá je pre mna moc doležitá...asi 2 mesiace berem antidepr.na uzkost a panické ataky,ktoré sa objavili zo dňa na deň,tak ma zaujíma či by mi prípadná narkoza nemohla nejak zhoršiť tieto stavy?Ale nič iné mi asi neostáva,že? :(( Ďakujem velmi pekne každému,kto si na moje otázky nájde chviločku čas a odpovie mi na ne:) Zuzana

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 9. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Reklamovat výkon byste měla v místě operace. Pokud je implantát prasklý máte nárok na bezplatnou reoperaci. Jiné řešení na které máte nárok je vrácení peněz a pak se můžete nechat reoperovat, kde uznáte za vhodné. Vhodné je mít právníka, který se na medicínu specializuje.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení rtů
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 6. 2022
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 11. 2015
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 12. 2021
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 7. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 12. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 10. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 2. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi