Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jaké jsou nejčastější pooperační komplikace po modelaci prsou?

FAQ
FAQ
12. 4. 2011 · Poslední odpověď: 31. 7. 2017

Uvažuji o modelaci prsou, ale obávám se pooperačních komplikací. Jaké komplikace mi hrozí a jak jsou časté? Dají se nějak řešit?

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Štěpán
Brno . 31. 7. 2017
Nejčastější komplikací jsou poruchy hojení v nejširším slova smyslu. Vážné komplikace nejsou zvlášť časté, ale je potřeby s nimi počítat. Dají se řešit a způsob řešení závisí na jejich konkrétní formě.
MUDr. David Štěpán
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Tomáš Doležal
Praha . 13. 6. 2016
Komplikace po modelaci prsů jsou velmi vzácné, vyloučit je ale nemůžeme nikdy. K pooperačním rizikům obecného charakteru patří nevolnost po narkóze nebo například alergie na léky. Vzácnou komplikací může být infekce, naopak běžné jsou hematomy, které po operaci vznikají.

Velmi vzácně se mohou vyskytnou takzvané hypertrofické jizvy. Pokud je modelace spojená s augmentací, ve velmi výjimečných případech se může objevit kapsula, ruptura implantátu, kalcifikace nebo svraštění. Nicméně skutečně mluvíme o opravdu vzácných případech.

MUDr. Tomáš Doležal
Plastika Praha
Klinika GHC Praha
Praha . 24. 5. 2016
Každý operační výkon má své komplikace a ty jsou většinou společné pro všechny větší operace. Mezi takové komplikace patří například alergická reakce na určitá léčiva nebo desinfekční prostředky. Ta se může projevit od pupínků na kůži až po závažnou celkovou reakci organismu. Ta však bývá poměrně vzácná a při pobytu klinice pod dohledem lékaře se riziko minimalizuje. Dále může dojít k pooperačnímu krvácení. To je komplikace asi nejčastější. Pokud k ní dojde, je potřeba vzít klientku znovu na operační sál a krvácení zastavit. Nejobávanější komplikací větších operačních výkonů v celkové anestezii je tzv. plicní embolie, kdy nejčastěji krevní sraženinou je ucpána větev plicní tepny. To může vést podle rozsahu postižení od dýchacích obtíží až náhlému život ohrožujícímu stavu. U zdravého člověka je riziko relativně nízké a navíc je před, v průběhu i po operačním výkonu zajištěna řada opatření, aby k tomuto stavu nedošlo. Klient trpící chorobami oběhového sytému nebo se zvýšenou genetickou zátěží by měl případný výkon důkladně konzultovat se svým lékařem.

MUDr. Jiří Bayer
Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Jaké jsou možnosti úpravy jizev po modelaci prsou?

Glamour_fairy519226
Glamour_fairy519226
4. 12. 2018 · Poslední odpověď: 12. 11. 2019

Dobrý den, jsem 4 a 1/2 měsíce po modelaci. Měla jsem velké prsní dvorce, které mi p. doktor zmenšoval a jak jsem se včera dozvěděla, tak mi tam zbytky zůstaly (hnědé zbarvené místa v jizvě pod bradavkami). Prý je může vyříznout, ale hrozí deformace prsou, tohle jsem před operací nevěděla a až po včerejší urgenci na ty tmavá místa jsem dostala tuhle odpověď.. Jsem z toho nešťastná...

Otázka zní, co s tím lze dělat?

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Janka Točíková
Praha . 5. 12. 2018
Nejlepší odpověď
Nebudte neštastná,důležitá je výživa a inervace dvorců bezprostředně po operaci,která probíhá v podkoží.Toto musí být zachováno,po půl roce,až se obnoví výživa v nové poloze,lze jizvy i se zbytkem pigmentace upravit v lokální anestéze.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
29 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2020
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 12. 2021
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 6. 2017
Modelace prsou
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 4. 2012
Botulotoxin
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 3. 2019
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Facelift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2019
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2024
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 8. 2011
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi