Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Komplikace po augmentaci a modelaci prsou

Anonymní
17. 12. 2021 · Poslední odpověď: 25. 12. 2021

Dobrý den, byla jsem na augmentaci pred třemi týdny, v pondělí mě čeká měsíční kontrola. Během posledních deseti dnů se mi začal tvořit hnis pod pravým dvorcem a mám pocit, že se mi otevřel steh pod levým prsem. Jedná se o augmentaci s modelaci pod sval. Prosím, máte nějaké podobné zkušenosti? Četla jsem různe diskuze, kde zánět končil vyjmutím implántatu apod. tragédiemi... Přikládám fotky a děkuju za odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 21. 12. 2021
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím s kolegou. Pořešte případně s Vaším operatérem.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 25. 12. 2021
Dobrý den,
to, co ukazujete na obrázku se občas stává, je to reakce na šicí materiál, měla byste navštívit svého operatéra, jsou vhodné pravidelné převazy. Mezitím byste mohla nezahojená místa denně desinfikovat, třeba Betadinou a krýt je Tylem nebo Inadinou, což je gázová mřížka napuštěná vaselinou nebo Betadinou. Rány se časem zacelí a zahojí.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Dobrý den,
souhlasím s prim. Víškem, dle fotografií se nezdá, že by byl větší problém, zdá se, že se jedná o povrchové drobné defekty, které se mohou vyskytnout. Většinou je to reakce na šicí materiál, nebo uzly stehů. Pokud je všechno ostatní v pořádku, prsa nejsou oteklá, rudá, horká, nemáte zvýšené teploty tak by se nemělo jednat o stav ohrožující implantáty nebo celkový vzhled prsou.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 12. 2021
Tyto komplikace se zřídka stávají, ideální je situaci řešit na pracovišti, kde jste byla operována.
Zdraví Dr. Tomášek AB Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,
věřím, že Vás přeci jen potěším. Vše, co je patrné na fotkách, jsou povrchní kožní defekty související s technikou šití kůže či použitým materiálem. Důležité je, že se jedná o velmi povrchové kožní defekty. Je tedy předpoklad, že se defekty postupně, do 2-3 týdnů samy zhojí. Dále Vám doporučuji nosit fixační podprsenku, fyzicky se šetřit a dbát o ty defekty. Aby nedošlo k průniku případné infekce do hloubky, udržovat v maximální čistotě- dezinfekce po mytí a a dobré je aplikovat kapičku masti Betadine na defekty, pomocí malých čtverců gázy. To, co vidíte na povrchu, šedobělavé povlaky, je reaktivní fibrin, nikoli hnis. Samozřejmě, vše prodiskutujte při kontrole. se svým lékařem.
Bude to dobré, srdečně zdravím,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 6. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 9. 2021
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 7. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 12. 2022
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 2. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 11. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi